České divadlo míří (Na skok) do Paříže! - crowfunding kampaň

České divadlo míří (Na skok) do Paříže!

Podílejte se na 1. ročníku festivalu českého divadla v Paříži. Mladí autoři budou reprezentovat českou kulturu a vy nám můžete pomoci je tam dostat.

Umění
České divadlo míří (Na skok) do Paříže!

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chcete nám pomoci dostat české divadelníky do Francie? Podílejte se na vzniku prvního ročníku českého divadla v Paříži Na skok do Prahy a podpořte cestu Magdaleny Frydrych Gregorové, Davida Košťáka či Jakuba Maksymova do Francie. Máme pro vás připravené lákavé "žabí" odměny!

skok.jpg

Co takhle trochu zkrátit vzdálenost mezi Francií a Českem? Nejen na divadelní scéně se právě o to snažíme už čtvrtým rokem s festivalem francouzského divadla v Praze Sněz tu žábu (10. - 13. 5. 2018, Studio ALTA). A protože tu dálku chceme zkrátit oboustranně, odehraje se na začátku dubna v Paříži první ročník sesterského festivalu českého divadla Na skok do Prahy.

Sice máme zajištěnou produkční podporu od partnerského pařížského divadla Anis Gras, spolupracujeme s dalšími partnery a organizační tým pracuje bez nároku na honorář, ale potřebujeme ještě získat nějaké prostředky na to, abychom mohli na festival přivézt co nejvíce českých divadelníků a umělců. A proto se obracíme na vás s prosbou o pomoc!

Za každou podporu budeme vděční a rádi se s vámi uvidíme při výběru odměny nebo na některém z našich festivalů. Děkujeme a budeme se těšit!

Podpořte nás a můžete se těšit třeba na takovéhle parádní náušnice od naší výtvarnice a dramaturgyně Terezy.

náušky.jpg

Festival Na skok do Prahy

Od 4. do 7. dubna 2018 bude probíhat v pařížském divadle Anis Gras první ročník festivalu Na skok do Prahy (Fais un saut à Prague), který si klade za cíl představit francouzskému publiku současné trendy českého divadla, a to především formou zinscenování současných českých textů přeložených do francouzštiny za přítomnosti autorů.

Mezi hlavními hosty pařížského festivalu budou spisovatelé a dramatici Magdalena Frydrychová a David Košťák, režisér Jakub Maksymov a výtvarnice Barbora Sléhová.

Pařížská přehlídka vzešla z iniciativy festivalu francouzského divadla v Praze Sněz tu žábu. Jejím cílem je vytvořit na druhé straně pomyslného mostu platformu, která by pomohla upevnit spolupráci a komunikaci francouzsko-české umělecké sítě a zároveň vytvořila prostor k setkávání dvou kulturních a uměleckých skupin.

Kromě samotných inscenací budou na programu festivalu doprovodné pořady, organizovaná i neorganizovaná setkání, workshopy a koncert.

Projekt je iniciován a produkován festivalem francouzského divadla Sněz tu žábu, jehož čtvrtý ročník letos proběhne ve Studiu ALTA 10. do 13. května, a pařížským divadlem Anis Gras - le lieu de l’autre, za podpory a spolupráce Českého centra v Paříži a agenturou Dilia.

Facebooková stránka festivalu ZDE »

Podívejte se, jak to vypadá v pařížském divadle a multikulturním prostoru Anis Gras

anis.jpg
Pařížské divadlo a multikulturní prostor Anis Gras, kde se bude festival konat.

Program festivalu Na skok do Prahy

Hlavním hostem prvního ročníku festivalu Na skok do Prahy bude česká autorka a dramatička Magdalena Frydrychová, jejíž práce nikdy nebyla přeložena či prezentována ve francouzštině. Tuto autorku jsme si vybrali zejména pro styl jejího psaní, který je jak poetický, tak konkrétní, a který považujeme za natolik zajímavý, že bychom jej rádi nechali zaznít ve francouzštině.

Při této příležitosti bude do francouzštiny přeložena (a režisérem Agnesem Bourgeoisem ve formě scénického čtení zrežírována) divadelní hra Magdaleny Frydrychové Porcelánová panenka.

Porcelánovou panenku doplní během večerních programů ještě tři scénická čtení: adaptace divadelní hry Anny Saavedry Olga – Horrory z Hrádečku (která bude také plně přeložena do francouzštiny), scénické čtení textů Vladimíry Čerepkové vytvořené Karlou Hospodářskou a Soniou Pavlik a zinscenované úryvky z díla trojice českých autorů: Davida Košťáka, Ondřeje Novotného a Kateřiny Rudčenkové.

Scénická čtení všech textů vzniknou pod uměleckým vedením francouzských režisérů.

Podívejte se na trailer k inscenaci hry Olga - Horrory z Hrádečku v podání Divadla Letí

Vedle scénických čtení uvede režisér Jakub Maksymov imerzivní představení koncipované a na míru vytvořené pro prostor divadla Anis Gras.

Podobně jako při pražských ročnících bude v rámci festivalu probíhat interní česko-francouzský workshop FR/CZ Drama, určený pro francouzské a české dramatické autory. Princip tohoto workshopu spočívá v setkávání tří českých a tří francouzských autorských tandemů, které společně tvoří. Ateliér bude probíhat v dopoledních hodinách pod záštitou bilingvního koordinátora. Prezentace workshopu je pak naplánována na poslední den festivalu, a to v podobě čtení vytvořených děl a neformálního setkání zúčastněných autorů se zájemci z řad návštěvníků festivalu. Všichni přítomní autoři pak budou pozváni k účasti na tematické veřejné diskuzi francouzsko-české tvůrčí otázky.

Program:

4. dubna         Slavnostní zahájení: vernisáž výstavy Barbory Sléhové + koncert

5. dubna         Zinscenované úryvky trojice autorů + scénické čtení textů Vladimíry Čerepkové

6. dubna         Scénické čtení Panenky z Porcelánu + setkání s tvůrčím týmem + diskuze

                           Imerzivní představení Jakuba Maksymova

7. dubna         Prezentace workshopu ČR/FR Drama

                           Diskuze na téma francouzsko-české tvůrčí otázky

                           Scénické čtení Olgy – Horory z hrádečku + setkání s tvůrčím týmem + diskuze

                           Imerzivní představení Jakuba Maksymova

                           Ukončení výstavy, oficiální zakončení festivalu

Každé ráno od 10 do 13 hodin - workshop ČR / FR Drama

Tento projekt je pořádán týmem festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu.

https://www.facebook.com/sneztuzabu/

www.sneztuzabu.cz

náušnice.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?