Na koloběžkách napříč Střední a Jižní Amerikou | crowdfunding kampaň

Na koloběžkách napříč Střední a Jižní Amerikou

"Kam až dojedeme?" První koloběžková expedice na světě, která se vydává napříč Střední a Jižní Amerikou.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

První koloběžková expedice, která nemá obdoby , 6 lidí , 6 koloběžek, 6 měsíců , 15 států Střední a Jižní Ameriky, přes 11 000 kilometrů a spolupráce s neziskovou organizací WeCan, to vše bez doprovodného týmu a bez GPS! 

Indiáni z kmene Bora (Peru)

14459133_10206097640113930_1452638392_n.jpg

 

"Kam jedete?"

"Do Střední a Jižní Ameriky."

"Cože? Na čem?"

"Na koloběžkách."

"To snad nemyslíte vážně?"

"Myslíme."

"Nezbláznili jste se?"

"NEZBLÁZNILI!"

 

Takto začíná každý rozhovor, když se naši kamarádi, kolegové, nebo rodina dozvědí a vyzvídají co máme vlastně za lubem.

V podstatě to chápeme, je to velká výzva a neděje se každý den, dokonce se o projetí tohoto kontinentu na koloběžkách pokusíme jako 1. na světě! A použijeme výhradně svoje síly... Ano jen svoje síly... Motůrek nám ve firmě YEDOO, která nám koloběžky věnovala, odmítli namontovat...:-)

Ač bez motůrků, tak bez pochybností! Víme, že pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak tuto přes 11000 km dlouhou trasu zvládneme... říkal Marek:-))

Marek je totiž jediný, kdo má s tímto kontinentem zkušenost.

Tak by se hodilo... Snad abychom se představili. 

Na co využijeme Vaši podporu?

Již jsme do celého projektu velkou část financí investovali a ještě jistě investujeme a ačkoliv jsme smrskli náklady na minimum, pořád to ještě není úplně levná sranda.

Chceme natočit o této dobrodružné expedici dokument, který budeme prezentovat na přednáškách po celé ČR. Další část peněz chceme využít na existenční náklady (jídlo a pití), přeprava po kontinentu, letenky, pojištění, očkování a náhlé situace které můžou vzniknout v průběhu cesty. Dále na nákup zimního oblečení + odolnější stany a teplejší spacáky, které budeme muset, vzhledem k omezenosti úložného prostoru, kupovat až na místě, až se budeme blížit k chladnějším místům kontinentu. 

 KDO JSME?

Takže ahoj, my jsme expedice "Kam až dojedeme?", jmenovitě Marek, Michala, Tomáš, Michal, Sayana a Lukáš.

Jsme partička nadšenců z Kolína a Hradce Králové, kteří se rozhodli splnit si svůj sen a postavit se něčemu velkému, dalo by se říct, životní cestě.

Životní cestě, která nespočívá jen v tom, ujet tu ohromnou vzdálenost, ale hlavně rozvinout sebe sama. Nejsme trénovaní koloběžkáři. Všichni z nás trénují na cestu, kdy budeme muset průměrně každý den ujet cca 60 km, poslední dva měsíce - při zaměstnáních.

Naše cesta oslovila spoustu lidí a získali jsme i věcnou podporu, za což bychom chtěli partnerům, kteří se rozhodli "jet v tom s náma", poděkovat.

14188410_1787204671560742_1854348743988685287_o.jpg

 

ODKUD, KUDY A KAM

Tato dobrodružná cesta započne 20.11.2016 v mexickém Cancúnu, kde jsou v tomto období maximální teploty až na hranici 40 °C. Pojedeme přes 15 zemí Střední a Jižní Ameriky, jmenovitě Mexiko, Belize, Guatemalu, Salvador, Honduras, Nikaraguu, Kostariku, Panamu, Kolumbii, Ekvádor, Peru, Brazílii, Bolívii, Chile a Argentinu! Plánovaný příjezd máme mezi květnem a červnem 2017 a náš pomyslný cíl je město Punta Arenas na jihu Chile, kde bude mimochodem zima, kolem 0 °C, s možností sněhu, místy tučňáci.:-) Je to prostě, co by kamenem dohodil (a zbytek dojel na koloběžce) na Antarktidu. Tak snad abychom si vzali taky "zimáky"...:-))

 

14467153_10206096929576167_2046684273_o.jpg

PROČ "PROBOHA" KOLOBĚŽKY?

Původní plán byl jít pěšky, jezdit stopem, přespávat v Hostelech a jíst v dostupných restauracích. Ale kdybychom zvolili takovýhle způsob, vše by bylo mnohem nákladnější. Hlavně tedy přesuny z místa na místo by se pořádně prodražily. A na to nikdo z nás jednoduše ani nemá.

