nahled.jpg

Na babettě do Gruzie Ostatní

V létě se chystám vydat na babettě do Gruzie. Mašina která nejede více jak 40 km/h na cestě dlouhé přes 7000 km. U toho musíte být !

Na babettě do Gruzie

Ahoj, jmenuji se Filip Tomášek a v létě chci vyrazit na dobrodružnou cestu na babettě do Gruzie. Celou cestu chci dokumentovat a sdílet na sociálních sítích. Během cesty budu přespávat ve stanu, a jednou za týden bych si chtěl sehnat ubytování, abych se dal dokupy, pořádně vydrhnul a sestříhal video z uplynulého týdne, ať jste neustále v obraze! Po návratu chci sestříhat film o téhle cestě a podělit se o něj s vámi.

Něco o mně

Jsem úplně normální, i když si to teď už moc lidí nemyslí. Celý život se věnuji především sportu. Cestovat jsem začal až v posledních letech a začalo mě to více bavit. Také jsem se zúčastnil závodu lowcostrace, kde je za úkol projet co nejvíce míst po Evropě za co nejméně peněz. To mě neuvěřitelně nadchlo, a proto jsem se rozhodl vymyslet tuhle bláznivou cestu na babettě do Gruzie.

Lowcostrace 2018

Něco o babettě

Mám babettu 210, která byla vyráběna v osmdesátých letech v Československu. Neměla by jet přes 40 km/h (bez úprav :D). Startuje se klasicky rozšlapáním, jako na kole. V případě nouze jde babettu využít jako kolo (nikomu nedoporučuju, je to mazec). Moje babetta už má naježděno přes 10 000 km, ale zdaleka není u konce! Je to legenda všech legend.

 

Moje červená střela

Plán cesty

Start cesty je naplánován na 27.května z Pustějova (moje rodná vesnice). Odhad trvání cesty je 3-4 měsíce. Nejpozději do konce září bych chtěl být doma, což ale není jisté :D.
Jediným plánem tak jsou zatím jen země, přes které chci jet. Z Česka vyrazím směr Polsko -> Ukrajina -> Rusko -> GRUZIE (zde chci několik dní zůstat a chodit po horách) -> zpět pojedu přes Turecko -> Bulharsko -> Srbsko -> Maďarsko -> Slovensko ( tady Vás chci všechny navštívit :D) -> a nakonec sladký domov ! PUSTĚJOV ! (Česko) :D. Celá cesta by měla být dlouhá přes 7000 km a tak by to měla být nejdelší sólo výprava na babettě.

 

Odhad trasy

 

Na cestě mě určitě potká mnoho komplikací a překážek, s kterýma se budu muset popasovat, ale věřím, že to všechno zvládnu. Jelikož se vydávám na tuhle cestu sám, tak to bude i trochu nebezpečné, ale kdo se bojí, nesmí do GRUZIE.
Zároveň věřím, že se u téhle mé cesty pobavíte, a třeba i inspirujete.

Proč přispět

Celá cesta bude náročná psychicky, fyzicky, ale hlavně také finančně. Jelikož je těžké sehnat na takovou cestu sponzory, rozhodl jsem se využít startovač s odměnami. Zde mi může každý přispět libovolnou částkou dle vlastních možností, a zárověň získat podle mého názoru parádní odměnu. Tyto peníze ze startovače by měly stačit na přípravu babetty, benzín na celou cestu a také na nezbytné vybavení.

 

50 000 kč je minimální částka, kterou potřebuji, aby se cesta mohla uskutečnit. Pokud se však celá částka 50 000 kč nevybere, peníze Vám budou vráceny zpět a budu muset najít jiný zbůsob jak sehnat potřebné peníze.
Mimo to se z této částky platí poplatek 7% za sprostředkovaní a další náklady směrují k odměnám a poštovnému.

Pokud máš jakýkoliv dotaz ohledně týkající se cesty tak mě kotaktuj na sociálních sítích, nebo rovnou na meil filiptomasek95@gmail.com

Sleduj přípravy a cestu !

www.filiptomasek.cz

www.facebook.com/filiptomasek.page

www.instagram.com/filiptomasek

Vybráno50 600 Kč(101 %)

101 %
50 000 Kčpožadováno
57startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuFilip Tomášek

Odměny

200 KčPlacka a samolepka

Dostaneš placku a samolepku Na babettě do Gruzie + poděkování ve filmu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčPohled

Osobně ti pošlu pohled s poděkováním a pozdravem z cesty +placka a samolepka +poděkování ve filmu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 KčTričko

Dostaneš tričko Na babettě do Gruzie +placka a samolepka +poděkování ve filmu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčTričko a pohled

Dostaneš tričko Na babettě do Gruzie a osobně ti pošlu pohled s poděkováním a pozdravem z cesty +placka a samolepka +poděkování ve filmu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčChci tě vidět

Po návratu tě chci osobně vidět, poděkovat ti a povykládat všechny zážitky z cesty. +tričko +pohled +placka a samolepka +poděkování ve filmu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčSuvenýr z cesty

Přivezu ti suvenýr z téhle šílené cesty. To co mi cestou spadne do klína bude tvoje! +chci tě vidět +tričko +pohled +placka a samolepka +poděkování ve filmu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

6 000 KčJméno na babettě

I ty se můžeš stát spolujezdcem. Navěky věků bude tvoje jméno součástí téhle babetty! +suvenýr z cesty +tričko +pohled +placka a samolepka +poděkování ve filmu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

10 000 KčStaň se sponzorem

Staň se sponzorem! Pokud se rozhodneš přispět více než dost, budu ti neskutečně vděčný! Za tuhle částku ti splním snad každé přání které budeš chtít :D +jméno na babettě +suvenýr z cesty +tričko +pohled +placka a samolepka +poděkování ve filmu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná