NOCA CD - crowfunding kampaň

NOCA CD

Jsme kapela NOCA, hrajeme společně čtyři roky a rádi bychom natočili své prví studiové album. Předem děkujeme za vaši podporu.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

    O natočení studiového alba v kapele uvažujeme již dlouhou dobu. Často se nám také po koncertech stává, že několik spokojených posluchačů projeví o toto neexistující zboží zájem. Doposud jsme je museli s lítostí odmítnout a slibovali, že příště, určitě již příště... Ale s koncem roku 2016 jsme se rozhodli přejít od slov k činům a pustili se do práce na přípravě alba. Autorského materiálu máme dost, nahrávací studio je domluvené, odhodlání nám také nechybí, jen finanční prostředky zatím schází. Díky vaší podpoře by se mohl tento projet zrealizovat. Částku, kterou vybereme, použijeme na zaplacení nahrávání, mixu, masteringu, tvorbu obalu, lis a tisk CD. Pokud vše dobře půjde, album vyjde na konci června 2017.

6_1.jpg

      Jsme NOCA, přesněji nocamodrášála, jak zaznívá v  jedné z  našich písní. Vycházíme z autorské tvorby Marie Davidové, pro kterou je inspirací poezie a lidová píseň. Hrajeme spolu od roku 2013, kdy nás spojilo přátelství, hudba a  místo – Valašsko. Proto také část repertoáru tvoří úpravy lidových písní. Jak říká Aleš Mrnuštík (el. kontrabas) naše hudba by se dala zařadit do  kategorie FOLK místy LÓR.

    CD NOCA "NYNÍ" bude obsahovat 12 písní, které postupně vznikly za celou dobu existence kapely, tvoří tudíž průřez naší tvorbou. Název alba je totožný s ústřední písní NYNÍ, v níž se podařilo zachytit jakýsi okamžik, jmění vteřiny - prchavé, ale naplněné. Zároveň vybízí k dalším takovým chvílím, situacím: "Ještě se můžem mít pro pár dní, pro všechny ty roky!". V minimalistické písni Les vás jednoduše zavedeme do lesa, tiše počkáme na déšť (Čekám tiše) a pak možná skočíme do vodopádu Amazonky (Amazonka). Ve stavu beztíže (Beztíže) poplujeme, hnáni pouhou touhou, modrou oblohou (Mraky) až do krajů podivných zvuků (Skřetí). To ale není vše...!

 

    Za příspěvěk pro vás máme také tmavěmodré "noční" odměny, které vznikají s pomocí našich přátel, především Leny Ficové, jejíž výtvarné vidění je přímo ulité k naší hudbě. Pokud si vyberete polštář, lampičku či šálu, můžete si být jisti, že to bude originál.

Marie a startovač3.jpg

Máte se na co těšit.

DĚKUJEME!

6.jpg

                                                                               ...

nahrávání.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?