Neobaleno - bezobalový obchod na Praze 13 - crowfunding kampaň

Neobaleno - bezobalový obchod na Praze 13

Jsme jeden z největších obchodů svého druhu v ČR. Pomozte nám prosím postavit se na nohy, zlepšovat se a šířit dále myšlenku redukce odpadu.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Díky vám máme již více než půlku, děkujeme!!!

Ještě jsme přidali nějaké nové odměny včetně možnosti poukázek!

 

Neobaleno je převážně samoobslužný bezobalový obchod s potravinami a drogerií. Rozlohou i konceptem jsme jeden z největších, pravděpodobně největší obchod podobného typu v ČR. Sídlíme na Praze 13 asi 30 m od metra Lužiny a fungujeme od listopadu 2018. Teď potřebujeme vaši pomoc, abychom se znovu postavili na nohy a mohli dále růst a šířit myšlenku redukce odpadu.

Z počátku jsme trochu podcenili propagaci a zákazníci si k nám hledají cestu výrazně pomaleji, než jsme mysleli. 

Když jsme se zabývali myšlenkou otevřít si bezobalový obchod, tak jsme pouze chtěli otevřít obchod s takzvaně konvenčním zbožím, ale bez obalu. Jde přeci o to redukovat obaly, ne?

Ale čím více jsme se myšlenkou zabývali, tím více nám přišlo důležité, aby byl náš sortiment nejen bez obalu, ale co nejudržitelnější sám o sobě. S konvenčním zbožím se pojí v současné době mnoho problémů: Kácí se deštné pralesy, půda a voda je znehodnocována, potravinové a jiné alergie již nejsou výjimkou, ale spíše pravidlem, a za to vše může konvenční zemědělství a způsob produkce.

My jsme si řekli, že to začneme dělat jinak. A tak jsme sortiment začali stavět tak, aby byl kvalitní, kde to jde lokální nebo nejlépe z ekologického zemědělství.  Možná jsme si toho vzali moc najednou, ale nám to dává smysl a je vidět každý den, že to dává smysl více a více lidem. Což nás ohromně těší.

Kromě provozování obchodu se věnujeme i přednáškám a osvětě. Už jsme přednášeli u nás, v obchodě, v knihovně, v rodiném centru, a čeká nás série dalších přednášek. Celý projekt děláme z přesvědčení, nikoliv jako business, ale již na začátku jsme si řekli, že abychom oslovili co nejvíce lidí a případnou poptávku pak byli schopni uspokojit, musíme k projektu přistupovat profesionálně. S tím se pojily i poměrně výrazné náklady. Na otevření obchodu jsme využili čistě vlastní zdroje, na zahájení jsme žádný crowdfunding nedělali.

Co je pro nás podstatné je to, že každý den chodí někdo nový, a lidé se vracejí. Bohužel to trvá vše trochu déle, než jsme plánovali, a teď potřebujeme vaši pomoc, abychom mohli pokračovat dále a nejlépe, abychom mohli trochu zlepšit některé služby.

Pokud vás myšlenka nadchla a chcete ji podpořit, budeme vám moc vděčni.

Podpořte nás prosím malým příspěvkem nebo zakupte některou z odměn.

Rádi bychom nabídli ještě něco navíc, proto ze všech přispěvovatelů vylosujeme 10, kteří od nás dostanou dárek, který bude stát za to.

Tip jakou platební metodu zvolit: Z možností plateb se nám nejméně strhává z klasického bankovního převodu.

Odměny

Obrázky jsou pouze ilustrační, v některých balíčcích budou věci, které teprve vzniknou speciálně  pro tuto kampaň, ať je na co vzpomínat, no u mýdla alespoň do doby, než se vymydlí...

Sladká odměna

Kávu máme výbornou a pěstovanou udržitelně.

Designová nákupní taška s logem

Bylo by pěkné, kdyby tu ta taška byla co? Nebudeme vám lhát, taška zatím neexistuje. Aktuálně jsme v kontaktu s několika designery, kteří nám takto chtějí pomoci. Navrhujeme tašku, která bude mít logo  neobaleno a jedinečný design pro tuto kampaň. V obchodě pak již bude možné koupit tašku trochu jinou.

 

Poukázka s poděkováním

Zakoupením poukázky můžete někomu udělat radost a ukázat mu svět kvalitních výrobků a bezobalového nakupování, nebo sami sebe motivot k tomu abyste se za námi (zase) přišli podívat :-) Poukázka je trochu dražší než její hodnota, aby to splnilo funkci crowdfundingu a pokryly se s tím spojené náklady.

 

Krabička plná čajů

Plechová dóza na čaj plná čajů z naší prodejny dle vašeho výběru a poděkování. Krabička je skvělá , sami ji doma na čaje používáme. Pouze osobní odběr na prodejně. Při zaslání poštou by se čaje pomíchaly.

 

Chytrá kniha a  výběrový čaj

V tomto balíčku obdržíte knihu e-book Zdravá čistá kuchyně  od autorky Lucie křivinkové, která se již dlouho zabývá nejen tématem ekologické a zdravé domácnosti, ale tématy spojenými s biopotravinami. Ke čtení se hodí kvalitní teplý nápoj, v tomto případě 25g výběrového červeného čaje Rhino z Kenya od http://www.sicaj.cz/ , který je také součástí balíčku.

 

Zero waste set mini/maxi

Začínáte s redukcí odpadu, nebo chcete jen sobě či někomu jinému udělat radost, zkuste začít s naším mini setem. Opět jako poděkování bude set obsahovat mimo jiné přírodní mýdlo vyrobené výhradně pro tuto kampaň.

Větší set pak v sobě kombinuje i předchozí odměnu, tedy designovou tašku, a ještě něco navíc.

 

Osobní/Firemní konzultace

Čas a vědomosti jsou to nejcennější, co v životě máme. My nabízíme svoje vědomosti, abychom ušetřili ten váš.

 

 

A pokud jste to dočetli až sem, tak vám náleží už teď malá odměna v podobě poezie :-))

Cesta z města vede k nám,

Neobaleno vás láká,

jsme dva lidé, Šárka, Jan,

kdo měli dobrý nápad.

 

Zdravé jídlo bez obalu,

česká ruční kosmetika,

když to řeknu "bez obalu",

problém s plasty se nás týká.

 

Mnoho tvarů, mnoho chutí,

kvalitě je u nás přáno,

to jen zvyk ti sáček nutí,

přitom nikde není psáno.

 

Vezmi to, co doma máš,

a pojď do toho s námi,

věříme, že na to máš,

a řekneš pak i známým.

 

Ať už pro ten hezký pocit,

či pro prázdný koš,

neměj s plasty žádný soucit,

své obaly nos.

 

Autor: "Šárka"

Illustration.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?