Noc v motelu Marion - studentský film - crowfunding kampaň

Noc v motelu Marion - studentský film

Žádáme o podporu studentského hororu Noc v motelu Marion

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jedním z velkých problémů současné české kinematografie jsou filmové žánry, protože prakticky neexistují. V naší zemi se vesměs natáčí pouze komedie a historické filmy (hlavně z dob komunismu či 2. světové války.) Tento problém ovšem začíná již na filmových školách, kde studenti natáčí zejména komedie.

Náš štáb se rozhodl jít jinou cestou. Chceme dokázat,  že umíme natáčet i žánrové filmy, a proto jsme se rozhodli natočit horor. Žánr, který je nyní na vzestupu a to zejména ve Spojených státech. Rádi bychom také jednou natočili celovečerní hororový snímek do kin, ale než se tak stane, chtěli bychom si vyzkoušet tento žánr zpracovat v rámci školního natáčení.

Chcete být v obraze? Sledujte facebook filmu!

https://www.facebook.com/nocvmotelumarion/

Štáb filmu Noc v Hotelu Marion

Po dohodě s producentem školy, který shledal ve filmu velký potenciál, Vás žádáme o příspěvek na výrobu filmu. Filmu, který bude na úrovni a který nám otevře dveře na filmových festivalech, potažmo nám napomůže k výrobě celovečerního snímku. Věříme, že s Vaší pomocí můžeme film ztvárnit tak, aby výsledek odpovídal měřítkům celovečerní tvorby.

Radim Grzybek: Mladý zapálený režisér studující Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, má za sebou režii několika internetových reklam (Dentics, Design Branny, Vikipid), dvou středometrážních dokumentů, člen štábu Amerického filmu Jojo Rabbit a seriálu Whiskey Cavalier a hlavně v současnosti dokončující celovečerní dokument o Beskydské sedmičce - mistrovství ČR v horském maratonu.

Daniel Tučník – mladý student kamery pod vedením F. A. Brabce, kameraman vítězného vertikálního filmu z Karlových Varů, Nespresso Talents 2018.

Romana Pekárková: Studentka produkce na Filmové akademii Miroslava Ondříčka, zakladatelka a organizátorka mladého festivalu Ctrl Alt Art, členka štábu připravovaného celovečerního snímku Národní třída

Všichni tři jsme velcí fanoušci hororu od Universalu přes slasherové zabijáky Michaela Meyerse a Freddyho Kruegera až po novodobé V zajetí démonů, takže vezte, že horor děláme všichni s láskou a péčí.

 

Jak naložíme s vašimi příspěvky?

Náš spolužák scenáristiky Viktor Horák přišel s vynikajícím námětem. Jednoduchá scénka v průběhu deštivé noci ve špinavém motelovém pokoji. Dva mladé milence navštíví neznámý cizinec, jenž se vydává za údržbáře. Jeho podivné chování však naznačuje, že noc nebude tak romantická, jak si představovali.

Cílem tohoto školního snímku je naučit se filmovému svícení, natáčení v ateliéru, a v neposlední řadě také nauka o dekorování interiéru.

 

Na co konkrétně potřebujeme finance:

  • Zapůjčení filmové kamery, aby obraz v kombinaci se stylizovaným svícením byl opravdu dokonalý.
  • Sergio Leone, slavný Italský režisér, pro kterého skládal hudbu snad ještě slavnější Enio Moriconne říkával, že 50% emocí ve filmu tvoří hudba. A měl pravdu. Proto potřebujeme zaplatit studio a hudebníky, kteří nám složí tu správnou hororovou hudbu.
  • I Kolem tvorby studentského filmu existuje mnoho drobných, avšak početných položek, které potřebujeme pokrýt. A sice provozní náklady, komunikaci, dopravu, apod.
  • Nakonec to nejdůležitější nákup rekvizit a dekorací. Abychom mohli vůbec z takového ateliéru vytvořit motelový pokoj, potřebujeme vybavení.

 

SLAVNOSTNÍ PREMIÉRA filmu BY MĚLA PROBĚHNOUT V DUBNU 2019 v PRAZE v RÁMCI PROJEKCE DALŠÍCH STUDENTSKÝCH FILMŮ Z PÍSKU!

Co si o tomto projektu myslíte?