MX beznohy - crowfunding kampaň

MX beznohy

Aleš je handicapovaný motorkář, který i bez nohy jezdí na motorce. Nyní se rozhodl , že překoná sám sebe, motorku odlepí od země

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

startovac_2.jpg

starto.jpg

 

 

 

Proč startovač :

Motivace a pomoc  to je naším  hlavním záměrem. 

Kdo chce hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod".

                                                              Jan Werich

 

Náš cíl:

Skočit v O2 Aréně na Gladiators, následně dražba motorky.

Motorka na charitu :

Ano přesně tak. Cíl je cesta. A když se nám podaří dojít na konec, tak motorku vydražíme a peníze věnujeme na potřebné věci pro handicapované.

 

Tento projekt jsme založili z jednoho prostého důvodu, abychom lidem ukázali, že všechno jde, když se chce. A to nejen handicapovaným, ale i zdravým. Aleš, jak již zmiňuje ve videu, přišel o nohu na motorce. Je mezi námi spousta lidí, kterým do života osud pošle velmi těžké chvíle. Když přijdeme o zdraví nebo o nějakou svou končetinu, velmi často slýchám lidi kolem mě, jak tvrdí "JÁ TO NEDOKÁŽU, JÁ TO NEZVLÁDNU".

 

Zvládneme, máme to jen v hlavě a tam si to dokážeme nastavit. Stačí jen zatnout zuby a překonat sám sebe. Moje drahá moudrá přítelkyně mi jednou řekla, "Strach a obavy nás ničí a omezují, překonej to a budeš daleko silnější, než kdy předtím" a je to i z mé zkušenosti svatá pravda.

 Motorkářský sport je sport velice těžký sám o sobě, natož odlepit motorku od země a skočit s ní backflip, nebo jen z rampy na rampu. Takhle skákat na motorce, opravdu umí jen pár motorkářů. Aleš by byl první handicapovaný člověk na světě, co by to dokázal skočit. Tak pojďme a pomozme mu, aby on svým činem pomohl jiným. Spojme síly a dokažme společně velkou věc.

Co Aleš dělá nyní :

Pomáhá lidem při návratu do provozu po dopravní nehodě. Přednáší na školách, také se účastní charitativních akcí. Aleš je zaměstnán u MHD Praha a jezdí autobusem. Zpočátku měl velké problémy s nedůvěrou, že by bez nohy mohl řídit autobus a zodpovídat za spousty cestujících. I přes předsudky lidí to dokázal. A to je také to, co chceme aspoň trošku změnit- předsudky společnosti.

ales.jpg1.jpg

 

 

Něco málo o motorce :

KTM 150 SX Z prodejny Kmoto Vlašim A úprava na motorce bude předělání zadní brzdy z pravé nohy na pravou ruku.

ktm.jpg

 

Aleš na sobě pořád maká

 

 

 

 

Jaro pomalu přichází a Aleš rozšířil svůj trénink z posilovny a tělocvičny ven, na motocrossovou trať.

S Víťou Kuklíkem z endurové školy se Alešovi podařilo odlepit motorku. Na začátek dobrý.

http://www.vitakuklik.cz/enduro-skola

ales4.jpg

 

 

18. 3 jsme se zúčastnili v CMKarting prvního letošního závodu. Míra přišel o nohu na Cínovci, letos tomu budou dva roky. Mám velkou radost že tenhle kluk to nezabalil, žije a funguje. A nejen to, Míra závodí. Jezdí v MM aterský Triola Cup závody do vrchu a jde mu to víc než dobře. Přeju mu hodně zdraví štěstí a spokojenosti.

ales mira.jpg

ales mira1.jpg

ales m.jpg

Děti jsou jako andělé.

Jsou naší inspirací, sílou a hnacím motorem. I tento nápad a celý projekt vznikl díky malé dívence Marušce, dcery Aleše

ales3.jpg

 

maruska startovac.jpg

Láska k motorkám Aleše provází už od dětsví

ales mx.jpg

 

Pohled Pavla Kubery

Jak se jezdí Enduro? Co děláte dobře a co špatně, jak vůbec začít...prostě praxi a léta dřiny ničím nenahradíš. Kdo nedává pozor je po zásluze potrestán aned Enduro škola v podaní mistrů Kuklíků z Vlašimy. Prostě skvělá věc...několik let mě Vita Kuklík zval a nakonec se do toho vložil Aleš Eger - a víte co je největší motivace, když Vám chlapík co nemá nohu pořád ujíždí a vy si říkáte jak to ten pacholek dělá  ! Lukáš Kuklík si vzal na dohled již pokročilého skokana do party, kterým nebyl nikdo jiný než Adam Peschel. Celá tahle parta se sešla, aby podpořila Aleše v jeho projektu MX bez nohy 

DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU

startovaccc.jpg

startova_2.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?