Nové album Jirky Muchy - crowfunding kampaň

Nové album Jirky Muchy

Podpořte natáčení mého nového alba. Mám připraveno mnoho nových písní a jen s vaší pomocí budu schopen album natočit a vydat.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Děkuji moc všem, kdož došli až sem :)

Nová deska 

Již několik let se mi kupí mnoho materiálu na novou desku a ono toho materiálu začíná být tolik, že bych mohl v klidu natočit alba dvě. Zatím se však spokojím s jedním. Jediná věc, která brání jejímu natočení, jsou peníze a čas.

Hudba je celý můj život, můj způsob vyjadřování, moje cesta i cíl. Už dávno jsem se rozhodl, že nic než hudbu dělat nechci, a i kdybych chtěl, tak nemůžu. Ať jsem se pustil do čehokoliv, vždycky mě osud nějak navedl zpátky k hudbě. Nyní jsem hudbou zaměstnán na sto procent, ačkoliv veškerý můj čas spočinul na projektech pro různé hudební přátele, jimž pomáhám jakožto hudební aranžér. Moje práce je ale spíše jakousi charitou, která zatím nevykazuje potenciál mě uživit. A předně mi nedovoluje věnovat se své vlastní tvorbě.

Mnoho přátel a fanoušků ze všech koutů zeměkoule se mě neustále dotazuje, kdyže bude konečně ta nová deska. Po pravdě, těch nápadů a písní je už tolik, že v mé hlavě neúnosně kumulují a já mám často pocit, že mi zanedlouho mozek exploduje do všech stran, pokud s tím co nejdříve něco neudělám.

                               

Moje studio

Mám malé studio, respektive malou místnost se dvěma mikrofony, kde vzniká většina mé tvorby. Člověka proto přirozeně napadne, jak jednoduché pro mě musí být si desku natočit sám bez výraznější vnější pomoci. Leč není to tak snadné, jak se může zdát a jak dále vysvětlím.

Co vše bude nutné zaplatit

179 100 Kč se může zdát někomu jako skutečně hodně peněz a popravdě řečeno to hodně peněz je. Z jiného úhlu pohledu to ale zas tak velká částka není, je to vlastně minimum peněz, na které jsem se po všem, sečteno, odečteno, dostal.

Asi ne každý ví, že realizace hudebního alba umělce, který touží po skvělém zvuku a profesionální produkci, se může pohybovat řádově ve statisících. Jistě, dá se natočit deska i během víkendu za pár korun, pakliže mluvíme o kapele sehraných muzikantů, kteří nevyžadují nějaké zásadní aranžérské a zvukové změny. Jsou ale muzikanti, kteří nejraději tvoří přímo ve studiu a studio používají vlastně jako další hudební nástroj. Milují kombinovanou práci živých hudebníků a samplů. Mají vysoké ambice na zvuk a kvalitu, touží po experimentech, překračování hranic a svobodě. Tráví hodiny i dny vychytáváním jednoho zvuku. Umělci, kteří chtějí zkrátka využít celé spektrum možností, jež studiová práce nabízí. A takovým muzikantem jsem já. Natáčení alba v tomto duchu může být otázka několika měsíců, ba i celého roku intenzivní práce.

Na mém albu bude spolupracovat celá řada skvělých hudebníků, které je třeba rovněž zaplatit. V neposlední řadě bych rád prozradil, že několik písní bude vznikat ve spolupráci se zahraničními umělci, kde budu muset financovat nahrávací sekvence v zahraničních studiích (dnes je to možné i online, bez osobní přítomnosti). Mám ještě další sny. Například toužím nahrát několik písní společně se smyčcovým orchestrem. Nebo vydat desku zároveň i na vinylu. To vše samozřejmě závisí na množství vybraných peněz. Jen tak pro představu, realizace jedné písně se smyčcovým orchestrem se pohybuje od 30 000 do 60 000 Kč. Čili nejen časově, ale takové nahrávání je i finančně velmi náročný projekt. Odhaduji minimálně 5 měsíců intenzivní práce. A čas je pro mě momentálně nejdražším elementem.

Zavřít se v těchto dnech do studia na tak dlouhou dobu a věnovat se pouze své vlastní tvorbě je bohužel pro mě bez pomoci finančně a technicky nemožné. Nemluvě o dalších nákladech spojené s tímto projektem jako je lisování CD, grafika, tisk obalů, poštovné na rozesílání CD. S vaší pomocí se ale toto nemožné může stát velmi snadno možným. Částka 179 100 Kč není pro mě čistý zisk, většinu spolknou náklady s nahráváním a samozřejmě náklady na odměny. Část, kterou z toho získám, je pro mě minimum k natočení základního alba s jedním jednoduchým videoklipem, bez bonusů jako jsou živé smyčce, vinyl a podobně.

CHCETE SLYŠET VÍCE Z MOJÍ TVORBY? MRKNĚTE NA ODKAZY NÍŽE.

Můj úplně první videoklip:

ANGREZ - JIRKA MUCHA - JANA BALEJOVÁ

Anebo psychedelickou koledu s mojí šestiletou dcerkou:

HAJDOM HAJDOM - JIRKA MUCHA, ANIKA MUCHOVÁ

Jedna z novějších:

BEYOND - JIRKA MUCHA

Na youtube najdete mnoho jiných písniček z mojí tvorby.

 

Pokud se vybere větší částka?

Veškeré peníze, které se vyberou navíc, použiji pouze k účelu natáčení, produkce mojí desky a k její propagaci. Každá koruna navíc mi přináší více svobody v tvorbě a další možnosti, které jsou samozřejmě nevyčerpatelné. Zkrátka peněz není nikdy dost, bavíme-li se o procesu nahrávání. Slušný videoklip je otázka 50 000 Kč a výš. Pakliže budou padat milióny, zařídím si nahrávání v Japonském studiu, s výhledem na zasněženou horu Fudži a na desku budu moc napsat slogan made in Japan. :D

 

A na závěr

Po měsících rozhodování cítím, že nyní doba dozrála a jsem připraven vrhnout se intenzivně do natáčení vlastního alba, které bych rád dokončil v závěru tohoto roku. Všem, kdo mě podpoří, ať už finančně, nebo i jinak -  například pomocí sdílení - vyjadřuji srdečný dík.

Mějte krásné dny

Jirka :)

Co si o tomto projektu myslíte?