Náhrdelník - studentský film - crowfunding kampaň

Náhrdelník - studentský film

Film o nešťastném osudu dvou lidí a jejich vnitřním konfliktu se sebou samými. Právě vnitřní boj a hledání sebe sama je jedním z největších problémů.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Pomozte nám natočit krátký film o nešťastném osudu dvou lidí a jejich vnitřním konfliktu se sebou samými. Lidí, kteří prošli peklem a rozhodují se, zda se vrátit k minulosti a srovnat účty, nebo zapomenout a jít dál. Právě vnitřní boj a hledání sebe sama je jedním z největších problémů, kterým čelí mladí lidé napříč celou historií, a kterým je náš film "Náhrdelník" věnován. 

dík100.png

 

Úryvek

"Strýček posunul dřevěnou truhličku směrem ke dvojici. Bratr ji pomalu otevřel a nahlédl dovnitř. Uprostřed byl Otcův bývalý odznak a pistole, na druhé straně ležela usušená růže stále rudá jako krev a hedvábný pytlíček s diamantovým přívěskem, ten patřil matce.

STRÝČEK

Tohle jediné vám tady rodiče zanechali...

.. vaše matka, přišla za mnou a prosila mně ať se o vás postarám..

..byli jste dvě neviňátka .. a ona se o vás bála, požádala, mně o pomoc den předtím, než zemřeli.  Byla vyděšená. Jakoby něco tušila. Takový osud si nezaslouží nikdo.."

(Otře si slzu)

Jste již dospělí, takže vám nemůžu nakazovat co dělat, ale buďte opatrní.. 

*  *  *

o filmu.png

Ve filmu se ocitnete v alternativních 40.letech 19. století v době plné vůně cigár, motorů aut a dobré kořalky. Snímek sleduje příběh dvou sourozenců, kteří osiřeli v útlém věku, a po letech se dozvídají o osudu svých rodičů. Sestra se chce pomstít rodině, která má smrt rodičů na svědomí, ale bratr je názoru, že by se neměli vracet k minulosti a raději se soustředit na přítomnost a budoucnost. Bratr dostane dobrou práci v hotelu a proto si myslí, že se blýská na lepší časy, sestra má ale stále před očima pouze pomstu. Tímto snímkem chceme lidem ukázat, že i přes nepřízeň osudu, kterou nám život připravil, nemá smysl zůstávat v minulosti. Je lepší jít dál, i když to není vždy jednoduché.

banner kamerka 222.png

 Natáčení proběhně na území  Slezska v dobových lokacích jako Zámeček Petrovice, Archiv města Ostravy, kavárna Elektra, atd.. Celková doba natáčení: 5 dní. Délka filmu se bude pohybovat mezi 25 a 30 minutami.

 lidéfin BANN.png

Jsme studentská filmová skupina, která před dvěma lety vznikla pod mým vedením na Polském gymnáziu v Českém Těšíně. Tvoříme v různých žánrech, v loňském roce jsme napsali a natočili první delší film, se kterým jsme se přihlásili do Festivalu Studentských Filmů 2017 v Havířově. Tento film byl oceněn hlavní cenou festivalu, což nás motivovalo k pokračování v další tvůrčí činnosti (více na: http://mujfsf.cz/2017/04/17/reportaz-z-finale-fsf-2017).Letos se náš tým rozrostl o studenty třetího ročníku Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Ve spolupráci s nimi jsme připravili scénář pro nový snímek "Náhrdelník". 

  

vyuziti peněz.png

Náklady na produkci filmu jsou vysoké a studentské peněženky prázdné, proto se na Vás obracíme s prosbou o finanční příspěvek. Zvuk tvoří polovinu toho co vnímáme a tak bychom rádi zajistili ten nejkvalitnější zvuk vypůjčením profesionálních mikrofonů  a zařízení pro stabilizaci videa, věrohodné dobové kostýmy i historické závodní automobily. Potřebujeme také zajistit catering pro herce i tým, aby nám při natáčení neumřeli hlady.

 

hrdinove.png

Sestra (Beáta Hrnčiříková) 

Od malička výraznější a temperamentnější než bratr. Cholerička, má větší sklony k násilí. Pracuje v kavárně "Klávesa" jako provozní. V 15 letech začala profesionálně jezdit automobilové závody. Ráda fotí, vlastní sbírku fotoaparátů.  

 

Bratr (Michal Sikora) 

Vyrůstal ve stínu sestry. To způsobilo, že se uzavřel do sebe. Velký introvert, ale hudební génius. Hra na klavír mu pomáhá překonat životní problémy a konflikty se sestrou. Jeho cílem je hrát na prestižních večerech pro smetánku.

 

 

 

Plakát: 

plakát.png 

1231231321321.png

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?