Vojtěch Adamčík - autorská muzikálová kolekce - crowfunding kampaň

Vojtěch Adamčík - autorská muzikálová kolekce

Muzikálový skladatel, klavírista a dirigent Vojtěch Adamčík vydává CD kolekci autorských písní (nejen) z muzikálů Úděl osudu, Cyrano & Zaslaná pošta.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

„Moje jméno je Vojtěch Adamčík, je mi 23 let a jsem muzikálový skladatel, klavírista a dirigent. Na Startovač přicházím s projektem, který mám již dlouho v hlavě, ale kvůli mému hlavnímu zaměstnání doteď nebyl čas na jeho uskutečnění. Jelikož se nacházíme v době koronavirové a ještě nějakou dobu se zřejmě na muzikál do divadla nepodíváme, myslím, že právě teď je ta správná chvíle. Čas na realizaci debutového CD Muzikál a já s mými autorskými muzikálovými písněmi.“

Čím je toto CD výjimečné?

Jedná se o první sbírku autorských písní ze všech mých doposud napsaných muzikálů, jak veřejně uvedených, tak prozatím nedokončených - Úděl osudu, Cyrano, Zaslaná pošta, Faust & A zase Shakespeare. Účast na natáčení přislíbily i známé osobnosti české hudební a muzikálové scény - Natálie Grossová, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Zbyněk Fric, Elis Ochmanová, Lukáš Randák, Tomáš Bartůněk, Lukáš Adam, Radomír Švec, Jaroslav Parči. Další interpreti jsou v jednání.

Otevírá se tak jedinečná možnost prezentovat tvorbu z původních českých muzikálů v těch nejlepších interpretacích. Na CD chystám celkem dvacet autorských písní s mou hudbou a texty Jana Batysty a Filipa Šinknera. Převážná většina z nich zatím nespatřila světlo světa na oficiálních nahrávkách. Můžete se tedy těšit nejen na ty největší hity, například Budoucnost, Mám, co jsem si přál, Navěky buď, lásko, s námi, Utíkám, Byznys či Anděl v nás, ale i na písně méně známé, třeba Budem' si žít nebo Po setmění, či dokonce úplně neznámé, jako Píseň pro V.H. nebo Čas už nevrátím. To vše za doprovodu pětadvacetičlenného živého orchestru a šestnáctihlavého pěveckého sboru.

Nutno dodat, že kdyby nebylo současné koronavirové krize, asi bych se jen tak k tomuto natáčení nerozhoupal. Dostatek času na přípravu, který se mi díky epidemii vytvořil, hodlám maximálně využít. Umělecká práce mi moc schází a tohle je jedinečná příležitost, jak pro Vás stvořit něco opravdu originálního. V průběhu let jsem si u některých písní vysnil to nejlepší obsazení, moje osobní „the best of“. A už jen kvůli tomu, že se tihle „the best of“ umělci uvolili mé songy nazpívat, byla by škoda CD Muzikál a já nerealizovat. Jediné, co k tomu teď schází, jsou finance. A proto se obracím na Vás.

Kdo na CD zazpívá?

Mimo již výše zmíněných umělců se můžete těšit na celou řadu vynikajících zpěváků a zpěvaček. Za dobu mého působení v Českých Budějovicích a v Praze jsem se s většinou z nich seznámil v rámci účinkování v mých projektech, avšak některé další jsem oslovil na základě spolupráce v inscenacích velkých pražských muzikálů. Na CD tedy dále sólově zazpívají Jan Batysta, Vladimír Batysta, Nikola Ciprová, Maria D'Ambrosca, Jan Franc, Filip Hořejš, Markéta Láchová, Tomáš Maliniak, Jakub Mauer, Jan Mrkvička, Kristýna „Kirara“ Svobodová, Pavel Šturma, Barbora Táborská, David Tomášek, Tomáš Vávra a Vojtěch Wosák.

Kde budeme natáčet?

CD bude vznikat hned ve dvou studiích. Instrumentální část, tedy nahrávka orchestru, bude pořízena v nahrávácím studiu 3bees v pražských Jinočanech. Tady bude probíhat také výsledné mixování a mastering kompletního CD.

zdroj: 3bees.cz

Pěvecké nahrávky, ať už sólové, nebo sborové, vytvoříme v Hlasovém a zvukovém studiu Davida Tomáška.

Na co peníze použiju?

Peníze použiju na zaplacení nájmu studií, ve kterých budeme CD natáčet, plus poplacení zvukařů, hudebníků a interpretů. Další kus vybrané částky poputuje na vytvoření grafiky a lisování CD u výrobce AZCD.