A tak jsme si řekli, že potřebujeme něco skladného, co můžeme vzít do letadla jako zavazadlo a co nám s přesuny výrazně pomůže. A koloběžkový nápad byl na světě a spolu s ním "odtučňovací kúra" nákladů. Žádný hostýlky, STAN! Jídlo z restaurace? NEJDŘÍV ZA 6 MĚSÍCŮ! Stopování? JEN SI TO PĚKNĚ ODŠLAPEJ! Tak a bylo to. Nejlevnější možná metoda, jak realizovat půlroční životní štaci napříč kontinentem, byla na světě.

 Salar de Uyuni - největší solná pláň na světě (Bolívie)

14469108_10206096755011803_1476716478_n.jpg

 SRDCE NA PRAVÉM MÍSTĚ

Během příprav jsme se dali dohromady také s dobročinnou organizací WeCan, která chystá projekt s názvem "Děti patří do školy". Budeme při naší cestě navštěvovat menší školy, kde si budeme s dětmi povídat o tom, jak je pro život důležité navštěvovat školu a dávat jim dárečky. Děti nám na oplátku třeba něco pěkného namalují. Tyto obrázky od dětí budou po našem příjezdu do ČR předány lidem z organizace WeCan, která je bude formou aukce dražit. Ze všech utržených peněz bude podpořena stavba školy v Kambodži a v dalších rozvojových zemích. 

14483903_10206096754451789_910555647_n.jpg

Budeme moc rádi, pokud nás v tom nenecháte a stanete se součástí našeho týmu. Na oplátku Vás my odměníme krásnými odměnami, fotografiemi a videi z cesty. Marek je úspěšným fotografem, takže bude na co koukat. A na co koukat bude i po naší cestě, jelikož z materiálu, který pořídíme, natočíme dokument, na který se všichni společně podíváme z pohodlí domova, nebo na některé z přednášek, které budeme pořádat po našem návratu. O nich se včas dozvíte!:-) Děkujeme!

 A takto vypadá jedno z našich expedičních triček!

13724945_1766685026946040_5336018731496192377_o.jpg

 PS: Pokud byste měli nápad či požadavek na jinou odměnu, kterou byste si chtěli udělat radost, tak nám napište. Budeme se snažit Vám vyhovět. Pakliže nebudete mít zájem o žádnou z námi nabízených odměn, a přesto byste náš projekt rádi podpořili, stačí kliknout vpravo nahoře na tlačítko "Podpořte projekt", kde můžete zadat libovolnou částku, kterou byste nám chtěli přispět. Děkujeme. 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 32 200 Kč (21 %)
  • 21 %
  • 150 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Marek Jelínek - obrázek
  • projekt od Marek Jelínek
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

Expediční pohlednice

Z průběhu cesty Vám pošleme MEGA pohlednici. Dozvíte se, jak se nám vede a poznáte s námi krásy světadílu.
+ elektronický odkaz na film + poděkování v titulcích

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Vaše foto, Vaše pravidla!

No, Vaše pravidla... Holky se svlékat prý odmítají...:-) Ale pokud byste chtěli udělat radost někomu, třeba vzkazem na papíře u Machu Picchu, či třeba vzkazem do písku na karibských plážích, nebo u jiných majestátních míst tohoto světadílu, tak nám napište svůj návrh a my jej pro Vás zrealizujeme. Mimochodem: Ne, vážně nebudeme stříkat na Ježíše v Riu, reflexní žlutou, vzkaz "Miluju tě Květo, tvůj Bohouš";-)
Foto se vzkazem poté dostanete také vytištěné ve formátu 15 x 23 cm.
+ elektronický odkaz na film + poděkování v titulcích

Počet dostupných odměn: 99/100

Nelze podpořit
500 Kč

Inspirující ochutnávka

Limitovaná edice sady 3 magnetek s fotografiemi zachycující jídelníček kmenů žijících v Jižní Americe. Světově ozdobí Vaši ledničku a probudí ve Vás inspirující chutě.
Výběr deseti nejlepších fotografií z celé cesty v tištěné podobě.
+ Dechberoucí fotografie na Vás přenesou atmosféru, která panovala na naší výpravě napříč světadíly.
+ elektronický odkaz na film + poděkování v titulcích

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Fanoušek s trikem!

