Mustangové na MS do Kanady - crowfunding kampaň

Mustangové na MS do Kanady

Jsme parta nadšených hokejistů, kterým se podařilo kvalifikovat se na MS v rybníkovém hokeji, které se koná v kolébce hokeje, v Kanadě, 13.-16.2.2020

Ostatní
Mustangové na MS do Kanady

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Na co potřebujeme Startovač?

Kanada je země kde najdete krásné lesy, tisíce jezer, čistá a udržovaná města se spoustou milých a přívětivých lidí. Bohužel pro nás má jednu velikou nevýhodu a to, že je daleko. Proto získané prostředky pro cestu za naším hokejovým snem na mistrovství světa v rybníkovém hokeji použijeme na pokrytí cestovních nákladů.

S ohledem na to, že turnaj se mílovými kroky blíží (13. - 16.2.2020), neváhejte a buďte také vy součástí kanadského hokejového snu.

Co je to rybníkový hokej neboli Pond Hockey?

Rybníkový hokej je staronová forma ledního hokeje. Ve své podstatě a vizuálu se velmi podobá tradičnímu lednímu hokeji. Hra je však o dost jednodušší a je vymyšlená přímo pro hraní na přírodní zamrznuté ploše nebo na stadionu. Hrací plocha je 50-80% velikosti standardního NHL hřiště a nemá mantinely ani plexiskla, která by jej obklopovala. To umožňuje snadné zúžení a zrušení hřiště (obyčejně jako okraj pro puk slouží jenom bariéra ze sněhu). Navíc za brankou nejsou žádné ochranné bariéry bránící vysokým střelám, vrch branky je o dost níže, často jenom o trochu výše než šířka puku. Hra nemá normálního brankáře. Kvůli těmto rozdílům klade rybníkový hokej větší důraz na bruslení a schopnost ovládání puku a menší na střelbu a hru tělem. Nesoutěžní rybníkový hokej se často hraje bez řádných branek (místo toho se užívají boty nebo improvizované branky). Hraje se na hřišti jakýchkoliv rozměrů nebo úplně bez ohraničení (i sněhových).

zdroj: vimeo.com

Kdo jsou Mustangs?

Jsme tým bývalých, stále nadšených hokejistú, kteří mají rádi sport a dobrou zábavu. V týmu máme bývalé profesionální hráče 1. a 2. ligy, reprezentanta ČR v hokejbalu nebo mnohonásobného nejlepšího střelce fotbalové 1a třídy. Zkrátka jsme parta kamarádů, která má ráda sport a hokej zvlášť.

Milan Karlíček (38) - kapitán týmu, působil 10 sezon v 1.lize a má i několik startů v hokejové extralize (Zlín, Třinec)

Radim Antonovič (38) - ikona šumperského hokeje, působil léta v 1.lize (Prostějov, Šumperk, Přerov)

Pavel Šťastný (38) - ten který to všechno začal a dal dohromady tento tým. Odehrál 8 sezon v 2.lize a v juniorském věku si zahrál za reprezentaci ČR (U16, U17, U19)

Tomáš Hofrichter (39) - s hokejem skončil brzy, ale rychle našel uplatnění v hokejbalu, kde si připsal i několik startů za reprezentaci ČR

Radek Novotný (36) - hokejovou kariéru ukončil vinnou zranění kolene v juniorském věku. Zůstal ale u své druhé lásky - fotbalu a dodnes působí v 1a třídě, kde je obávaným střelcem

 

Proč Mustangs Zlín?

Název týmu vznikl jednoduše. Jistě mnoho z vás zná legendární film o hokeji z 80tých let - YOUNGBLOOD, ve kterém jednu z hlavních rolí ztvárnil Patrick Swayze nebo Keanu Reeves. Hlavní hrdina, Dean Youngblood ve stejnojmenném snímku oblékal dres Hamilton Mustangs v kanadské juniorské lize OHL.

Tento film nás všechny provázel v našich hokejových začátcích a proto jsme se rozhodli vzdát holt Deanu Youngbloodovi tím, že oprášíme tento název, logo a týmové barvy. :)

zdroj: youtube.com

Co se nám podařilo?

V roce 2019 jsme se poprvé účastnili mistrovství ČR v rybníkovém hokeji, které se konalo lednu 2019 v Praze. Na tomto turnaji jsme bohužel vypadli v osmifinále s pozdějším finalistou těsnou prohrou o 2 góly. Toto mistrovství ČR je zároveň kvalifikační turnaj na mistrovství světa do Kanady. První 3 týmy mají zajištěnou "vstupenku" v podobě uhrazeného startovného na šampionát v Kanadě. Ten se koná na rybníku u malého městečka Plaster Rock v provinci New Brunswick.

Na konci roku 2019 jsme se rozhodli, že se pokusíme ještě jednou zabojovat o účast MS. Tentokrát se na začátku ledna konal společný šampionát Česko - Slovensko v Bratislavě a vstupenka do Kanady byla zajištěna pro prvních 6 týmů. Turnaje se zúčastnilo 25 týmů (19 z ČR, 6 ze SR). Po základních skupinách jsme skončili na celkovém 3.místě. Prvních 16 týmů postoupilo do nedělního play off. V osmifinále jsme poměrem 14:11 porazili pražský tým (Difficult Insects). Ve čtvrtfinále nás čekal soupeř ze Strakonic, kterého jsme ve skupině porazili 24:11. Tentokrát nám ale štěstí nepřálo a porážka 15:16 nás připravila o kýžené semifinále. Díky výbornému umístění v základní skupině, jsme skončili na celkovém 5. místě a získali tak vytouženou možnost splnit si náš hokejový sen a zahrát si na rybníku v kolébce hokeje, Kanadě.

Oficiální stránky MS: http://worldpondhockey.ca/en/home

Zajímá vás ještě něco navíc?

 

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Kontakt:

Pavel Šťastný

tel: 721 337 391

pavelst@volny.cz

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?