Kdy bude CD hotové?

Pokud půjde vše podle plánu, CD by mělo být dokončeno v březnu 2021. Nejprve proběhne distribuce elektronické verze do Vašich e-mailových schránek a hned poté rozposlání fyzických CD nosičů, společně s dalšími odměnami.

Co mám za sebou?

Před sedmi a půl lety, na jaře 2013, jsem začal psát společně s textařem Janem Batystou svůj první muzikál - Úděl osudu. Bylo mi tehdy patnáct let a nikdy jsem ani nepomyslel, kam by mě tohle víceméně studentské dílko mohlo nasměrovat. Muzikál jsme hráli pod záštitou českobudějovického Gymnázia J. V. Jirsíka. Místo původně zamýšlených čtyř představení jsme nakonec Úděl osudu odehráli pro vždy vyprodané hlediště čtrnáctkrát a získali pro něj čtyři ocenění na soutěžní přehlídce ve středočeské Sázavě.

Další počin na sebe nenechal dlouho čekat, o tři roky pozdeji, na jaře 2016, jsme publiku představili muzikál Cyrano. Ten jsme dali dohromady společně s textařem Filipem Šinknerem na motivy slavné předlohy Edmonda Rostanda. Dnes, s odstupem času, se již nebojím tvrdit, že Cyrano se stal českobudějovickým fenoménem své doby. Za pouhý rok a čtvrt uvádění jsme odehráli přes čtyřicet vyprodaných repríz, vyrazili na dvě soutěžní přehlídky a získali (pro nás neuvěřitelných) devět ocenění. Na závěr uvádění jsme v říjnu 2017 uspořádali velký koncert písní z muzikálu za doprovodu Jihočeské filharmonie.

Zatím posledním veřejně uváděným muzikálem byla Zaslaná pošta, napsaná opět společně s textařem Janem Batystou, tentokrát za přispění scénáristy Jiřího Untermüllera. Toto tříhodinové pop-jazzové dílo, vystavěné na příbězích knižní série Úžasná Zeměplocha britského spisovatele Terryho Pratchetta, prováděné s živým orchestrem, zaujalo diváky především netradiční interaktivní inscenací.

Mimo tří výše zmíněných muzikálů mám „v šuplíku“ rozpracovaná další dvě dílka, muzikál Faust, vytvořený na motivy  legendární Goethovy divadelní hry, a také čistě autorský počin A zase Shakespeare podle scénáře Filipa Šinknera. Oba výtvory zatím stále čekají jak na dokončení, tak uvedení před publikem. Několik písní bych ale rád zařadil na toto CD, jelikož myslím, že s jejich veřejným provedením není třeba otálet.

Čím se v současnosti živím?

Pokud zrovna není celosvětová pandemie, pracuji v divadelním odvětví. Jsem ředitelem a producentem nového českobudějovického Hudebního divadla Ze:Mě, které by mělo v příštím roce uvést svou první muzikálovou inscenaci. Nejvýznamnějším závazkem je pro mě momentálně dirigování muzikálu Čarodějka (Wicked) v pražské Goja Music Hall. Externě spolupracuji s Jihočeským divadlem, kde diriguji operu Tajemství a operetu Polská krev. Dále zde účinkuji jako člen orchestru v inscenacích muzikálů Evita a Zpívání v dešti. Mým velmi oblíbeným projektem je hraní v doprovodné kapele muzikálu Miluju Tě, ale... v Městském divadle Kladno. Aktuálně se velice těším na premiéru muzikálu We Will Rock You s hudbou skupiny Queen, která se uskuteční příští rok v Tipsport Aréně v Praze a kde zastávám pozici dirigenta a klavíristy. A protože mám očividně málo aktivit, ve volném čase studuji angličtinu a hudební výchovu na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Vojta Adamčík & autoři muzikálu Čarodějka (Wicked),
zleva autorka libreta Winnie Holzman a hudební skladatel Stephen Schwartz

Pokud jste dočetli až sem, moc děkuji. Věřím, že společnými silami požadovanou částku vybereme a už na jaře se budeme moct těšit z poslechu krásného CD. 

Vojta Adamčík

zdroje fotografií jsou: fotograf Fišy, fotograf Zdeněk Rosenthaler, blesk.cz, tomas-trapl.cz, ndbrno.cz, jihoceskedivadlo.cz, narodni-divadlo.cz, actorsmap.cz, 3bees.cz, hlasovykouc.cz

Co si o tomto projektu myslíte?