Nevermore & Kosmonaut: nové album - crowfunding kampaň

Nevermore & Kosmonaut: nové album

Podpořte vznik nového alba brněnské hudební skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se jmenuje XCR-9 s podtitulem "Písně do rakety".

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nové album skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se jmenuje XCR-9 s podtitulem „Písně do rakety“, bylo natočeno před plánovanou cestou kapely do vzdálených míst nejbližšího Vesmíru. Deska s sebou nese zprávu o lidech a jejich životech, imaginaci, odhodlání i pochyby před dalekou misí s určitým cílem, ale bez pravděpodobného návratu. Teprve když něco ztrácíte, uvědomíte si, co je důležité. Samotnou vesmírnou cestu ilustruje devět obrazů uznávaného tvůrce Jindřicha Janíčka, které jsou součástí výpravného bookletu.

Album natáčíme ve Studiu Reset v Brně pod vedením zkušeného zvukového mistra Romana Kašníka. Najdete na něm devět autorských písní. Křest desky proběhne 24.11. 2020 v digitáriu brněnské Hvězdárny za doprovodu videoprojekcí. V listopadu se také uskuteční měsíční výstava originálních obrazů z alba v brněnském Café Práh.

Jaké písně budou na albu?

Poslechněte si první zveřejněný singl z nové desky? Píseň Mezi pochybami k poslechu níže.

Singl k poslechu - MEZI POCHYBAMI

Singl k poslechu - BLEDĚMODRÁ TEČKA - PALE BLUE DOT

Jediná píseň, kterou na albu zpívá kytarista Pavel Karas (autor hudby) s Kosmiho textem. Tato písníčka na albu XCR-9 Písně do rakety od Nevermore & Kosmonaut se váže k této události. Před opuštěním Sluneční soustavy v roce 1990, pořídila Sonda Voyager 1 snímek Země ze vzdálenosti šesti miliard kilometrů. Fotografie dostala název Pale Blue Dot. Přejeme příjemný poslech.

Kdo tvoří kapelu?

Kapelu Nevermore & Kosmonaut tvoří: Pavel Karas (kytara), Michal Kosmonaut Šimíček (zpěv), Vláďa Třebický (bicí) a Vít Sklenář (basová kytara).

Co je pro vás připraveno?

Předplatitelé alba dostanou tedy kolekci devíti našich nových skladeb a bohatě ilustrovanou knížečku (booklet) s obrazy z naší vesmírné cesty. Hudba buď na fyzickém nosiči + digitálně nebo jen digitálně + knížečka. Záleži jen na vás.

Odměna grafika

Chcete získat kvalitně tištěnou grafiku z alba od Jindřicha Janíčka v luxusní zarámovaném provedení (rozměry 40x40 cm)? Lze ji objednat společně s albem (viz odměny). Výběr jedné z devítí možných. Kvalitní fototisk. Bude skvěle vypadat v každém interiéru. Další info také na michal.simicek@volny.cz

Náhrávka vzkazu od Jiřího Gygara pro Nevermore & Kosmonaut

Poslechněte si vzkaz od legendárního českého astronoma, Jiřího Grygara, pro skupinu Nevermore & Kosmonaut, který se rovněž objeví na jejich novém albu XCR-9 „Písně do rakety“.

Nevermore & Kosmonaut

 V roce 2014 vydala skupina své první oficiální album "Mezi planetami". Za druhou studiovou desku "Bleděmodré město" (2019), která je inspirována Brnem, byla kapela nominována na prestižní hudební cenu Anděl v kategorii Folk. Ve stejném roce obdržel Michal Kosmonaut Šimíček za texty na tomto albu ocenění "Za krásu slova".

Předplacením alba přispějete k jeho vzniku.

Moc děkujeme za podporu!

www.nevermore.cz

Videoklipy písní z minulých desek skupiny:

Co si o tomto projektu myslíte?