Na motocyklu Ogar z Barcelony - crowfunding kampaň

Na motocyklu Ogar z Barcelony

Máme na dosah další sen a díky vaší pomoci se nám to může podařit! Nepomůžete jen nám, ale ulehčíte i život těžce nemocné Verunce.

Ostatní
Na motocyklu Ogar z Barcelony

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Náš skvělý Ogar klub, který funguje od roku 2009 je plný trochu šílených, ale odhodlaných motorkářských nadšenců, kteří se tuto značku snaží oživit.  V 50. letech minulého století byl Ogar znárodněn, a tak zanikl tehdá 3. největší výrobce motorek u nás. Jedenáct jezdců se již připravuje na cestu do Španělska, která se uskuteční na přelomu letošního července a srpna. Už pomalu začíná balení několika náhradních fuseklí, trenek, hromada náhradních dílů, a také samozřejmě smutné loučení s milovanými motorkami značky Ogar, se kterými se majitelé znovu uvidí až ve Španělsku. Chybí nám už jen malý detail a s tím, nám můžete pomoct právě vy! Splnění dalšího snu je pro nás už téměř na dosah, ale vždy tu byl jeden problém…peníze. Máme všechno, motorky, nadšení i nějaké to kapesné, za které si koupíme po cestě sem tam něco k jídlu, ale pořád nám chybí peníze na přepravu našich krásných veteránů, kteří budou převáženi ve třech velkých dodávkách. Tak doufám, že se do splnění našeho snu zapojíš, protože i ty máš určitě nějaký tajný sen, se kterým chceš pomoct. Navíc nebudeš podporovat jen nás, ale polovina výtěžku půjde i pro Verunku, která se narodila s autismem a tímto projektem, bychom ji chtěli pomoct a co nejvíce usnadnit její už tak těžký život. Takže pokud chceš mít dobrý pocit u srdíčka a navíc i dobrou karmu, tak do toho pojď  s námi.

 

A jakou že šílenou věc jsme si to vymysleli?

V našem klubu je již dlouholetou tradicí, se vydat na dobrodružnou výpravu po stopách odvážlivců, kteří cestu absolvovali na Ogaru spousty a spousty let před námi. Letos naše cesta začíná ve slunečné Barceloně a podle plánu bychom měli přejet cílovou čáru v hlavním městě, Praze. Naší inspirací se stal Ladislav Nerad s jeho tandemistkou, tito dva odvážlivci se vydali 6. Září 1934 v sedle motocyklu na dlouhou jízdu z Barcelony do Prahy. Účastnili se tehdy motocyklových závodů, které se konaly pod záštitou Harley clubu Praha. Do cíle dojeli po dlouhé 39ti hodinové cestě a oprávněně vybojovali první místo. Rozhodli jsme se vydat po jejich stopách a stejně jako oni, pokud bude štěstí na naší straně, dojet bez jakýchkoli defektů. Celou cestu, včetně našich vzestupů a pádů, budete moci sledovat na našich facebookových stránkách, kde budou k vidění ty nejaktuálnější informace. Stačí kliknout sem: https://www.facebook.com/Motoveter%C3%A1n-klub-Ogar-140682636104301/

Verunka

Třináctiletá Verunka pochází z malé vesničky u Náměště nad Oslavou. Shodou náhod bydlí ve stejné ulici, odkud již celé desetiletí vyjíždí motocykly značky Ogar. Nešlo si tedy nevšimnout jejího úžasu ve tváři, když okolo ní neodolatelný Ogar poprvé projel!

Bohužel trpí Verunka autismem, který má už od dětství. Jedná se o duševní poruchu projevující se abnormální sociální interakcí, opakujícími se vzorci chování a narušenými schopnostmi spojené i s epileptickými záchvaty. Je zřejmé, že Verunka nemůže být nikdy soběstačná a její rodina to nemá a nebude mít nikdy lehké. Proto jsme její rodinu oslovili s naším plánem absolvovat cestu z Barcelony pomocí finančních příspěvků ze Startovače.

