Naděje českého alpine snowboardingu-KH37 - crowfunding kampaň

Naděje českého alpine snowboardingu-KH37

Podpořte alpskou snowboardistku na začátku olympijského cyklu. Ať v tom Ester není sama!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte alpskou snowboardistku Kristýnu Houžvičkovou na začátku olympijského cyklu. Je zapotřebí zajistit kvalitního trenéra a dostatečnou přípravu na ledovci v létě a na podzim. Následně potřebuji mít na závodech kde bydlet a jak se do dějiště dostat. Podpořte mě, ať v tom Ester není sama! 

30174695_2078119392204789_345467624_o.jpg

Kristýna Houžvičková

Mým snem je dostat se do světové špičky v alpine snowboardingu. Bez Vás to ale nezvládnu. Chystám se nadcházející sezónu objíždět nejen závody FIS, ale i závody Evropského poháru. Zároveň věřím, že nakouknu i do světového poháru. Olympijský cyklus je na samém začátku a já chci být jednou z 32 vyvolených, které budou startovat za čtyři roky v Pekingu a hrdě reprezentovat Českou republiku. 

39291441770_bb31471442_o.jpg

    Alpine snowboard

  Na svůj sport jsem narazila teprve loni. Objevila jsem alpský snowboard. Stačil moment a zamilovala jsem se. Již druhý týden ježdění jsem byla poslána na trénink obřího slalomu s italským klubem FSP Villnöss. Místní trenéři absolutně nechápali, jak je možné, že jsem se za týden ježdění dostala na takovou úroveň. Koncem sezóny jsem byla vybrána na prestižní kemp Sigiho Grabnera jednoho ze snowboardových trenérů Ester Ledecké, a i díky jeho názoru a podpoře jsem se rozhodla, že do toho půjdu na 100%.

IJP_6934.jpg

      Výsledky

  Čeká mě moje druhá sezóna. V té premiérové jsem dokázala po roce tréninku vyhrát Český pohár a soupeřit s těmi nejlepšími na našem území včetně zahraniční konkurence. Na mezinárodních závodech jsem se vyrovnala mnohem zkušenějším závodnicím z alpských zemí a hrdě reprezentovala Českou republiku. V nadcházející zimě chci udělat další posun vpřed v mé kariéře. Pravidelně se zúčastňovat finálových bojů na závodech kategorie FIS a objíždět i mnohem náročnější klání EC – Evropského poháru.

IJP_6924-3.jpg

Co mě čeká?

 V alpine snowboardingu lze uspět jen s kvalitní předsezónní přípravou. V podzimním období chci jet na měsíc trénovat na rakouský ledovec a následně první závody Evropského poháru. Alpský snowboarding není moc populární a veřejně známý. Chybí propagace, a i proto je skoro nemožné sehnat sponzory. Celá sezóna se vyšplhá až do stovek tisíc korun. I přes mou práci a podporu mojí rodiny je velice těžké sezónu finančně zvládnout. Jedno Vám však mohu slíbit: „Udělám vše, abych se dostala do špičky a Ester jednou porazila!“.

IJP_9558 (2).jpg

A co bude se sbírkou zlaťáků?
• Střecha nad hlavou
• Krmivo pro motorového koně
• Ledovcová dřina

IJP_6264-2.jpg

Střecha nad hlavou: nejčastěji se závodí o víkendu. V sobotu obří slalom a v neděli slalom nebo obráceně, přičemž nejpozději v pátek je zapotřebí se hlásit v místě závodu kvůli registraci. Navíc před závody je důležitý trénink. Ve středisku tedy musím mít ubytování od čtvrtka do neděle. Nejlépe pod kopcem, abych to neměla daleko na start. Díky Vám si to budu moci dovolit!

IJP_7113 (2).jpg

Palivo pro motorového koně: mé zavody od sebe dělí stovky kilometrů. Česká republika, Rakousko, Itálie, Slovinsko a nebo vzdálené Bulharsko. Do dějišť se dopravuji sama bez servisního týmu, protože žádný ani nemám. Přesouvám se autem, kam poskládám ve stylu hry Tetris své vybavení a vyrazím do hor. Díky Vám s plnou nádrží!

IJP_9765 (3).jpg

Ledovcová příprava: Abych byla připravená už před sezonou, tak musím na několik týdnů obydlet některý z rakouských ledovců. Soustředění na "glacieru" je finančně náročnější, ale nenahraditelné. 

 Pomozte mi splnit si sen!

D4A8B6D0-A164-402E-9637-1A0E8B787BF0.jpg

E1238AF9-FAED-46F6-9CC3-E5C84A3988E8.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?