Nálevna: co Jack nevěděl - crowfunding kampaň

Nálevna: co Jack nevěděl

Přispějte na dodělání 2D příběhové počítačové hry o alkoholu, mimozemšťanovi, který mu podlehl a o nevšednosti chlastání. Dobrodružství začíná...

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vítáme vás na stránkách o propagaci a zajištění financování fotoaparátu pro naši novou hru NÁLEVNA: co Jack nevěděl!

Jack je mimozemšťan. Jeden z těch stalkerů, co nás pozorují. Až na to, že by měl být nad zemí a nesedět v hospodě. Snaží se chlastat neustále. Propadl alkoholu a pracuje za chlast pro barmany. Stalo se z něj to, z čeho má spousta lidí strach. Stal se z něj ožrala! Dokáže se Jack dostat zpátky na nohy a získat zpět svůj vesmírný koráb? 

Jedná se o dobrodružnou počítačovou 2D hru s příběhem, úkoly a unikátní grafikou. Stránky a jejich propagace jsou cesta, jak zjistit, jestli by se hra lidem natolik líbila, že by ji podpořili. Její vývoj není jednoduchý. Proto rozmýšlím rozjet kampaň zde na Startovac.cz a dopřát hře i fanouškům kvalitní obsah.

Projekt zakládám z důvodu financování fotoaparátu pro naši novou počítačovou hru Nálevna: co Jack nevěděl. Hru vyvíjím už delší dobu s přestávkami, protože původně byla určená jen pro pár přátel. Trochu se situace změnila a hra se začala měnit v zajímavý projekt s potenciálem. Před rokem se ke mě přidala i přítelkyně a pomáhá mi s příběhem, který by měl zaujmout a být obsáhlejší. Pracujeme převážně v open source programech jako jsou:

LIBRE OFFICE (na úpravu textů)
GIMP (namísto photoshopu)
BLENDER (na 3D modelování)
AUDACITY (na zpracování zvuků)
OBS Studio (na nahrávání obrazovky ve FullHD)
OpenShot Video Editor (na střih videa)

Ze začátku šlo vše dobře a hra měla být brzy hotová. Například demoverzi hry jsem měl hotovou do měsíce. A je skoro tak obsáhlá jako verze, kterou máme hotovou nyní. Jen ta, kterou mám doposud hotovou, je kvalitnější ;-) (vylepšil jsem spoustu detailů a herních mechanik). Nyní jsou hotové WWW stránky – https://nalevnahra.cz/ a jiné sociální stránky, kde bude probíhat celý popis projektu. Hra je teprve ve vývoji, i když příběh se závěrečným zakončením máme hotový. Máme také připraveno již spoustu unikátních úkolů. Jediné čeho je opravdu málo, jsou fotky barů a prostředí, kde se bude příběh odehrávat. Snažil jsem se sehnat co největší množství obrázků, které jsou zadarmo k použití, ale asi tušíte, že to není úplně ideální. Také zvuků jsem tolik k použití zadarmo nenašel. Snažíme se projekt rozjet z minimem financí, i když si myslím, že nějaký ten potenciál má. O zvuky tolik strach nemám, protože na ten nějaké vybavení mám. A proto jsem se rozhodl pro tuto kampaň. Nemáme kvalitní fotoaparát. S pěknou fotkou se totiž jinak pracuje a jinak vypadá, než ta nekvalitní. Je to sice běh na delší trať, protože se nejedná o vydání, nýbrž o vývoj. Ale s vybavením a fanouškovskou základnou jde vše lépe. Přispěvatelé budou mít různé výhody v podobě originálních dárků za podporu financování a hlavně přístup k testování hry. Všichni přispěvatelé dostanou zdarma odkaz ke stažení plné verze, po vydání hry. Abychom mohli prezentovat alespoň tu část hry která je hotová, natočil jsem krátké video z hraní hry. Jen malé upozornění - výsledná hra bude vypadat ještě lépe :) 

Tak jen pro začátek:

– řeším momentálně licence ke všem materiálům použitým ve hře. 

– abych nemusel řešit tolik licencí, potřebuji si obrázky a zvuky do hry vytvářet sám. To nelze bez nějaké té lepší techniky. Mezi odměnami by mohl být nafocený bar majitele barové odměny a jméno baru v závěrečných titulcích (kterých by ve hře mělo být hodně, když se jedná o hru s alkoholem). Samozřejmě pro chtivé cestovatele po zážitcích ze hry.

– máme hotový 3D model Jacka, na kterém jsou předvedeny ukázky dárků za přispění a animace Jacka ve hře. S Jackem si můžeme dělat co chceme. Je jako gumový.

Zde jsou ukázky originálních dárků, které jsou výhradně spojeny jen s touto kampaní a další takové stejné nebude možné získat nikde jinde. Výsledný vzhled bude co možná nejvěrnější ukázkám. Dárky budeme objednávat, až po úspěšně dokončené kampani. Proto se jejich rozesílání může protáhnout třeba až na jeden měsíc. To z důvodu, že jejich výroba trvá ve většině případech i čtrnáct dní. Jako první budeme přispěvatelům rozesílat děkovný e-mail s obrázkem na plochu počítače. Pokud by se nepodařilo dosáhnout cílové částky, budou všechny peníze převedeny zpět na účty startérů.

Hra bude zřejmě vhodná až od 18-ti let, protože se v ní objevuje alkohol, násilí, alkohol, strach, alkohol, drogy, alkohol, vulgární mluva, alkohol, sex a alkohol!

Dobrodružství začíná...

WWW stránky – https://nalevnahra.cz/

Co si o tomto projektu myslíte?