Na kole Napříč Austrálií - crowfunding kampaň

Na kole Napříč Austrálií

Podpořte vznik již třetího dílu filmu o cyklistovi, který chce objet svět.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Přidejte se s námi na dobrodružnou výpravu a podpořte vznik nového filmu - Na kole napříč Austrálií. Jedná se již o třetí díl  z projektu - Země je kulatá, dokumentující cestování  cyklisty Jaroslava Krále po světě. Ve filmu vám ukážeme nejen krásu australské přírody, ale i posvátná místa a v neposlední řadě zážitky a vyprávění samotného cyklisty, který se chystá projet nehostinnou krajinou země protinožců. 

NÁŠ CÍL…A 3 MĚSÍČNÍ CESTA

Jaroslav Král bude vyjíždět z nejrozlehlejšího a nejlidnatějšího města Austrálie. Jde o hlavní město Nového Jižního Welsu, samozřejmě mluvíme o Sydney! Po cca 1000 km se setká v Melbourne s Martinem Kolajou, který ho bude doprovázet dalších 6000 kilometrů přes celou Austrálii až na sever do Darwinu. Celé dva měsíce bude dokumentovat cestu a a pořizovat foto a video materiál pro 3. díl Země je kulatá ­ Napříč Austrálií.

ff.jpg

Melbourne máme trasu naplánovanou do Adelaide. Pojedeme podél pobřeží po známé Great Ocean Road, která právem patří mezi velká turistická lákadla Austrálie a od roku 2011 je na seznamu australského národního dědictví. Cestu nám zkříží Port Cambell National Park a Dvanáct apoštolů. Z Adelaidu už pojedeme na sever divokou přírodou, která nemá konce, přes australské vnitrozemí a srdcem Austrálie nazývaným Outback. Na cestě navštívíme podzemní město Coober Pedy. Tohle město je označováno za „hlavní město opálů“. Ještě známějším se stalo díky podzemním domům, vybudovaným většinou v bývalých dolech z důvodu ukrytí se před celodenním žárem. Uprostřed Austrálie odbočíme z centrální silnice k obrovskému pískovcovému masivu Uluru, symbolu Austrálie, který australští Aboriginci pokládají za posvátný. Vrátíme se zpět na hlavní silnici a pojedeme do Alice Springs a dále na sever do Top Endu přes NP Kakadu. Blížíme se ke konci naší cesty do Darwinu. Zde je nejen nejdůležitější přístav v severní Austrálii, ale také letiště odkud poletíme zpět. Cestou budeme navštěvovat města, památky a národní parky. To vše budeme dokumentovat. Trasa je z Melbourne přes 6000 km dlouhá. Většinu z ní budeme projíždět suchou a nevlídnou krajinou, která patří k nejnehostinějším místům na světě.

Protože je zde obrovské sucho a vysoké teploty, nebudeme mít několik dnů žádný přístup k pitné vodě, budeme tedy muset s sebou mít dostatečné zásoby jídla a hlavně vody.

 

NA CO PENÍZE POUŽIJEME...

Vybrané peníze použijeme na náklady pro vznik filmu (natočení, postprodukci, zvuk, korekci atd.). Austrálie je drahá! Peníze také použijeme na dopravu kol, techniky a servis. To vše je nezbytnou součástí celého rozpočtu. Peníze nad rámec rozpočtu použije Jaroslav Král na pokračování své cesty kolem světa na kole.

JAK TO ZAČALO…

ggggggg.jpg

A pak, že se sny neplní…Plzeňák, pocházející z Klatov, Jaroslav Král přezdívaný “Šnek"se narodil se srdeční vadou. Lékařská diagnóza zněla jasně: „Smiř se s tím, že se nebudeš moci normálně pohybovat. - „Nezvládal jsem jakoukoliv fyzickou námahu. Třeba vyjít do prvního patra, bylo nemyslitelné,“ popisuje Jaroslav. Přesto se nevzdal a zdravotní problémy zázračně překonal. Po dvou úspěšných operacích vrozené srdeční vady si pořídil kolo a s kamarády začal vyrážet na krátké výlety. Od nich také pochází jeho přezdívka “Šnek”. Po několika cyklovýletech s nimi začal pomalu putovat sám a solo cykloturistika ho natolik nadchla, že má za posledních 12 let projetou téměř celou Evropu. Všechny své cesty považoval za přípravu na cestu největší - Cestu kolem světa. 11.5.2013 opustil domov a vyrázil na dlouhou cestu. Dodnes projel 12 zemí a má najeto přes 16 000 kilometrů. Nyní pobývá v Sydney a připravuje se na nejnáročnější část cesty. A to napříč Austrálií.

Trasa Jaroslava Krále 2013 - 2015

2roknnn.jpg

Facebookové stránky Jaroslava Krále - Cesta kolem světa : 

https://www.facebook.com/pages/Cesta-kolem-sv%C4%9Bta/322909937725153?fref=ts

fffffff.jpg

Martin Kolaja je ten, který již od začátku dokumentuje cestu Jaroslava Krále a přenáší jeho zážitky     z cestování na “video pásku”. Je také cestovatel, fotograf, ale především režisér a kameraman zabývající se tvorbou filmů s dokumentární a cestovatelskou tématikou. Je spolupracovníkem ČT1 a jeho reportáže můžete vidět v pořadu OBJEKTIV.

- zde je k vidění reportáž o Jaroslavu Královi v Indii  .......Česká televize - pořad Objektiv

objektivmmmm.jpg

 http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/215411030400524/video/402643

Ukázka z 1. dílu Země je kulatá - Jedu si svůj sen!

Ukázka z 2. dílu Země je kulatá - Indie země kontrastů!

 

CO MŮŽETE ZÍSKAT...

Za vaší podporu od nás získate tyto filmy:

fsfsdgdg_upravenýhhh1.jpg

1.Napříč Venezuelou po stopách E. S. Vráze - 2012, 33 min

Získal nominaci na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů 2013!

stažený soubornn.jpghttp://www.csfd.cz/film/327074-napric-venezuelou-po-stopach-e-s-vraze/,

Ukázka - https://vimeo.com/64069278

dále ..............................................................................................................................................

 1.díl Země je kulatá - Jedu si svůj sen! - 2014, 57 min

Získal nominaci na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů 2014!

stažený soubornn.jpghttp://www.csfd.cz/film/389317-zeme-je-kulata-1-jedu-si-svuj-sen/galerie/?type=1,

Ukázka - https://vimeo.com/124731616

dále................................................................................................................................................

 2.díl Země je kulatá - Indie země kontrastů! - 2015, 70 min 

Film je přihlášen na Mezinárodní festival outdoorových filmů 2015

Ukázka - https://vimeo.com/124089656

dále................................................................................................................................................

 3.díl Země je kulatá - Napříč Austrálií

Ten díky Vám budeme moci natočit. Budete první, kdo ho uvidí (a to ještě před premiérou!!)

......................................................................................................................................................

Aby toho nebylo málo...horské kolo, stan a dres využijeme jako reklamní prostředek!

Pro Vás, kteří na náš projekt přispějete, vytvoříme  loga / jména s Vaší reklamou a umístíme na místech (viz obrázek a druh příspěvku).

mista pro reklamu.jpg

Děkujeme Všem za podporu.

Co si o tomto projektu myslíte?