Nenásilný podcast - crowfunding kampaň

Nenásilný podcast

První český podcast zabývající se uměním Nenásilné komunikace. Autoři: Petr Holík a Petr Sucháček

Ostatní
Nenásilný podcast

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nenásilný podcast je formát pro sdílení zkušeností ze světa Nenásilné komunikace.

Poslechni si úvodní epizodu!

nebo poslouchej na Spotify a iTunes.

Nenásilná komunikace (Nonviolent communication, NVC) je metoda - či možná spíše umění - komunikace směřující k vytváření souladu mezi lidmi a k hledání řešení, která fungují pro všechny.

Postupy Nenásilné komunikace vyvinul Marshall Rosenberg a rozvinuli ji mnozí další trenéři. Sám Rosenberg říká: “...vše, co bylo integrováno do Nenásilné komunikace, jsou poznatky o jazyku, komunikaci, vědomí a použití síly, známé mnoho století. Umožňují udržet si empatické naladění k ostatním i k sobě i v náročných situacích.”

Nenásilný podcast je projekt dvou trenérů Nenásilné komunikace, Petra Holíka a Petra Sucháčka: “Cílem není vytvořit audio kurz, ale spíše inspirovat lidi okolo nás sdílením našich vlastních zážitků a zkušeností s Nenásilnou komunikací z prostředí workshopů i našich osobních životů.”

Specifikace projektu:

Pokud se nám podaří vybrat pro projekt dostatek prostředků, natočíme během sezóny  2019/2020 10 epizod Nenásilného podcastu. Některé epizody budou mít formu rozhovorů Petra a Petra, ve kterých sdílejí své zkušenosti, nebo nabízejí tipy a doporučení k vyzkoušení. Jiné, speciální epizody, budou mít podobu rozhovoru s českými a zahraničními trenéry a praktiky ze světa Nenásilné komunikace.

Na co použijeme peníze:

Jak asi tušíte, produkce podcastu není zadarmo. Potřebujeme nakoupit základní techniku (mikrofon…), potřebujeme zajistit postprodukci zvukového záznamu, potřebujeme psát scénáře, hledat zajímavá témata a kontaktovat hosty. Budeme rádi, když náš projekt podpoříte, a umožníte nám tak produkovat hodnotný obsah v kvalitní formě.

 

Co si o tomto projektu myslíte?