Nová líheň - crowfunding kampaň

Nová líheň

Před 4 lety jsem začal líhnout drůbež, po úspěšném letošním roce bych rád zakoupil novou líheň.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dobrý den, ve videu můžete vidět moje rodiče hlídající moje asi měsíční husy, když jsem byl pryč, po shlédnutí toho videa vážně uvažuji o tom, jestli jim někdy nechám hlídat mé děti :-).

Jsem vášnivý chovatel z MS kraje a s podporou od vás bych chtěl zainvestovat do výkonější líhně, protože má poděděná líheň po příbuzních mi již nestačí.

 

 

176074037_359677618802485_4714535541738032471_n.jpg

Všechno to začalo, když můj táta dostal  k narozeninám z nostalgie 5 hus, protože husy choval jako malý, tehdy jsem si je oblíbil (bohužel pro moje rodiče :-) ) a další rok si je koupil za sebe, na podzim se díky velkému přemlouvání nekonala porážka, ale scháněla se líheň na jaro.

Mezetím jsem si pořídil kachny Smaragdové a Indické běžce.


Jejich vejce buď jako husí líhnu, či posílám balíkovnou dalším chovatelům do celé ČR.

Tyhle krásné černé kačenky jsou bohužel pěkní útěkáři, poté co podlezením dveří našly v okrasné zahradě jezírko, jenž je po jejich řádění těžko chápáno  jako "okrasné" si našly cestu k sousedům.

 

 

 

Jako každý správný hospodář máme i  25 slepic na vejce pro vlastní spotřebu.

Ty ovšem i s ostatní drůbeží sežerou až moc, denně jim míchám dva kyble žrádla (směs vař. brambor, šrotu, zrní, řezaných kopřiv) brambory odebírám od dědy, šrot kupuju, v létě musím   usušit 15 pytlů kopřiv na zimu

 

 

Věnuji se také pěstování jedlých dýní a cuket, letos je to 5-tým rokem, hospodařím na několika malých políčkách v okolí s celkovou výměrou okolo 1000m², některé pole jsou v pronájmu. Dýně poté prodávám do obchodů ve městě, vše je bio, hnojím vlastním kompostem a polévám dešťovou vodou.

                                               

Dost o mém chovu... PROČ MĚ VLASTNĚ PODPOŘIT? A PROČ TU JSEM?

1. Díky mému přesvědčení a faktu, že nepoužívám kvůly věku žádné spal. stroje je vše co dělám ekologické a bio.

2. Jsem jeden z mála chovatelů drůbeže, který i líhne v Moravskoslezkém kraji, takže si pro mé housata jezdí i z celé moravy.

3. Egg incubator toto je moje aktualní líhen, stará už 6 let, je plastová, zastaralá, tudíž musím otáčet vajíčka 4x denně ručně, je už rozladěná, takže za sezónu umřou zbytečně ve vajíčku či při vylíhnutí desítky prcků.

4. Velikostně moje líheň stačila asi na 2 husí nosnice, smaragdy, a občas vešlo místo pro běžce, avšak kvůli velké poptávce po husách kdy bych byl schopný prodat i 250% dosavadní produkce jsem přikoupil 2 chovné husy a na takové množství jen líheň od firmy incubato model IN-EI-528

 

 

Často bývá s husami sranda.

 

 

      

 

 

20 hus, které se po výměně vody všechny vykoupali a které se poté museli všechny zahřívat..

 

 

Všechny odměny budou bio z kvalitních surovin vyrobené doma z naších plodů!

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?