poster děda start22.png

Narušitel Film & Video

Film z doby 80. let dle skutečných událostí z prostředí leteckých stíhačů, kde lásku k létání naruší nevyřešená stará tajemství zahalená do roušky StB

Narušitel

Vybráno82 960 Kč(104 %)

104 %
80 000 Kčpožadováno
77startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

To zkrátka musíte vidět! Děláme tento film s láskou, vášní a obsadili jsme ZNÁMÉ ČESKÉ TVÁŘE, jejichž jména Vám prozradíme později! 

“Tak tady se schováváš”, ozvalo se z vysílačky stíhacího pilota. Nastává předzvěst posledního dějství, které závratně vyměnilo publikum a herce. “Jste narušitel, následujte mě!” Poslední inscenace byla dokonána. 

Příběh armádního pilota, který neskutečně směle žil láskou k létání až do chvíle, kdy na scénu nastoupila stará nevyřešená tajemství pod rouškou StB a udělala z něho oběť minulého režimu. Film je inspirován skutéčnými událostmi.

“Život je jedno velký divadlo.” Film zobrazuje lásku a nenávist v jednom. Prvky tajemného kriminálního příběhu a filmu noir, který byl hlavní náplní filmů Alfreda Hitchcocka, dodávají scénáři napětí, překvapivé minizápletky, které diváka záměrně vedou na cestu falešných stop a až na samotném konci příjde fatální a šokující rozuzlení.

 

Režie se ujme mladý progresivní režisér David Balda, který svým středometrážním debutem Pomsta překvapil celostátní soutěže nezávislého filmu a který byl na začátku tohoto roku přijat na obrazovky České televize. Na podzim tohoto roku uvede David Balda svůj celovečerní debut Nevinná krutost do kinodistribuce a bude se tak promítat v mnoha českých kinech.

Spolu s Davidem se na filmu podílí především scénáristicky herec Petr Kult, student herecké katedry DAMU v Praze. 

 

Co pro nás film Narušitel znamená?

K tomu David říká: "Scénář je inspirovaný příběhem mého dědy, který jako armádní pilot potajmu ve své garáži opravoval neletový vyřazený československý stroj Z-126. Létání pro mě znamená neuvěřitelnou volnost tam nahoře, kde je všechno malé, ale zároveň obrovské. Nejkrásnější je sledovat ty starší a zkušené piloty, pro které to malé krásné letadlo znamená úplně všechno. Ta jiskra v očích, jako by během zlomku sekundy omládli a vrátili se do mladých let, kdy snili o tom, jaké by to vůbec mohlo být vidět svět z ptačí perspektivy. Právě to je pro mě hlavním cílem u filmu dosáhnout. I přes opravdu překvapivou a tajemnou zápletku s StB chci, aby z filmového plátna vyzařovala láska a nadšení pro létání a aby si každý divák z filmu odnesl pocit, který ho na moment vrátí do dětských let, kdy každý z nás o něčem snil."

 

gg.jpg

Proč by Tě to mělo zajímat?

Každý zná válečné filmy. Mnoho lidí také sleduje snímky z dob komunismu. Všude je plno monstrprocesů, zatýkání i obyčejného lidského života. My ukážeme všechno. Navíc si myslíme, že jen zlomek lidí má tušení, jak probíhalo letectví v době normalizace a čím si museli tehdejší letci projít, respektive co byl jejich každodenní chleba. Kromě zobrazení doposud neprobádaného tématu se můžete těšit i na pravá letadla jako například Z-126, Pionýr, Z-43, MiG 15 a další. A vězte, že to jsou jedny z posledních letových kusů! To zkrátka musíte vidět. A my, tvůrci, děláme tento film s láskou a vášní, stejně jako naši hvězdní herci, jejichž jména Vám prozradíme až později... 

 

O filmu 

Natáční začíná na začátku srpna 2017 a je plánováno až do druhé poloviny září. Následná postprodukce bude trvat do začátu roku 2018. Ve stejném roce počítáme s uvedením filmu do kinodistribuce. 

Vybrané natáčecí lokace letišť: Hořice (LKHC), Plasy (LKPS), Jeseníky (LKMI), Hradčany (LKHR), Hradec Králové (LKHK), Loučeň (LKLOU).

Celého natáčení se bude účastnit bývalý stíhací pilot, který dohlédne na pravdivost a věrohodnost veškerých dobových scén.

 A budeme ve 4K!

 

David, Petr, Jirka a další

 

 

mysdědou2 l.jpg

já2.jpg

vlek.png 

dědamig.jpg

miglet.jpg

děda foto2.png

Snímek obrazovky 2017-07-09 v 12.59.33.png

 

 

 

Vybráno82 960 Kč(104 %)

104 %
80 000 Kčpožadováno
77startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuDavid Balda

Odměny

150 KčDobrý pocit!

Jen dobrý pocit z toho, že pomůžete mladým tvůrcům ke vzniku neobyčejného filmu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

220 KčOdznáčky!

Sada 6 placek na triko - každá bude jiná, ale všechny budou připomínat film Narušitel. Sadu zašleme k Tobě domů.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

290 KčRudé právo útočí!!!

Speciální edice Rudého práva obsahující články, memorie a fotky z natáčení tohoto filmu. To musíš mít!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

480 KčVem si nás na triko!

Limitovaná edice trika filmu, se kterým budeš v oblacích!

Počet dostupných odměn: 135/150

Odměna nedostupná

500 KčFilmová klapka přímo pro Tebe!

Chceš klapku s parametry od filmařů a podpisy autorů přímo k Tobě domů?

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčFilmový balíček!

Krásný balíček zahrnující filmovou klapku s parametry od filmařů a podpisy autorů, dále filmové triko a unikátní edici Rudého práva obsahující články, memorie a fotky z natáčení tohoto filmu!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 500 KčVideopozdrav z natáčení!

Videopozdrav s poděkováním tvůrců a herců přímo z natáčení konkrétně pro Vás! (Doručení přes internet)

Počet dostupných odměn: 27/30

Odměna nedostupná

4 000 KčV titulcích!

Uvedení Vašeho jména (loga) v závěrečných titulcích filmu mezi ostatními sponzory.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčJeden den na natáčení!

Zažíj s námi jeden den na natáčení! Budeš mít možnost strávit natáčecí den se štábem přímo v akci!

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

12 000 KčNa premiéru jako VIP

Přijďte na preméru filmu jako VIP. Čeká na Vás welcome drink, unikátní místo v sále, DVD s filmem a také setkání s tvůrci a herci!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

35 000 KčDo oblak

Proleťte se československým armádním strojem Z-126, který si zároveň ve filmu zahraje čestnou hlavní roli. K tomu samozřejmě DVD s filmem, vstupenku na premiéru a jméno v titulcích filmu

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

120 000 KčHlavní sponzor!

Staňte se hlavním sponzorem filmu a uveďte své jméno (logo) na začátku a na konci filmu v kategorii hlavního sponzora a na plakátu!

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná