10711368_860070024005740_314961671_n.jpg

Muž, který se modlil Knihy

Pomozte mi vydat komiks z knižního universa Muže, který se modlil, městské fantasy odehrávající se převážně na území České republiky.

Ragnar02_malý.jpg

Dobrý den, vážená společnosti. Jmenuji se Vlastimil Čurda a prezentuji díla a své umění pod pseudonymem Diuk. 

Osnovu samotné prezentace jsem rozdělil na tři části - Popis samotného světa, popis projektu a marketingový plán.

01.png


Stalo se již tradicí, že si umělci vytváří cíle, kterých je těžké dosáhnout, hledí na vzdálený horizont a představují si, jak na něm dříve či později budou stát. Ať už to bude přímá stezka skrze les, nebo houštinami delší oklikou.

Vydal jsem vlastním nákladem první knihu universa Muže, který se modlil (ukázka zde). Městské fantasy, přítomnost, střet lidí, kteří svoji vírou dokáží ohnout realitu, individualistů a nikam nezapadajících podivínů, proti organizaci jednoduše označenou jako cech - spolek lovců a trénovaných zabijáků, bojující za myšlenku, že měnit realitu svou vírou může jenom bůh či bohové, ve které se víra má normálně vkládat.

 

02.png

 

To bylo před třemi lety. Za tu dobu uběhlo hodně vody, kniha se prezentovala v úzkém kruhu fantastů, který se pro její dobro neustále zvětšoval, až si její pokračování nalezlo sponzora, pana Ondreje Hajdoka, a hotové knize přibyla sestra, druhá kniha Muži, kteří věřili (recenze včetně ukázky zde).

Tento nově vznikající koncept brzo získal ucelenou představu. Šest knih - liché, navazující na sebe celistvým příběhem, sudé obsahující retrospektivní povídky o některých hrdinech z předchozích děl.

03.png

Jako autor jsem si nemohl pomoci a své "dítě" nerozvinout. Vytvořil jsem Zápisky mrtvého muže (odkaz zde), středověký pohled na tento neustálý střet "vědmáků" a "členů cechu", ve které jsou nepřáteli čarodějníci, zaříkávači a "ti, co přežili Kladivo", zatímco členové cechu jsou... no, znáte to s organizacemi, ty jsou jako parní válec a křesťanství bylo v té době skutečně rozšířené. Členové cechu byli a jsou stále stejní, neměnná jednotka v jinak pohyblivém vesmíru. 

Potom to šlo ráz na ráz, životopisy postav, online texty, první soundtrack, připravovaný, na sebe navazující příběh pro geocaching... a tím se vlastně dostáváme ke komiksu samotnému.

004.png

Komiks

Bylo to nabíledni. Nejdřív to začalo několika zmínkami čtenářů, že by to jako komiks mělo úspěch, pokračovalo to odvážnými myšlenkami a zkusmými šťouchy do zákulisí tohoto média, až jsem nakonec vytvořil tým ze dvou sehraných ilustrátorů, pana Jana Kordiny alias Scciona (odkaz na jeho portfolio zde), a slečny Kateřiny Bezecné, alias Katangy (její portfolio prosím zde). 

005.png

Pro Vás, milé čtenáře, vytvořili prvních sedm stran komiksu, v podobě, jakou bude mít. Tedy černobílý (stejně jako veškeré ilustrace v knihách - narážka na paradox, že v tomto universum něco jako černobílé uvažování nebo jednání neexistuje), komiks, ve kterém není snahou udělat něco tuctového, ale vytvořit kvalitní umělecké dílo. 

 

06.png

07.png

 

Marketing samotného komiksu

Bylo by dobré odpovědět na otázky, které jistě přijdou.

-Jak dlouho bude práce na komiksu ve třech lidech trvat? Přibližně rok. Osm stránek za měsíc plus kontrola, koncové úpravy a další časové investice. Z prodeje se zaplatí práce na dalším díle a zaměstnání dalšího, případně hned dvou ilustrátorů - práce se zrychlí o padesát procent. Čtvrtý díl komiksu by měl již vycházet každý druhý měsíc bez nutnosti snižovat kvalitu a měl by být schopen se zaplatit sám. 

-Bude jenom v češtině? Nikoliv, pro tuto příležitost mám domluvenou spolupráci s paní Pavlínou Červenou, učitelkou angličtiny, která svolila vypomoci s pečlivým překladem do tohoto jazyka, aby se mohl trh rozšířit. Prvních sedm stránek je již v angličtině (k prohlédnutí zde).

-Kolik kusů se plánuje nejdříve vydat? S pomocí komunitního financování je naplánováno vydat nejdřív čtyři sta kusů (část česky, část anglicky).  

-Kolik první komiks obsáhne z knihy, která je její předlohou? První kapitolu. A první kniha má dvacet čtyři kapitol, všechny přibližně o podobném rozsahu. 

-Jaký formát a počet stran: Pro první díl se plánuje přibližně osmdesát stran, formátu B5, obálka paperback (kromě limitované edice vydané v pevné vazbě). 

Pro elektronickou verzi komiksu jsou připraveny již dva soundtracky, provádějící čtenáře dějem (ukázka první, Storm - piano (Iva Šářecová) a druhá, Rainy Day- piano (Iva Šářecová), cello (Gabriela Houšková Benešová). 

Budoucnost a naději samotné myšlenky nyní vkládám do Vašich rukou, milí čtenáři. Je to myšlenka značně ohlazená, tvrdě zkoušená a doufejme, že i komplexní a promyšlená. Nyní bude jenom na Vás, jak s ní naložíte. Já bych moc rád viděl zrod něčeho takového. 

Děkuji za pozornost


Diuk

Placky a printy

P.S.: Všechny odměny budou rozeslány měsíc po dokončení komiksu (neboť všechny odměny komiks obsahují). 

P.S.S.: Číslování komiksu je u limitovaných, rubínových a diamantových edicí bráno pozpátku. Komiks s nejnižším číslem vydání bude mít nejvyšší přispěvatel či při patu nejrychlejší. 

 

obalka_titulni01_small.jpg

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
85 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuDiuk

Odměny

100 KčElektronické vydání

Komiks v elektronické podobě ve formátu pdf (či mobi) + jedna ze čtyř placek, všechny o velikosti 40 mm. Na výběr je mezi Sivakem, Malou Maud, Ragnarem či Šelestem. (Viz. odkaz na projektu.)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčTištěný komiks

Komiks v měkké vazbě a s podpisy celého týmu. Placka dle výběru a komiks v elektronické podobě.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčEdice I - Bronz

Komiks s podpisy týmu v měkké vazbě a s potištěnou krabičkou (krabička na komiks bude mít vlastní černobílou ilustraci). Placka dle výběru a komiks v elektronické podobě.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

800 KčLimitovaná edice I

Zapečetěný očíslovaný komiks (číslování komiksu je u limitovaných, rubínových a diamantových edicí bráno pozpátku. Komiks s nejnižším číslem vydání bude mít nejvyšší přispěvatel či při patu nejrychlejší), s podpisy týmu v pevné vazbě a vytištěnými jmény přispěvatelů. Placka dle výběru a komiks v elektronické podobě.

Počet dostupných odměn: 13/20

Odměna nedostupná

1 600 KčEdice II - Stříbro

Potištěná krabička, placka, komiks s podpisy v měkké vazbě, elektronické vydání komiksu a jeden print dle svého výběru (viz. link v popisu).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 400 KčLimitovaná edice II

Zapečetěná potištěná krabička, placka, očíslovaný komiks s podpisy v pevné vazbě a vytištěnými jmény přispěvatelů ve větším písmu, elektronické vydání komiksu a tři printy dle svého výběru.

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

4 800 KčEdice III - Zlato

Potištěná krabička, placka, komiks s podpisy v měkké vazbě, elektronické vydání komiksu, tři printy dle svého výběru a figurka (Sivak, Šelest nebo Maud).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

6 000 KčLimitovaná edice III

Zapečetěná potištěná krabička, placka, očíslovaný komiks s podpisy v pevné vazbě a s vytištěnými jmény přispěvatelů ve větším, tučném písmu. Elektronické vydání komiksu, tři printy dle svého výběru, figurka (Sivak, Šelest nebo Maud) a elegantní sklenice s motivem MKsM (pískovaný na skle), osobní předání (v rámci ČR).

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

12 000 KčRubínová edice

Zapečetěná potištěná krabička, placka, očíslovaný komiks s podpisy v pevné vazbě, elektronické vydání komiksu, tři printy dle svého výběru, figurka (Sivak, Šelest nebo Maud), elegantní sklenice s motivem MKsM (pískovaný na skle), kresba na přání z rukou Jana Kordiny nebo Kateřiny Bezecné (společná domluva), logo sponzora na konci komiksu + odstavec věnovaný samotnému sponzorovi, osobní předání (v rámci ČR).

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

20 000 KčDiamantová edice

Zapečetěná potištěná krabička, placka, očíslovaný komiks s podpisy v pevné vazbě, elektronické vydání komiksu, tři printy dle svého výběru, figurka (Sivak, Šelest nebo Maud), elegantní sklenice s motivem MKsM (pískovaný na skle), kresba na přání z rukou Jana Kordiny nebo Kateřiny Bezecné (společná domluva), společné vytvoření postavy sponzora do komiksu, vytvoření příběhu protkávající děj komiksové série + věnování strany samotnému sponzorovi, osobní předání (v rámci ČR).

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná