Upír v letním kině | crowdfunding kampaň

Upír v letním kině

Provedení živé vokálně-orchestrální hudby Jana Rybáře ke klasickému němému filmu Upír Nosferatu (1922) v letním kině NNŽ v Praze 28.7.2016

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám zrealizovat živé provedení orchestrální hudby k německému expresionistickému snímku Upír Nosferatu z roku 1922 v letním kině na Nákladovém nádraží Žižkov v Praze.

Pro vás, diváky, to bude jedinečná příležitost ke zhlédnutí remasterované edice filmu s doprovodem komorního orchestru a ženského pěveckého sboru. Na pódiu tedy uslyšíte a uvidíte přes 30 hrajících a zpívajících muzikantů! Projekt je realizován vícezdrojově, ale právě na honoráře takového množství profesionálních hudebníků potřebujeme vaši podporu.

Tento kino-koncert neděláme poprvé. Svou premiéru tento projekt měl v rámci 10. ročníku festivalu německy mluvených filmů Das filmfest 2015. Plný sál kina Ponrepo v Praze této akci vřele aplaudoval  23.10.2015.

nosferatu10.jpg

Tehdy se nám podařilo získat peníze ze Státního fondu kultury a dalších malých nadačních fondů. Projekt se reprízoval i ve vyprodaném kině Lucerna v Praze 13.12.2015. Tuto akci si objednal spolupořádající Goethe Institut. Na třetí provedení se však peníze už sehnat nepodařilo. V tento moment však můžete pomoci realizaci právě vy!

Industriální prostor Nákladového nádraží Žižkov si svou produkci Upíra Nosferatu zaslouží.

nnzkino.jpg

 

Kultovní film F.W.Murnaua Upír Nosferatu (1922) je klasickým dílem německého expresionismu. Expresivní, ale také lyrická, temná a atmosférická je i má původní hudba, kterou jsem složil pro ženský sbor a komorní orchestr. Na premiéře (stejně jako tomu bude i v létě) se na ní podílel ansámbl Prague Modern a ženský pěvecký sbor Bubureza. Dirigovat skladbu si budu opět sám.

Ansámbl Prague Modern je přední český ansámbl pro provozování současné vážné hudby. Jeho uměleckým vedoucím je David Danel a soubor od doby svého vzniku podnikl mnoho koncertů u nás i v zahraničí a provedl celou řadu světových premiér současných skladeb. Pro projekt Upír Nosferatu je tedy jedním z nejpovolanějších hudebních uskupení!

pm.jpg

Ženský sbor Bubureza je amatérský pěvecký sbor založený Miloslavou Vítkovou v roce 2008. Sbor získal celou řadu ocenění na pěveckých soutěžích a pravidelně premiéruje skladby současných autorů. Hudba k filmu Upír Nosferatu pro něj byla velkou výzvou, které se však zhostil výborně. Podívejte se na video ze sborové zkoušky na Upíra!

 

A nakonec něco málo o mně...

nosferatu08.jpg

Nejčastěji se věnuji koncertní vážné hudbě. V poslední době u mě převládá vokální tvorba, úzce spolupracuji právě s Buburezou a tak se tvorba pro ženské hlasy přímo nabízí. Často spolupracuji právě se souborem Prague Modern jako dirigent i skladatel. Nevěnuji se však pouze hudbě vážné, ale jako klavírista hraji i swing s kapelou His mistress's voice.

Pomůžete-li nám zrealizovat Upíra v letním kině, nejen, že budete mít možnost ho v tomto úžasném prostředí slyšet, ale můžete si vybrat z celé řady pěkných odměn, které budou připraveny speciálně pro tento projekt. Kreslený grafický návrh hlavy hraběte Orloka je od Honzy Šrámka. Implementaci na tričko a tašku provedl Miro Mikšík.

Koupí VIP vstupenky získáváte nejlepší místa v kině, avšak prostor pro projekci je dostatečně velký a lístky bude možné zakoupit i na místě. Předem všichni děkujeme!

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 57 070 Kč (114 %)
  • 114 %
  • 50 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 161 Startérů

Autor projektu

Honza Rybář - obrázek
  • projekt od Honza Rybář
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Vysajeme Tě jen tak!

...a ještě Ti zbyde dobrý pocit.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Zapíchni si nás!

Placka Nosferatu. Design placky. Obdržíte před či po představení, nebo po individuální domluvě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
220 Kč

Vstupenka na akci s plackou Nosferatu

Výhodný balíček - vstupenka na akci a placka Nosferatu. K vyzvednutí v místě konání akce (těsně před koncertem) na základě jména zde uvedeného.

Počet dostupných odměn: 40/100

Nelze podpořit
250 Kč

VIP vstup na představení + welcome Nosferatu drink

Nejlepší místa v kině a zdarma Nosferatu drink na místě.

Odměna vyprodána: 0/60

Nelze podpořit
300 Kč

Náušnice Nosferatu

Originální náušnice s motivem hraběte Orloka. Design náušnic. Obdržíte před či po představení, nebo po individuální domluvě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Originální plakát Nosferatu

Filmový plakát vyrobený přímo k tomuto projektu. Design plakátu bude stejný jako při prosincovém provedení v Lucerně. Bude změněno datum a místo konání. Obdržíte před či po představení, nebo po individuální domluvě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
450 Kč

Nosferatu plátěná taška s originálním motivem

Originální limitovaná edice plátěné tašky připravená přímo pro tento projekt! K vyzvednutí na místě před či po představení. V případě, že se nedostavíte, domluva bude individuální. Design tašky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Nosferatu tričko s originálním motivem

Originální limitovaná edice trička připravená přímo pro tento projekt! K vyzvednutí na místě před či po představení. V případě, že se nedostavíte, domluva bude individuální. Design trička. K dispozici budou pánská i dámská různých velikostí.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Foto s orchestrem a sborem

Společné foto s orchestrem a sborem před či po provedení hudby.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
600 Kč

Nosferatu plátěná taška + VIP vstup

Originální limitovaná edice plátěné tašky připravená přímo pro tento projekt a VIP vstup s welcome drinkem ve zvýhodněné kombinaci. Design tašky

Počet dostupných odměn: 7/15

Nelze podpořit
650 Kč

Nosferatu tričko + VIP vstup

Originální limitovaná edice trička připravená přímo pro tento projekt a VIP vstup s welcome drinkem ve zvýhodněné kombinaci. Design trička

Počet dostupných odměn: 11/18

Nelze podpořit
1 000 Kč

Počmáraný sborový part od členky sboru

Sborový part k Nosferatu počmáraný od poznámek k provedení od jedné členky pěveckého sboru. Kdo si zvolí tuto odměnu, dostane přímo originál partu!

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
1 300 Kč

Exkluzivní upírský balíček

Nosferatu tričko, taška, placka
a plakát + VIP vstup

Počet dostupných odměn: 1/7

Nelze podpořit
1 400 Kč

Vytištěná partitura podepsaná od skladatele

Svázaný výtisk orchestrální partitury Nosferatu s osobním věnováním od skladatele Jana Rybáře.

Počet dostupných odměn: 1/3

Nelze podpořit
3 000 Kč

Kopie rukopisu partitury

Kopie tužkou psané skicy ke skladbě Nosferatu. Ukázka prvních dvou stran zde. Skica bude vytištěna a svázána.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
8 000 Kč

Kompozice krátké skladby pro klavír od J. Rybáře

Zvolíte-li tuto odměnu, Jan Rybář přímo pro Vás napíše krátkou klavírní skladbu do pěti minut a sám ji zahraje i nahraje. Společně s nahrávkou obdržíte i partituru skladby.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit