Unikátní venkovní hra: Nachozeno - crowfunding kampaň

Unikátní venkovní hra: Nachozeno

Dej sbohem nudným výletům a poznej česká města formou hry! Podpoř vydání uníkátní venkovní hry s názvem Nachozeno.

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co je venkovní hra Nachozeno?

Netradiční venkovní hra pro 2-6 hráčů, která tě provede českými městy.  Zavede tě na místa, o kterých si obyčejný turista může nechat jen zdát. U příjemné procházky budeš se svým týmem plnit úkoly, řešit záhady, odpovídat na záludné otázky a tím zjišťovat, kam povedou tvoje další kroky v daném městě. Potřebuješ pouze chuť poznávat a bavit se. Hru díky možným nápovědám dokončí úplně každý. Průměrná doba hry je 3-4 hodiny.

 

eko telč.png

 

Jako první lokalitu, kde bude hra dostupná, jsme zvolili pohádkové město Telč. To, hlavně díky historickému centru, patří od roku 1992 na Seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO. Ve hře Nachozeno v Telči najdeš 12 úkolů a výzev. U některých budeš muset zapojit své mozkové závity a u jiných zase svou představivost, týmovost a chuť se bavit.

95266507_928198594306041_8044543414072508416_n.jpg

 

Teď už k ale obsahu hry...

 

startovac plakat.png

Dej sbohem nudným výletům a poznávej města zábavnou formou!

 

 

Jak hra vypadá? A jak to celé funguje?


1. Objednáš si hru
(nyní zde pomocí odměn, později na našem webu)

2. Zašleme ti herní balení

3. Uvnitř najdeš vše potřebné ke hře a dozvíš se další instrukce

4. Sestavíš tým a společně si určíte, kdy chcete hru hrát (není potřeba žádná rezervace)

5. Na záda si hodíš pytlíček s herními obálkami, podklady a deskami (vše je součástí balení)

6. S ním vyrazíš na místo startu hry

7. Otevíráš úvodní herní obálku s prvním kouskem mapy → DOBRODRUŽSTVÍ ZAČÍNÁ!

 

95019521_176890706831578_330702384323887104_n.jpg

 

Jak úkoly ve hře vypadají?

V herních obálkách, které jsou součástí balení, jsou uloženy úkolové kartičky a části mapy. Každý kousek mapy vám společně s trasou cesty také prozradí, na jakém místě budete plnit další úkol. Obálky s úkoly máte po celou dobu k dispozici ve žlutém vaku (viz foto). To, jakou obálku s úkolem právě otevřít, poznáte podle shodného označení obálky a místa zakresleného v mapě.

Vše si zaznamenáváte do „pracovních listů“ uložených v deskách, které jsou také součástí balení.

IMG_0572.JPG

Někdy je potřeba pro splnění úkolů vaše síly (a hlavy) spojit, jindy si zasoutěžíte v rámci vašeho týmu.

 

print_bundle_greetings_26_pr.png

Pomocí úkolů se dozvídáte zajímavé informace o daném městě. 

Pokud máte obavy, že si s některými úkoly nebude váš tým vědět rady, můžete využít speciální obálku s nápovědou nebo kompletním řešením.

IMG_2872.JPG

V rámci hry se ocitnete na místech, která na vás dýchnou svou historickou atmosférou, navštívíte také novodobé památky z 21. století.

dvefotky.png

Nečekejte davy turistů, kteří vám budou křížit cestu - maximálně kachní páreček. :-) 

IMG_9931.JPG

V plánu máme postupně přidávat další města v rámci celé ČR. Pomocí odměn můžeš právě TY rozhodnout, které město to bude! Nebo nám napiš do komentářů, jaké město bys chtěl/a pomocí hry detailně poznat. :-)

 

liberec lower kvalita.png

 

Myslíme na prostředí, ve kterém žijeme, a proto chceme vydávat převážně EKOLOGICKOU (hnědou) verzi naší herní krabice.

 

Detailní informace o herním balení

Ekologická a plně recyklovatelná krabice
- v rozměrech 35x26x10 (to je o něco málo větší než klasický A4 papír) nebo menší velikost 30.2x 23.3x8.8 cm (což je o trochu větší než A5 papír)

Uvnitř na tebe čeká:
- základní informace o tom, jak a kam se dopravit + pravidla hry
- herní obálky s úkoly, šiframi a speciálními výzvami
- pracovní karta tvého týmu
- speciální mapa (rozdělená na kousky, které postupně získáváš)
- pracovní listy
- tužka (propiska s potiskem Nachozeno)
- pevné desky, na kterých se ti bude dobře psát i za chůze (v budoucnu využitelné i pro jiné účely)

- nápověda + kompletní řešení jednotlivých úkolů
- pytlíček (do ruky/na záda), ve kterém herní pomůcky pohodlně poneseš
→ během hry nebudeš muset tahat celou krabici

 

 

A co o hře říkají ti, co měli možnost ji testovat?

Od začátku se mi koncept hry zamlouval a po jejím otestování se moje pozitivní pocity potvrdily. Hra vás pomocí zábavných úkolů vede městem a díky mapě, kterou si postupně skládáte, zjišťujete kudy půjdete dál. Rozhodně doporučuji všem, kteří rádi poznávají nová místa! Ať už jako rodinný výlet či program pro partu přátel.

circle-cropped.png

Lukáš Volek

 

V Telči jsem nikdy předtím nebyla a jsem ráda, že jsem tohle krásné město poznala formou hry Nachozeno. Doufám, že se autorům hru povede vydat a budu se tak moci těšit i na další města, která jsou v plánu.

circle-cropped (1).png

Andrea Vykysalová

 

 

Na co potřebujeme vybrat peníze? A co s nimi máme v plánu?

