Upír v letním kině - crowfunding kampaň

Upír v letním kině

Provedení živé vokálně-orchestrální hudby Jana Rybáře ke klasickému němému filmu Upír Nosferatu (1922) v letním kině NNŽ v Praze 28.7.2016

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám zrealizovat živé provedení orchestrální hudby k německému expresionistickému snímku Upír Nosferatu z roku 1922 v letním kině na Nákladovém nádraží Žižkov v Praze.

Pro vás, diváky, to bude jedinečná příležitost ke zhlédnutí remasterované edice filmu s doprovodem komorního orchestru a ženského pěveckého sboru. Na pódiu tedy uslyšíte a uvidíte přes 30 hrajících a zpívajících muzikantů! Projekt je realizován vícezdrojově, ale právě na honoráře takového množství profesionálních hudebníků potřebujeme vaši podporu.

Tento kino-koncert neděláme poprvé. Svou premiéru tento projekt měl v rámci 10. ročníku festivalu německy mluvených filmů Das filmfest 2015. Plný sál kina Ponrepo v Praze této akci vřele aplaudoval  23.10.2015.

nosferatu10.jpg

Tehdy se nám podařilo získat peníze ze Státního fondu kultury a dalších malých nadačních fondů. Projekt se reprízoval i ve vyprodaném kině Lucerna v Praze 13.12.2015. Tuto akci si objednal spolupořádající Goethe Institut. Na třetí provedení se však peníze už sehnat nepodařilo. V tento moment však můžete pomoci realizaci právě vy!

Industriální prostor Nákladového nádraží Žižkov si svou produkci Upíra Nosferatu zaslouží.

nnzkino.jpg

 

Kultovní film F.W.Murnaua Upír Nosferatu (1922) je klasickým dílem německého expresionismu. Expresivní, ale také lyrická, temná a atmosférická je i má původní hudba, kterou jsem složil pro ženský sbor a komorní orchestr. Na premiéře (stejně jako tomu bude i v létě) se na ní podílel ansámbl Prague Modern a ženský pěvecký sbor Bubureza. Dirigovat skladbu si budu opět sám.

Ansámbl Prague Modern je přední český ansámbl pro provozování současné vážné hudby. Jeho uměleckým vedoucím je David Danel a soubor od doby svého vzniku podnikl mnoho koncertů u nás i v zahraničí a provedl celou řadu světových premiér současných skladeb. Pro projekt Upír Nosferatu je tedy jedním z nejpovolanějších hudebních uskupení!

pm.jpg

Ženský sbor Bubureza je amatérský pěvecký sbor založený Miloslavou Vítkovou v roce 2008. Sbor získal celou řadu ocenění na pěveckých soutěžích a pravidelně premiéruje skladby současných autorů. Hudba k filmu Upír Nosferatu pro něj byla velkou výzvou, které se však zhostil výborně. Podívejte se na video ze sborové zkoušky na Upíra!

 

A nakonec něco málo o mně...

nosferatu08.jpg

Nejčastěji se věnuji koncertní vážné hudbě. V poslední době u mě převládá vokální tvorba, úzce spolupracuji právě s Buburezou a tak se tvorba pro ženské hlasy přímo nabízí. Často spolupracuji právě se souborem Prague Modern jako dirigent i skladatel. Nevěnuji se však pouze hudbě vážné, ale jako klavírista hraji i swing s kapelou His mistress's voice.

Pomůžete-li nám zrealizovat Upíra v letním kině, nejen, že budete mít možnost ho v tomto úžasném prostředí slyšet, ale můžete si vybrat z celé řady pěkných odměn, které budou připraveny speciálně pro tento projekt. Kreslený grafický návrh hlavy hraběte Orloka je od Honzy Šrámka. Implementaci na tričko a tašku provedl Miro Mikšík.

Koupí VIP vstupenky získáváte nejlepší místa v kině, avšak prostor pro projekci je dostatečně velký a lístky bude možné zakoupit i na místě. Předem všichni děkujeme!

Co si o tomto projektu myslíte?