Věříte, že cestu zvládneme? Tak to dejte najevo veřejně a podpořte nás nošením kvalitního bavlněného trička naší expedice!
Velikosti S,M,L,XL
Barva pánského trika :Zelená, Modrá, Červená, Oranžová
Barva dámského trika: Žlutá, Fialová
+ elektronický odkaz na film + poděkování v titulcích

Počet dostupných odměn: 70/70

Nelze podpořit
700 Kč

Hostitel!

Chcete usínat s hřejivým pocitem toho, že jste někomu pomohli? Z této odměny nakoupíme potraviny a povečeříme s vybranou rodinou + obdržíte foto s poděkováním ve formátu 15 x 23 cm a certifikát Hostitel! - i elektronicky.
+ elektronický odkaz na film + poděkování v titulcích

Počet dostupných odměn: 79/80

Nelze podpořit
800 Kč

Náramek přátelství pletený indiány kmene Bora

Tak tohle je něco pro opravdové fajnšmejkry! Naše cesta povede přes území indiánů kmene Bora, kteří jsou známí pletením typických náramků skutečného přátelství. Zašleme Vám také jedinečnou fotku, zachycující předání náramku indiány.
+ limitovaná edice sady 3 magnetek s fotografiemi zachycující jídelníček kmenů žijících vJižní Americe
+ expediční pohlednice
+ elektronický odkaz na film + poděkování v titulcích

Počet dostupných odměn: 50/50

Nelze podpořit
1 300 Kč

Střední či Jížní Amerika u Vás doma

Jedna vybraná fotografie v podobě fotoobrazu na kapa desce Vás rázem přenese o deset tisíc kilometrů jinam. A budete s námi celý rok 2018 díky nástěnnému kalendáři formátu A3.
+ expediční pohlednice
+ limitovaná edice sady 3 magnetek s fotografiemi zachycující jídelníček kmenů žijících v Jižní Americe
+ elektronický odkaz na film + poděkování v titulcích

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 500 Kč

S námi na cestě

Díky fotografiím uspořádaným ve fantastické fotoknize se vydáte na jedno velké dobrodružství společně s námi. Dokládá celou naši pouť, včetně nikdy nezveřejněných fotografií.
+ expediční pohlednice
+ limitovaná edice sady 3 magnetek s fotografiemi zachycující jídelníček kmenů žijících v Jižní Americe
+ elektronický odkaz na film + poděkování v titulcích

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
5 000 Kč

Koloběžka, kam se podíváš

Tento balíček je pouze pro odvážné. Pomocí všech odměn v tomto balíčku
poznáte všechny krásy Jižní Ameriky, ale také s námi prožijete i ty nelehké a kritické
okamžiky, které nás potkaly. Navíc obsahuje unikátní MEGA plakát vlastnoručně podepsaný všemi členy naší výpravy.

Balíček obsahuje:
1 x Mega expediční plakát podepsaný všemi účastníky
1 x fotokniha
1 x profi foto na kapa desce
1x nástěnný kalendář
10 x vybrané foto 15 x 23 cm
3 x 3 magnetky
1 x expediční pohlednice
+ elektronický odkaz na film + SPECIÁLNÍ poděkování v titulcích

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
7 000 Kč

Jedeš s náma, frajere!

Ty jsi takovej blázen, že bys mohl jet s náma... A víš ty co, taky že pojedeš!:-) kromě všech těchto odměn (pohlednice, 10 výběrových fotek, fotokniha, hostitel, magnetky, Vaše fotka, Vaše pravidla, kalendář, pánské triko, dámské triko, podepsaný plakát A1, náramek od indiánů, fotografie na kapa desce) budeš navíc velkými písmeny na našem tričku a projedeš s námi celou tu cestu. Začni trénovat!:-)

+ elektronický odkaz na film + SPECIÁLNÍ poděkování a v titulcích uvedený mezi hlavními partnery. VIP na kterékoliv konající se přednášce.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
20 000 Kč

Koloběžkový fanatik a hrdý sponzor!

Tak tady už to chce něco jedinečného. Takže... Kromě všech odměn (pohlednice, 10 výběrových fotek, fotokniha, hostitel, magnetky, Vaše fotka, Vaše pravidla, kalendář, pánské triko, dámské triko, plakát A1, náramek od indiánů, fotografie na kapa desce) je součástí této odměny velké logo firmy - na tričku i na koloběžce. Stejně tak ve filmu i na přednáškách. A navíc soukromá přednáška u Vás! Jen pro Vás a Vaše zaměstnance, známé či kamarády se všemi pikantnostmi z cesty!
+ elektronický odkaz na film + SPECIÁLNÍ poděkování a v titulcích uvedený mezi hlavními partnery. VIP na kterékoliv přednášce

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit