NESMÍRNÉ VESMÍRNÉ RÝMY - crowfunding kampaň

NESMÍRNÉ VESMÍRNÉ RÝMY

Zbavte se rýmy, přejděte na rýmy! Pomozte nám splnit si sen - vydat knihu! A ne ledajakou - naplněnou básněmi!

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zbavte se rýmy, přejděte na rýmy!

Podívejte se s námi až ke hvězdám, nechte se omámit Faustovou láskou nebo napjatě sledujte tragický příběh na hřbitově! Více než 100 stránek naplněných básněmi a obrázky, to celé zabalené do obalu barvy noční oblohy.

ukazkyb.png

Naše tvorba

Začínali jsme na prknech, která znamenají svět - hudebně-literárně-dramatickými vystoupeními. Od té doby stále skládáme vlastní texty, z nichž některé byly zhudebněny, jiné ne. Většina naší tvorby byla nějakým způsobem scénicky ztvárněna na jevišti. Myslíme si ale, že si tyto texty zaslouží být někde spolu, bok po boku, přinášet radost, smutek, zamyšlení a mnoho dalších emocí. Protože kde by byl lidský tvor bez emocí?

41517467_1114837285357394_2768993113975291904_nbbb.jpg

O sbírce

Asi každý z nás měl jako dítě nějaký sen. Objet svět. Stát se doktorem. Nebo letět ke hvězdám. Naším společným snem je vydat knihu básní. Ve sbírce se pak pokoušíme objet celý svět v básni Na pláži, stáváme se doktorem Faustem, letíme do vesmíru s Mimozemšťany, ale i nacházíme zvláštní... překvapení na půdě. S básní na rtech přemýšlíme O štěstí, vydáváme se na dobrodružnou cestu s bublinou nebo narážíme na pevnou zeď, protože Je zavřeno. Nedílnou součástí sbírky je Vesmírný sjezd - nadčasový epos na motivy Malého prince. Tohle vše a ještě mnoho dalšího - básně, básničky i texty písní, proložené vlastními obrázky.

 

 

Ptali se nás "Pro koho je kniha určena? Je spíš pro děti nebo pro dospělé?". Bylo těžké na tuto otázku odpovědět. Jsou součástí sbírky básničky vhodné i pro děti? Jistě ano! Na druhou stranu, jak řekl jeden náš kamárad po přečtení, tahle knížka rozhodně není pro děti. Proč, ptáte se? Ve sbírce jsou básně protkané smutkem po rozchodu nebo ovlivněné lidmi, se kterými jsme se setkali, čestné místo má Vesmírný sjezd, což je dílo o lidských neřestech. Do sbírky se také dostal text písně Starý známý, která je o dětském strachu. Rozhovor v tichu je báseň psaná jako dialog mezi umírající ženou a jejím milým. 

Do sbírky jsme zařadili i ukázky z našeho nového muzikálu Ďáblova sázka aneb Láskou popletený Faust. Vybrali jsme romantický Faustův Sonet pro Markétku, filozofickou úvahu O lidech, ale i část, kde Markétka už začíná šílet, ztrácí kontakt se skutečností a slyší Zlé hlasy v hlavě, které jí říkají, co má dělat. Ve sbírce ale nejsou jen smutné, dramatické nebo filozofické básně. Básničky o zebře, jež se vydala do města, nebo o bublině, která se vydala na vandr, jistě vykouzlí úsměv na vaší tváři.

Asi jediná věc, kterou můžeme říct s absolutní jistotou, je, že kniha je vhodná i pro hluchoněmé! :)

 

 

Projekt Startovač

Sami to nezvládneme. Potřebujeme vaši pomoc! Podílejte se s námi na zrodu nové básnické sbírky! Vyberte si odměnu na míru a přidejte se k nám na naší cestě za dobrodružstvím! I za ten nejmenší příspěvek budeme vděční! A samozřejmě, když nás podpoříte, budeme se s vámi chtít podělit o výsledek naší práce!

Mezi odměnami můžete kromě knihy najít například sirénovské placky s různými motivy - protože sirény mohou mít mnoho různých forem. ;) Hrnek čaje nebo kafe po ránu je krásný začátek dne a vy si na nás můžete vzpomenout s hrnečkem s naším logem. Pro vlastníky chytrých telefonů máme skvělou zprávu! Už vám nemusí mrznout ruce, když chcete v zimě napsat SMS - stačí kliknout na odměnu, která obsahuje i rukavice na chytré telefony

startovac_merch.png

Jednou z dalších odměn je krásný obrázek z knihy, který vám pošleme ve formě uměleckého díla a vy si ho budete moci pověsit na zeď! A co více? Chceme, abyste se vy stali součástí projektu! Proto se můžete sami podílet na tvorbě knihy, ať už tím, že vám poděkujeme přímo na stránkách sbírky, složíme na vaši počest haiku, nebo si dokonce od vás necháme zadat téma básně, kterou následně složíme a zařadíme do knížky. 

 

 

Na co použijeme vybrané peníze?

Všechno dneska něco stojí (a peníze jsou momentálně celkem univerzálním platidlem). Na prvním místě stojí vydání knihy (vlastním nákladem, měkké desky...). Také jste pro nás důležití vy, takže souběžně s knihou budeme pracovat na pokrytí a poslání reklamních předmětů (viz odměny). Ze zbytku budeme financovat křest knihy na nějakém pěkném místě. Křest proběhne formou vystoupení, kde budou představeny některé básně, jiné budou hudebně předvedeny. Plánujeme i rozhovor s autory knihy a na konci slavnostní autogramiádu.

Děkujeme!

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?