Napovídánky a pomáhánky - crowfunding kampaň

Napovídánky a pomáhánky

2. vydání knížky pro děti s veršovanými hádankami, pohádkou a návody. Je to bohatě ilustrovaná knížka pro děti od 5ti let.

Knihy
Napovídánky a pomáhánky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

V současnosti připravuji pozměněné vydání  knížky Napovídánky a pomáhánky  u nakladatelství Krigl. Jde o sbírku básniček pro děti od 5ti let bohatě ilustrovanou panem Říhovským. Budu na to potřebovat nemalé finanční prostředky, které, jak doufám, získám s Vaší pomocí.

Knížka má 52 stran formátu A5, je na křídovém papíře a má pevné desky. Vyjde v nákladu 1000 kusů.

Jak to všechno začalo?
Když byli naši kluci malí a začínali brát rozum, začal jsem pro ně vymýšlet hádanky. Byly takové jednoduché veršované, bez nápovědy. Jelikož však některé nemohli kluci rozluštit, začal jsem přidávat nápovědu. U všech se to ale nepodařilo.Takže je v knížce směs napovídánek a obyčejných hádanek.
Když už bylo těch básniček hodně, začal jsem uvažovat o knize. Zašel jsem za malířem panem Říhovským a poprosil ho o spolupráci. Netrvalo dlouho a byly tu nádherné ilustrace. Pak mi jeden kamarád  pomohl najít nakladatelství,  které knížku vytisklo a kniha byla na světě. Tenkrát jsem všechno financoval sám. Bylo to v roce 2000. Tuto původní verzi knížky si můžete prohlédnout v galerii .

slunéčko.jpg

Je to knížka plná veršovaných hádanek, z nichž některé mají nápovědu - odtud napovídánky, návodů (jak se nebát, jak se neumazat, jak nezlobit, ....) - odtud pomáhánky a pohádky Vidín . Jde o příběh chlapce z malé vesničky, který se vydal hledat štěstí do světa pro svoji slepou sestřičku. Když ho našel, začal je postupně ztrácet. Ale nebojte se, všechno dobře dopadne. Navíc tam najdete i obyčejné básničky, které knížku uzavírají. V knize se objeví řada nových hádánek a pomáhánek. Jen ilustrace zůstanou stejné a to z prostého důvodu. Ilustrátor pan Říhovský má 90 let a je ochrnutý. Takže nové obrázky bohužel nebudou.

Smyslem Napovídánek a pomáhánek je rozvíjet logické myšlení, představivost a paměť  Vašich nejmenších.  V rýmovaných hádankách je rytmus, pro který by měli mít Vaše děti smysl. Možná se budete divit, že si některé básničky děti snadno zapamatují a budou jimi častovat své kamarády. Jedna dívka se naučila celou pohádku Vidín nazpaměť a vyhrála s ní regionální soutěž. Udělala tím radost nejen sobě, ale i mně.

Dalším cílem mého projektu je motivovat rodiče, prarodiče, strýčky a tety, aby také zkusili psát vešované hádanky. Možná Vám to půjde lépe, než si myslíte. Není to tak obtížné. Pusťte se do toho a uvidíte sami. Není to žádná věda. No a jednou to bude možná také na celou knížku.

 

Zadní strana600_400.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?