Než se pěšec stane králem - crowfunding kampaň

Než se pěšec stane králem

Městská fantasy, neromantický příběh o lásce, dobrodružný román o zradě a new weird o šachách, při kterých padají hlavy.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Než se pěšec stane králem“ je můj třetí román, první, který se chystám publikovat. Psal jsem ho tři roky a dva roky ho editoval.

Přispějte a pomozte mi ho dostat mezi lidi! 

Kniha vyjde jako paperback a bude mít 350 stran (plus drobné). 

fantasy-roman-nez-se-pesec-stane-kralem-scriptor - kopie.jpg

 

O čem je kniha?

Kaspián je boháč:

má dluhů na rozdávání, mizerné kamarády, nezaplacené školné, nemocnou matku a rodinu, kterou nedokáže vystát.

A ještě něco má Kaspián: zaměstnavatele, který chce, aby pro něj špehoval a kradl, a ten zaměstnavatel má poskoka a ten poskok je psychopat a ten psychopat Kaspiána miluje.

Ano, Kaspián má hlavně problém. Spoustu problémů.

Přečti si celou 1. kapitolu

Ukázka

Popadl mě za tvář a políbil, rty plné ohně a síry. Když se odtáhl, měl jsem co dělat, abych se udržel na nohou… ale on mě nepouštěl a donutil mě pohlédnout mu do očí. „Ó ano,“ zašeptal, „přesně tak to bude. Půjdeme spolu, smrt a naděje. Dostaneme ho ven. A až bude po všem – potom ti konečně ukážu svou lásku.“

 

kaspian a knihy.jpg

 

 

Vinegia – největší Svobodné město světa. Republika pod správou guvernéra, ekonomická metropole, v níž si každý chce urvat co největší díl moci. I kdyby kvůli tomu měl prodat duši ďáblu.

vinegia.png

„… nemyslete si, že jste vyhrál, pane Arite,“ pokračoval Strob. „ ‚Zlámané kopí ni ohnutý meč nám nezabrání vstoupit v seč,‘ traduje se v naší rodině už po generace a věřte mi, že je to pravda. Dravě se tlačíte kupředu, ale ptáky, kteří příliš rychle vyletí ke slunci, mohou brzy rozbolet křídla, a pád z výšky bývá o to tvrdší.“

„Co chcete tou záplavou přísloví říct, pane?“ zamračil se obchodník Arit.

„Nechci tím říct vůbec nic, můj drahý. Lidová moudrost je prostě lidová moudrost. Jen hloupé průpovídky.“

 

 

O tvůrcích

Autor Vojtěch Žák

vojta_scriptor_zak.jpg

Když mi bylo 13, sestra mě vyzvala, abych napsal knihu. Tak jsem začal psát. Každý den jsem vstával v 6 ráno a hodinu jsem psal.

Teď je mi 24 let. Jsem žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů. Napsal jsem 3 knihy. Mým velkým snem je publikovat je.

Více o mě se můžete dozvědět na mé facebookové stránce nebo online portfoliu.

 

Malířka Jessie Loarn

Jessie_Katastrofe_Loarn.jpg

Jsem chaos vtěsnaný do holčičího těla. Občas dostanu záchvat kreativity a tak píšu, kreslím, maluji, vyrábím šperky nebo vymýšlím jak se s co nejmenší námahou dostat do jiných dimenzí. Ráda zkoumám fragmenty reality ze všech možných úhlů nebo jen tak z rozmaru rozebírám lidskou duši. Fascinuje mě věda i paranormality. Hladovím po všem, co nemohu mít.

Více se o m dozvíte na mé facebookové stránce nebo na mém online portfoliu.

 

Editorka Katka Foltánková

katka.jpg

Jmenuji se Katka Foltánková a kolem psaní se točí celý můj život. Píšu povídky a pořádám v Brně kurzy tvůrčího psaní. Na mých stránkách Literární alchymie kromě rad pro začínající spisovatele najdete například rozsáhlý seznam literárních soutěží. 

 

Grafička Zuzana Žabková

Zuzana_Zabkova.jpg

Věnuji se grafice a fotografii. Vytvořím pro vás cokoliv od loga přes webdesign, návrhy bannerů, obálky knihy až po autorské kresby. Více o mě se dozvíte zde.

 

Kameraman a grafik Kuba Špiřík

jakubspirik.jpg

 Jmenuji se Jakub Špiřík a jsem grafický designér, fotograf, hudebník, skladatel, textař a kulturní fanatik. Více o mě se dozvíte zde.

 

Konzultant Martin Toman

martin toman.jpg

 Založil jsem a vedu nakladatelství Backstage Books. Ve volném čase sám píšu a pořádám kulturni akce pro děti a seniory.

 

FAQ

Kdy se k vám knihy dostanou?

Po vybrání peněz zaplatíme tiskárně, vytiskneme příslušný počet knih a rozešleme je poštou. Snad všechno zvládneme během čtrnácti dnů, ale pro případ jakékoliv tento limit třikrát navýšíme. Takže slibujeme, že knihu budete mít do 6 týdnů po konci projektu!

 

Co se stane s mými penězi, když neuspěji?

Startovač.cz vám je automaticky vrátí zpátky. Nebojte se, o nic nepřijdete :)

 

Proč byste měli projekt podpořit?

Byť je to fantasy, dokonce urban fantasy, tak to rozhodně není typická fantasy. Kniha má přesah, z něhož si každý může do svého života vzít, co uzná za vhodné. 

Co si o tomto projektu myslíte?