Nevinen!!! Jak je ukryt Štěchovický poklad? - crowfunding kampaň

Nevinen!!! Jak je ukryt Štěchovický poklad?

Thriller inspirovaný napínavým příběhem „Štěchovického pokladu“ nebezpečně osciluje mezi realitou a fantazií. Je to tam? A opravdu je tam to zlato?

Knihy
Nevinen!!! Jak je ukryt Štěchovický poklad?

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

„Nevinen!!!“ – téměř pětisetstránkový román s podtitulem „Jak je ukryt Štěchovický poklad?“ mne zaměstnával posledních deset let. Šest let jsem sbíral podklady a čtyři roky jsem jej po nocích a o víkendech psal. 

To, co se o Štěchovickém pokladu všeobecně ví, to jsem nejprve dlouho a pečlivě analyzoval a až pak se zapojením fantazie a pomocí fabulace propojil románovým příběhem, který se pokouší dosud známé děje domyslet a popsat jejich důsledky až do úplného konce. Co kdyby někdo začal hledat na těch „správných“ místech? A je tam to zlato? Posuďte sami…

Příběh prošpikovaný „návraty“ do minulého života, pokud něco takového vůbec jde, nikomu nevnucuje přesvědčení, že jde o jedinou a pravou zjevenou pravdu o Štěchovickém mýtu. Naopak zcela ponechává na čtenáři, aby si na věc vytvořil vlastní názor. Co si o tom myslíte Vy? Víte, jak je to s tím pokladem doopravdy?

Román bude vydán jako prvonáklad, rozsah 500 stran, šitá tuhá vazba. Z toho prvních 200 výtisků v limitované edici bude ručně číslovaných a opatřených vlastnoručním podpisem a originálním ex-libris autora.

Výrobní náklady na vydání (sazba, korektury, tisk a vazba) jsou spočítány na něco přes sto třicet tisíc korun. V tom není žádný honorář pro autora. Ten navíc ponese polovinu nákladů na vydání. Autor tímto hledá přispěvatele, které mystérium Štěchovického pokladu zajímá natolik, aby pomohli vydání knihy, která by jinak nevyšla - a taky vášnivé čtenáře, kteří si rádi přečtou něco úplně nového...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anotace románu:

 

Robert Gutenberg: Nevinen!!! Jak je ukryt Štěchovický poklad?

Thriller inspirovaný napínavým příběhem ukrývání, ale i letitého hledání „Štěchovického pokladu“ nebezpečně osciluje mezi realitou a fantazií. Opravdu potřebujeme regrese do minulých životů, abychom našli pravdu?

Obyčejný pražák během povodní 2002 začne prožívat opakované spontánní návraty do minulého života, kdy jako SS-Sturmbannführer od ženistů na sklonku války řídil přísně tajnou operaci – ukrývání beden se záhadným obsahem nedaleko Štěchovic. Nečekané prolnutí dvou životů v jedné osobě zákonitě vyvolá chaos. Ten odstartuje spletitou lavinu dobrodružných událostí, ve kterých figurují lovci pokladů, bulvární novináři, pyrotechnici, exploze, honičky v autech, muži v černém, zvláštní policejní složky a nakonec i onen bájný poklad. Příběhem se proplétá i „love story“ hlavního hrdiny a jeho city k jedné ženě napříč dvěma životy, což mu vše ještě pořádně komplikuje. Poměrně trefný popis nedávné pražské současnosti tak rámuje do širších souvislostí archetypální až mystický příběh viny a neviny, hledání a nalézání, lásky a nenávisti, života a smrti. Román sice končí šťastně, ale některé znepokojivé otázky zůstávají: co kdyby někdo začal hledat na těch „správných“ místech? A opravdu je tam to zlato?

Co si o tomto projektu myslíte?