My potřebujeme zafinancovat přepravu motorek v hodnotě 50 tisíc, ale i kdyby se vybralo pouze požadovaných 50, polovina výtěžku i přes to půjde právě jim. Jejich první odpověď byla, že jiní to určitě potřebují víc a s pomocí širší rodiny to nějak zvládají. Tato odpověď mluví za vše a o to víc jim můžeme všichni společně pomoct!

Pokud se díky Vaší podpoře vše podaří, tak si Verunka udělá výlet do Prahy. Po našem přejezdu pomyslné cílové čáry, jí slavnostně předáme vybranou částku a vše zakončíme pořízením společné fotky, kterou i s poděkováním zašleme všem, kteří na náš projekt přispěli.

 

Máme na to vůbec zkušenosti?

Tak to si pište, že máme. Už nejsme mladí nezkušení jezdci, kteří to budou dělat poprvé, nýbrž staří mazáci, kteří mají za sebou nejednu divokou jízdu. Pravidelně se účastníme akcí, jako je například Nepomucký trojúhelník, Brno – Soběšice u účastnili jsme se i jízdy ke stoletému výročí narození Mistra sportu Jana Lucáka. Každoročně pořádáme akci Na Ogaru zemí českou, takže si umíme užít jak roli jezdců, tak i roli pořadatelů. Nezůstáváme ovšem jen doma, ale odvážíme se vyjet i do zahraničí. 


2012 výjezd na Grossglocner

První náš delší výjezd po stopách Praha, Grossglockner a zpět. Celá cesta začala v aerálu výrobny motorek Ogar.

 


2013 – 2014 výstava v Technickém národním muzeu

V roce 2013 se nám povedlo něco, co žádnému jinému klubu před námi. Stali jsme se prvním českým klubem, jejichž motorky vystavily k obdivu v Technickém národním muzeu. Vše se uskutečnilo k osmdesátému výročí vzniku značky Ogar a byly zde k vidění tři desítky unikátních veteránů.

 

 

2016 za polárním kruhem ve Švédsku

Další naše cesta "po stopách" vedla až za daleký polární kruh ve Švédsku a byla to nazapomenutelná jízda!

 

 

Jsme kluci šikovní a v našich projektech je mediální potenciál!

To, co děláme, děláme už dlouho a s neopomenutelným zápalem. Prostě když vás to baví a naplňuje, tak se časem dostaví i výsledky. V tomhle oboru jsme už opravdu nějaký ten pátek a média si nás začínají všímat a zjišťovat, proč to ti chlápci na těch sterejch motorkách vlastně dělají. Po naší cestě za polární kruh o nás napsali články v českých i švédských časopisech a projevila o nás zájem dokonce i televize a letos tomu není jinak! Televize o nás má opět zájem a třeba nás brzy uvidíte i na obrazovkách, proto všechny naše záznamy a záběry z cest, budou v nejlepší možné kvalitě. Pokud se rozhodnete nás podpořit, vaše jméno se objeví na servisním autě a  tím pádem, budete s námi v televizi i vy! Jsme za tyhle příležitosti opravdu vděční, ale ne kvůli tomu, abychom zviditelnili sebe…chceme do povědomí lidí opět dostat skvělou značku Ogar a ukázat, že i když je motorka stará, nepatří přece do starého šrotu, ale dokáže opět ožít a znovu se ukázat v celé své kráse.

Proč to děláme?

Naším hlavním zájmem je zachovat kus motoristické historie a oprášit lesk této značky,  který beze sporu měla a stále má. Pokud vlastníte motocykl Ogar a máte chuť a zájem přidat se k partě nadšenců této značky, jste vítáni, nebo pokud tento motocykl nevlastníte, ale naše nadšení a snaha vás zaujala a máte zájem nás jakkoliv podpořit, budeme vděční.

 

Pokud jste dočetli až sem, chtěli bychom vám poděkovat, že jste si na seznámení s naším projektem udělali čas. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybyste se do toho vydali s námi, ale jsme šťastní už jen za to, že o značce Ogar ví další človíček na světě a můžeme z ní smést další pomyslnou vrstvu prachu, která na ní leží. Ještě jednou jménem celého Ogar klubu, děkujeme!

Co si o tomto projektu myslíte?