Hra Nachozeno, kterou jsi viděl/a ve videu a na fotkách je pouze prvním prototypem. A přesně proto potřebujeme všechny, kterým se projekt Nachozeno líbí.

Svá prasátka jsme již rozbili a k tomu, abychom mohli začít tisknout a vyrábět potřebné herní materiály ve velkém, nám chybí 32 000 Kč. Ty se tak můžeš podílet na samotném vzniku hry - pomocí odměn, které jsme připravili. Stačí si vybrat tu svou a tím nám pomoci k dokončení projektu. Jakýkoliv příspěvek, zpráva či sdílení pro nás znamená ohromnou podporu.

V tiskárně čekají na zelenou. Zelenou od TEBE!


Pokud se nám podaří cílovou částku vybrat, potvrdíme zadaná data v tiskárně a budeme tě informovat o každém podniknutém kroku. Protože i ty pomůžeš tomu, aby projekt Nachozeno vznikl. Právě tvoje jméno bude uvedeno na webu v děkovné sekci s ostatními lidmi, kteří projekt v jeho začátcích podpořili.

Kdy bude hra k dispozici?
Hra Nachozeno v Telči bude v případě úspěšného dokončení kampaně dostupná nejpozději 30.7. - máš tedy skoro celé léto na to si hru zahrát. O dalších podrobnostech tě budeme průběžně informovat.

 

Pokud máš jakýkoliv dotaz, neváhej nám napsat na našem Facebooku, Instagramu, e-mailu: hra@nachozeno.cz nebo zde do komentářů. Budeme moc rádi, když se s námi podělíš o tvůj názor. :)

Více se o celém projektu dozvíš na webu: https://nachozeno.cz/Díky za tvůj zájem a čas, neskutečně si toho vážíme
- Danča Pospíchalová, Dominik Rosenberg a Tomáš Nosek

 

 

 

! TOTO JE ZÁROVEŇ JEDINÁ MOŽNOST, JAK LZE HRU POŘÍDIT S PŘEDPRODEJNÍ SLEVOU !

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

1) Jak je to s poštovným?
Poštovné je v rámci všech odměn zdarma, tzn. že cena, která je napsaná u jednotlivých odměn je finální. Výjimku tvoří zaslání hry na Slovensko, v tomto případě budeme účtovat 5 EURO k ceně uvedené v odměně.

2) Kdy bude hra hotová a kdy si ji budu moci zahrát?
Jak jsme zmínili výše, hra je připravená k výrobě (vytištění) ve velkém množství. Hra Nachozeno v Telči bude dostupná nejpozději do 30.7. Máte tedy velkou část léta na to, si hru zahrát. O stavu dalších her vás budeme detailně informovat - záleží na průběhu kampaně.

3) Co je cílem hry?
Cílem je úspěšně splnit všechny úkoly a šifry vyznačené ve speciální mapě, kterou obdržíte. Každý úkol vás povede na jiné místo.

Hra vznikla za účelem odpočinout si od dnešního digitálního světa. Vypněte si veškerá upozornění na telefonech, vyražte na netradiční dobrodružství a nechte se pohltit unikátní zábavou!

4) Jak dlouho hra trvá?
Tempo hry závisí čistě na vás, rychlost není cílem. Průměrně však hrou strávíte 3-4 hodiny.

5) Co je potřeba udělat před začátkem hry?
Nemusíte se nikde registrovat nebo nám oznamovat, kdy hru budete chtít hrát. Nepotřebujete žádnou mobilní aplikaci. Stačí vytvořit tým (rodina, přátelé, kamarádi) a dopravit se do města, kde se hra odehrává. Zde si na startovním bodě rozbalíte první herní obálku a následujete pokyny. Dobrodružství začíná! 

6) Pro koho je hra určená? Zvládnou ji i děti?
Hru může hrát opravdu každý, ať už jste banda přátel, rodina či zamilovaný pár. Plánujeme přidat možnost zvolit si úroveň obtížnosti (náročnost úkolů) a k dispozici je vždy i systém nápověd. Zároveň si sami volíte tempo hry a kdykoliv si můžete udělat pauzu.

Pokud tedy hledáte cestu, jak si oživit rodinný výlet, tak je naše venkovní hra to pravé.

7) Kolik toho během hry nachodíme? Je možné jezdit autem?
Na konci hry za sebou budete mít cca 4-6 kilometrů chůze. Na každém stanovišti s úkolem (či otázkou) se však zastavíte, proto se nemusíte bát příliš náročného chození. Zároveň v rámci hry máte kdykoliv prostor k občerstvení - ať už vlastní svačinku nebo návštěvu některého z podniků, které po cestě potkáte. 

Přepravu autem mezi jednotlivými úkoly nedoporučujeme a v mnoha místech ani není možná.

8) Co když hru nedokončíme? Můžeme ji dohrát někdy jindy?
Díky přístupným nápovědám hru dokončí opravdu každý. Pokud byste však nutně potřebovali hru přerušit, je možné začít hrát znova nebo pokračovat v místě, kde jste skončili. A to klidně za týden nebo za měsíc.

9) Kdy je vhodné hru hrát? Je možné si zahrát i mimo letní měsíce? 
Start hry si určujete sami. Je však vhodné počítat s tím, že vám zabere 3-4 hodiny, proto pokud si chcete užít hru naplno, doporučujeme začít přes den. Pozdě v noci se může stát, že některé podniky (restaurace, pivovary) budou mít zavřeno. Tudíž nelze počítat s občerstvením, pokud si energii v podobě svačinky na hru nepřipravíte předem.
→ Hru můžete hrát během celého roku.

Co si o tomto projektu myslíte?