Na kole z Nepálu do Budějc - crowfunding kampaň

Na kole z Nepálu do Budějc

Bláznovství obchází kolem světa jako slunce. Není místa, kde by nesvítilo.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zdravím Vás, 

Jsem Peťa a je mi 25 let a žiji v Českých Budějovicích. Znamení býk, takže co si usmyslím to musím mít nebo to udělat. Člověk co se nerad vzdává, Věčný optimista a smíšek. Jsem člověk co má rád dobrodružtví, cestování a hlavně lidi. Budete se ptát jestli to zvládnu? Popravdě na kole jsem nikdy neujel více jak 30 km. Určitě si hrábnu na dno svých sil, určitě to budu chtít několikrát zanechat, odhodit kolo a sednout na první letadlo zpátky domů. Ale mám rád výzvy a kde je vůle je i cesta. Chtěl bych zároveň na cestě najít sám sebe. A podívat se do světa a odstranit si předsudky o některých zemích. 

Svojí celou cestu budu chtít natáčet na mobil, GoPro kameru a samozřejmě zaznamenat i na papír. Každy týden bude vycházet na Youtube kanále video za poslední týden, kde bude shrnutí uplynulého týdne, kde jsem, kolik jsem ujel,co se stalo a nestalo, zajimavé postřehy, povídání a uvidíte i krásu naši malé Země. Věřím, že si cestu se mnou užijete, zažijeme srandu i trápení a budete mě na cestáh podporovat a dávat energii.

Po přijezdu domů bych si chtěl trochu odpočinout, rozkoukat se co se změnilo. Sestříhat ze všeho nejaký menší film a pomalu pracovat na přednáškách po školách apod. ve městech kde si budou lidé přát. Na přednáškách nebudu nic vybírat, žádné peníze, nechtěl jsem a nechci na cestě zbohatnout. Chci lidem nabídnout příběhy, které se odehrají a dát jim jiný pohled na svět než jako takový jak ho vidí v médiích. Ukázat fotky a videa. Věřím tomu, že cestu si užiju na maximum, vrátím se zpátky v pořádku domů a budu mít  o čem Vám povídat. A určitě se budu chtít podělit i zajímavou knížkou o tomhle dobrodružství.

Rozhodl jsem se cestovat z Nepálu do České republiky. Přesněji z Káthmándú (hlavní město Nepálu) do Českých Budějovic (mé město). Které země procestuji ? Nepál, Indie, Omán ?, Spojené arabské emiráty, Írán, Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko, Rakousko a hurá domů.

Mnozí se budete ptát, proč vlastně na kole? Nebylo by jednodušší ject autem, motorkou či jiným dopravním přostředkem. Důvody jsou jednoduché. Žádné finance navíc za pohonné hmoty a přeci si to člověk na kole užije a vychutná daleko více, budu moct navštívít místa, kde se motorka nebo auto nedostane. A požitek z cesty bude lepší (čti odmakaný)..Spaní ve většině případů budu realizovat ve stanu nebo přímo pod širákem :) 

 

Jaký je vlastně plán cesty ? Radši moc dopředu plánovat nebudu ani nechci, protože určtě mnozí z Vás mi dají zapravdu, že naplánované věci nikdy nedopadnou jak si člověk vždy naplánuje.

Do Nepálu je nejrychlejší se dostat letecky. Nasednout na kolo a hned vyrazit. Z Káthmándú vyrazit rovnou na jih k indické hranici a směrem do Bombaje nalodit se na trajekt a přeplout Arabské moře do Ománu nebo Spojených arabských emirátů (proč takhle? Dlouho jsem přemýšlel, jestli to nevzít přes Pákistán, bylo by to samozřemě rychlejší a kratší, ale kvůli politické situaci a neztabilní bezpečnosti v zemi radši tuhle zemi přeskočím kvůli své bezpečnosti). Chtěl bych si prohlídnout Dubaj a trošku si odpočinout, určitě je tam mnoho k vidění. Z Dubaje konečně do vysvěné země Írán. Nepleťte si Írán z Irákem. Írán je zemí se snad nejpohostinnějšími a nejpřátelštějšími lidmi vůči cizincům na celém světě. Chtěl bych se podívat do hlavního města Teherán a zkusit zdolat největší vrchol Íránu a to nečinnou sopku Damávand (5610 m). Z Íránu bych se chtěl už přblížit k Evropě a to k tureckým hranicím. Přejet Turecko dostat se do Istanbulu a hurá jsem v Evropě! Vykoupat se v Černém moři a do Bulharska přes Sofii až do Srbska. Přejet Niš, Smederevo až do Bělehradu kde se rozkoukám a šupem na Maďarsko do Budapešti. Budapešť je nádherná a chtěl bych tam vidět tu krásu co nabízí. Z Maďarska k našim východním sousedům na Slovensko a do Bratislavy. Opouštím Slovensko a mířím do Rakouska směr Vídeň. Doufám, že Rakousko už bude hračkou a a hnacím motorem bude blížící se vysněný domov. Hranice mezi Rakouskem a Českou republikou bych chtěl zvládnout ve městě Gmünd odkud je to do Českých Budějovic už jen kousek. Má pomyslná cílová páska bude na náměstí Přemysla Otakara II. kde bych chtěl tuhle spanilou jízdu se všemi (kdo mě podpořil, fandil a podporoval jak finančně,zprávami a dáváním odvahy atp.) přivítat a oslavit. 

Omlouvám se, že jsem se nerozepsal více jaké všechny města navštívím, ale cesty jsou občas nevyzpytatelný a sám se nechám překvapit, jaká města mě vlastně čekají. 

Protože věřím, že i netrénovaný člověk dokáže udělat velké věci. 

Váš příspěvek mi pomůže k tomu, abych během cesty měl co jíst a měl možnost se v bezpečí vyspat či dát teplou sprchu. Na cestu si vydělávám normální prací, ale peněz není dost a protože plno lidí se mě stále ptá, jestli mi můžou přispět, tak mě napadl tento nápad, kdy si každý může vybrat odměnu. Kromě odměn se můžete těšit na můj seriál během cesty.

 

Nebojte na takovém kole opravdu nepojedu, ale vypadalo by to taky dobře :))

 

Děkuji Vám, že jste se každý dočetl až tady nakonec a že mi třeba i trochou pomůžete mi si splnit můj sen.

Peťa

Co si o tomto projektu myslíte?