Nádraží Náměšť na Hané - crowfunding kampaň

Novinky - Nádraží Náměšť na Hané

Spolek Nádraží Náměšť odkoupí budovu náměšťského nádraží a vybuduje v ní kavárnu, muzeum, půjčovnu kol a kulturní centrum.

Ostatní
Můžete se podívat na náš dokument který jsme natočili díky Ondrej Červený Media. Přišla nám oficiální odpověď od SŽDC, prodej budovy nádraží se uskuteční po březnu 2021, kdy bude provedena rekonstrukce samotné zastávky. Dokument Zachraňme nádraží. Obrázek
V sobotu 19. 10. 2019 proběhlo na nádraží natáčení dokumentu který bude mít premiéru 26. 10. 2019 na zámku v Náměšti na Hané. Natáčení dokumentu Zachraňme nádraží Obrázek

V rámci našeho projektu jsme dali dohromady náměšťské spolky a za jejich pomoci nechali natočit film/dokument volně inspirovaný některými událostmi jež se v Náměšti odehrály. Povedlo se nám tak po 90. letech zopakovat příjezd prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Ten do Náměště přijel v roce 1929.

Nahlédněte s námi do interiéru budovy náměšťského nádraží. Interiér nádraží v Náměšti na Hané Obrázek

Pojďte se s námi podívat jak to v budově vypadá.
Dle původních informací měla být budova v havarijním stavu, jak se ukázalo není to tak strašné, kromě vymlácených oken a špíny je budova v celkem slušném stavu.