Na kole od moře k moři | crowdfunding kampaň

Na kole od moře k moři

Jsme parta kamarádů, kteří se rozhodli strávit léto jinak a to projet trasu od Černého ke Kaspickému moři na "budget" kolech.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme ukázat, že to jde a že začít můžeš i s málem.

Jsme parta kamarádů, kteří se rozhodli strávit léto po maturitě cestou po Gruzii a Ázerbájdžánu.  Už dříve jsme ve stejné sestavě cestovali, ale vždycky jen po normálních místech v Evropě. Během našich cestě jsme přišli na dvě věci. Zaprvé, chceme, hned jak to bude možné, začít skutečně cestovat, žádné spaní na hotelích a města plná turistů. Za druhé to, že nám spousta kamarádů říkalo, jak by chtěli cestovat, ale vždy si našli hromadu důvodů, proč nakonec nikam nejet. A tak jsme se rozhodli, tímto projektem zabít dvě mouchy jednou ranou. Jelikož budeme teprve maturovat, chtěli bychom celou naší cestou ukázat, především mladým lidem, že cestovat se dá jakkoli a kdykoli.

"Život začíná za hranicí komfortní zóny."

 

Co máme v plánu?

Chtěli bychom z celého projektu vytvořit nějaký výstup. A právě proto jsme zvolili kampaň na startovači. Celou cestu máme v plánu točit co nejkvalitnější audiovizuální obsah, což něco stojí. Chceme ukázat nejen naši cestu, jako takovou, ale taky naše útrapy se starými a poruchovými koly. Důležitá bude i příroda a lidi žijící v místech, kterými budeme projíždět. Gruzie i Ázerbájdžán jsou krásné země s krásnou přírodou a bohatou historií, které mají obrovský potenciál pro cestovní ruch.

mapa.jpg

Cesta

Naši cestu započneme ve městě Kutaisi (které ovšem není u moře), tudíž se po koupi kol přesuneme do města Poti a odtud začneme celé naše putování. Přes Tbilisi až do Baku nás bude v tu chvíli dělit něco přes 1000 kilometrů. Naše cesta potrvá 30 dní, no dopřávat luxus si nebudeme. Už jen koupit levná kola a domluvit se bude zážitek, na který jen tak nezapomeneme. Na naší cestě budeme spát pod stanem, jíst to co nám bude Dan ochoten uvařit, nebo co si ulovíme. Cestou máme v plánu navštívit nádherný gruzínský národní park Borjomi. Následně do Tbilisi, kde nás bude čekat pár denní restart. Po překročení hranice Ázerbájdžánu bude naší zastávkou město Gandža a následně jezero Mingčevir. Pak už jen přes Ázerbajdžánské roviny do Baku, kde bude celá naše cesta končit.

 

Kdo jsme?IMG_7447.jpg

Je (bylo) nás 5 a skoro všichni jsme spolužáci.

Honza

Z nás všech má největší zkušenosti s kolem. Jezdí závodně na BMX a do celého projektu přinesl spoustu nápadů. Bude zastávat roli hlavního cyklo mechanika. Honza má taky vrozenou nedochvilnost. S jeho vlastností nemáme obavy, že do Baku dorazíme včas.

Michal

S kolem má také nemalé zkušenosti, i když preferuje zimní sporty. Pracuje v cykloservisu, ale jen pár měsíců. Nejlépe se však cítí za kamerou, či foťákem. Tudíž právě on bude pořizovat fotky do výběru fotografií z celého tripu. Do projektu vnesl taky spoustu nápadů. S jeho vynalézavostí a inovacemi se nebojíme, že by se po cestě něco pokazilo.

Ondra

Je to rozený "yes man". Na celý nápad hned kývnul a slíbil, že se i na tom kole, kvůli nám, doučí. Jinak je to skvělý matematik a organizátor, takže jsme celou trasu nechali v jeho rukou. Z nás všech umí také nejlépe rusky, proto se nebojíme, že bychom se po cestě nedomluvili.

Denis

Typickej kluk z vesnice, věčně v teplákách. Hraje fotbal a dřív byl blázen i do požárních sportů. Na kole seděl naposledy někdy jako malej, ale rovnováhu udržet zvládne a základní manuální dovednosti taky má. Také má skvělou vlastnost se ztratit i cestou do školy a díky jeho výšce se špatně hledá. Nebojíme se tedy, že bychom do cíle dorazili s ním.

Dan

S jeho pohonem na líh bude cesta nejspíš docela sranda, navíc má poměrně vydařený smysl pro černý humor a v neposlední řadě je po několika letech práce v kuchyni i relativně dobrý kuchař. Jeho oblíbená jídla jsou schnitzel a eintopf. Slíbil, že nám  něco z toho cestou  uvaří, tak snad se z toho neotrávíme.

To, že jsme v některých věcech tak moc rozdílní nic neznamená. Máme toho mnoho společného a hlavně zápal do cestování, který nás pohání stále vpřed.

 

A proč právě Vy?

Chceme Vás vzít tak trochu s sebou.

Za Vaši podporu nakoupíme lepší vybavení a techniku na cestu, chceme také po skončení cesty pořádat přednášky a motivovat především mladé lidi, k tomu, aby se nebáli začít s málem a udělat z toho hodně.

Budeme Vám velmi vděční za jakoukoli podporu a věříme, že důvěru v nás vloženou nezklameme.

Děkujeme

 

hrnek od more k mori.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 2 750 Kč (5 %)
  • 5 %
  • 50 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Michal Vašíček - obrázek
  • projekt od Michal Vašíček
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Digitální premiéra

Jako první se budete moci pomocí odkazu podívat na výsledný krátký filmový dokument o naší cestě. K tomu dostanete navíc odkaz na fotky v plné kvalitě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Hořlavý obsah

Digitální premiéra, fotky v plné kvalitě a nezveřejnitelná videa + fotky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Odměna předem

Zašleme Vám poštou společnou fotku podepsanou od všech členů týmu formátu A5 na fotopapíru.

Počet dostupných odměn: 99/100

Nelze podpořit
500 Kč

Hrneček s logem (předem!)

Dostanete originální bílý keramický hrnek s logem týmu a podpisy všech členů. Jak bude vypadat se můžete podívat pod popisem projektu. Počet není omezen, poslední objednávky jsou 20. května.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

V podstatě plakát

K fotografiím a videům v plné kvalitě obdržíte také velkoformátovou fotografii nás všech před a po skončení tripu.

Počet dostupných odměn: 100/100

Nelze podpořit
750 Kč

Osobní setkání a premiéra filmu

Zašleme Vám poštou pozvánku na osobní setkání s námi v Třebíči. Budeme zde promítat náš film z celého tripu a následně proběhne beseda.

Počet dostupných odměn: 25/25

Nelze podpořit
1 000 Kč

Suvenýr z cest

Každý z nás si před cestou koupí kovovou čutoru na vodu. Čutora s námi bude putovat celou cestu a tím se stane autentická.

Výtěžek z tohoto příspěvku půjde na dobrou věc. (stále se rozhodujeme, můžete nám posílat tipy)

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
1 000 Kč

Suvenýr z cest 2

Každý z nás koupí po cestě dva originální suvenýry, které vám doručíme poštou.

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
2 000 Kč

Balíček z cest + pohlednice

Získáte pozvánku na besedu, velkoformátofou fotografii, pohlednici z cesty poštou a přístup k digitálním materiálům.

Počet dostupných odměn: 15/15

Nelze podpořit
10 000 Kč

Partnerství

Stanete se sponzory celého tripu. To už něco znemaná. Samozřejmostí je osobní setkání na domluvení formy propagace. Součástí je pozvání na besedu a velkoformátová fotografie.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit