final.jpg

Můj velký indický příběh Knihy

Máte rádi nečekaně dobrodružné příběhy z indických dálek? Poté příjměte mé pozvání ke zrodu cestopisné knihy a podílejte se tak na dalších expedicích.

Můj velký indický příběh

Vybráno86 180 Kč(123 %)

123 %
70 000 Kčpožadováno
80startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Mým záměrem je vydání cestopisné knihy o nečekané cestě do Indie, která zcela změnila můj dosavadní život. Cestopis  bude mít přibližne 100 stran.

Jmenuju se Tereza Ghose a ještě před rokem bych o sobě nikdy netvrdila, že jsem cestovatelka. Nyní je vše jinak. V životě jsem prohlašovala jen pár věcí s velkou sebejistotou – jedna z nich byla, že se nikdy, ale opravdu nikdy nechci podívat do Indie. Další z mých přesvědčivých prohlášení bylo, že bych nikdy nechtěla vystoupit z pohodlí svého známého světa a vydat se na nebezpečné dobrodružství. Mívala jsem ráda své „známo“, svůj barevný hrneček na poličce, svůj polštářek, své knihy a obecně vzato, cenila jsem si veškerých zaběhnutých rituálů, které jsem si stihla utvořit. Věděla jsem jistě, že skutečně nechci podstupovat žádné dobrodružství a že se opravdu nechci nikterak vzdávat toho, co mám.

12394679_1094437897233653_860835194_o.jpg

Pokud jde o Indii, dávala jsem si vždy záležet na tom, abych se indické kultury moc nedotkla. Ironií osudu jsem se však po přijímačkách na vysokoškolská studia ocitla právě na oboru indologie se zaměřením na hindštinu. Byla jsem dle očekávání příšerná studentka s absolutním nepochopením, proč jsem stále tlačena do tohoto kulturního regionu. Studium jsem nedokončila a přešla na jiný obor, kde jsem se ovšem opět nevyhnula několika letům studia sanskrtu.

Svůj zvláštní, ale velmi vytrvalý protiindický vzdor, jsem prohrála roku 2014, když jsem se dostala do tak zrelaxované nálady (která byla pravděpodobně zaviněna cvičením), že jsem se s nevědomou spontaneitou rozhodla, že i já si půjdu udělat kurz zdravotního jógového cvičení do Indie. Zprvu jsem myslela na nízké náklady, dobré reference a poté, co jsem absolvovala výcvik Jógy pro zdravá záda na Power Yoga Akademii v Praze, přišlo mi to jako zajímavá cesta pohybového vývoje.

Ráda bych upozornila, že jsem v tu dobu ještě stále nebyla příliš rozhodnutá. Vše se odehrálo velmi rychle. Koupě letenek, zaplacení zálohy jógového kurzu a poté půlrok čekání na to, až skutečně odjedu. Jaké rozhodnutí jsem učinila, mi došlo až týden před cestou, kdy už nebylo návratu zpět, a věřte mi, nikdy se mi někam tak nechtělo jako právě do Indie.

Vyprávím vám o nepochopitelném začátku, který odstartoval mé ještě nepochopitelnější putování. Můj příběh není o józe a není o indické spiritualitě, avšak je o velké a nečekané tragikomické změně. Nic z toho, co jsem v Indii čekala a co jsem si zaplatila, se mi nestalo, ale stalo se mi tam všechno ostatní.

Jsem tak živým potvrzením zákona přitažlivosti, protože Indie si mě skutečně přitáhla, abych mohla dokázat sobě i všem ostatním, že i velmi neurotický, úzkostlivý a obecně oslabený člověk může přežít, a dokonce i láskyplně prožít úplně cokoliv.

Za posledních 8 měsíců jsem v Indii procestovala nejrůznější lokality – Goa, Gokarnu, Gujarat, Kolkatu, Dillí a Dharamsalu a míním v tom pokračovat.

Jmenuju se Tereza Ghose, jsem cestovatelka a vypravěčka a v říjnu roku 2015 jsem si za manžela vzala Inda.

final.jpg

 Moje Kniha

Dostává se k vám nečekaně zvratu-plný cestopisný deník. Mapuje mou cestu do Indie, která započala v listopadu 2014 a stále ještě pokračuje. Tak jak to už ve světě neurotických a úzkostlivých cestovatelů bývá, veškeré cesty většinou začnou jistou bláznivou myšlenkou, která se jeví natolik šíleně, že člověku dokonce začne dávat smysl. Tak nějak se to přihodilo mně s Indií. Je to nádherně absurdní začátek příběhu, protože Indii jsem se snažila celoživotně vyhnout. Dělala jsem si legraci z lidí, kteří tam jezdívali a o to více z těch poblouzněných, kteří měli pocit, že v Indii nalezli svůj skutečný domov a ztotožnili svou evropskou myšlenkovou síť s indickým chaosem.

Tato kniha je bohatstvím velké a nemožné dobrodružné cesty. Naleznete v ní mnoho autentických deníkových záznamů, které byly často vytvářeny v průběhu hraničních událostí, ve kterých se děly. Záznamy jsou provázány úvahami, esejemi a vzpomínkami.

Mé příběhy jsou dokladem mozaiky nepředvídatelnosti. Ať už vás při čtení napadne cokoliv, vězte, že jsem nikdy nevěděla, jak bude příběh pokračovat. Tato kniha života ještě nebyla napsána a já nemohla otočit další stránku, abych se podívala, jak to bude dál.

 

Ukázka z knihy

"Dnes je tomu přesně 6 dní, co jsem dorazila do Indie, do Goa. Za okny mi hraje indická svatba, venku tepou neuvěřitelnou hlasitostí cvrčci, nad hlavou mi hučí větrák, který fičí na nejvyšší obrátky, pokoj mi voní antikomáří citronelou a já zírám. Když jsme dnes večer končili jógový den technikou jóga nidry, byla jsem si jistá, že něco takového nás přeci nemohou nutit dělat hned vedle rušné cesty, kde co pár sekund houkají klaksony všech melodií i hlasitostí, ale jsem v Indii, v zemi, kde je možné Vše. Takový jógový spánek vedle rušné ulice, řízený anglicko-hindským přízvukem bollywoodské kvality a přehrávaný z cd, je prostě realita. Zrelaxovala jsem? Asi ano, protože prozatím existuju a začíná mi to připadat velice zábavné.

Můj současný indický příběh, se všemi jeho zákrutami a nástrahami,  spojuje několik stále se opakujících situací. Jsou to krávy! Goánské krávy jsou tak trochu vyšší kasta. Nejsou vyhublé, sice jedí odpadky a všechno, na co přijdou, ale celkově mají aristokratičtější přístup, a dokonce i jejich telata se nesou tak nějak nadřazeněji než třeba buvoli.  Tak jsem si tak včera večer vyšla na večeři na pláž. Už mi ani nepřišlo divné, že se tady v noci pohybuju sama. Kolem je tolik opilých či jinými látkami relaxovaných Evropanů, že se cítím skoro jako doma. Šla jsem ulicí. Samozřejmě, v celém úseku, kde bydlím, vypnul proud a ulice se ponořila do temnoty. Byla vidět jen dálková světla aut a motorek, které troubily, protože to se prostě musí dělat, a to ať už to má důvod nebo ne. Přede mnou stála nějaká popelnice či motorka. V dálce se objevilo několik světel a rázem nato ke mně dolehl zvuk klaksonů. Rychle jsem uskočila do strany, bohužel jsem narazila do toho velkého předmětu. Avšak nebyl to předmět ani popelnice ani motorka. Byla to kráva, která zděšením vyhýkla. Konsternovaně jsme na sebe hleděly. Byla jsem v šoku, vždyť to já jsem skočila na ni! Ve značných rozpacích jsem ze sebe vykoktala: „Pppardon!“ a rychle jsem oklikou pokračovala svou cestou. Světla zablikala a zase uhasla."

více ukázek na: http://abraxastouch.blogspot.cz/

12398583_1094437853900324_2105657360_o.jpg

Proč vydávám knihu?

Každý má na světě nějaký úděl. Já jsem vypravěčka a přicházím k vám se svědectvím o vlastním životě, o dálkách a kulturních rozdílnostech – o změnách, které v člověku vytvoří nový prostor k životu a pohledu na svět.

Můj příběh nelze nevyprávět. Musím se podělit o své pošetilé pády, které mě přivedly k mojí pravé osobnosti. Je sice stále bojácná a neurotická, ale už ví, že jí dobrodružství a změna svědčí.

Miluju tu nejistotu, kdy se celé naše já (tak jak jsme se ho naučili mít) musí celé od základu přeskládat, aby mohlo přežít ve zcela nových životních podmínkách. Je to jako šance stát se znovu dětmi a to není málo!

Proč přispět?

Vaše podpora mi pomůže uskutečnit velký bláznovský dobrodružný sen, který má svou vizi, svůj záměr i smysl. Vrhnu se pro vás i pro sebe do dobrodružného neznáma indického chaosu, který se nikdy nedá tak zcela předpovídat, a přivezu vám to nejlepší ze sebe i z Indie.

Pokud mi pomůžete nasbírat co nejvíce zdrojů, odvděčím se vám nejenom touto knihou, ale mnohými dalšími projekty, které díky vaší podpoře budou mít šanci vůbec započít. Vzniknou další díly mého cestopisu společně s filmem z mých cest.

Mám mnoho konkrétních projektů, mezi ně patří například tvorba dokumentárních cestopisných filmů s příběhy o lidech a všem podstatném, co se mi na cestách postaví do života.

Ráda bych také s vaší podporou zrealizovala výstavu fotografií, které jsem si za posledních osm měsíců v Indii nastřádala.

Máte-li chuť přispět mi více, a tím oživit můj příběh ve svých skutečných možnostech, měli byste vědět, že se již tohoto ledna 2016 vydávám opět na 2 měsíce do Indie, a to hlavně proto, abych zažila bengálskou svatbu (svou vlastní indickou svatbu), čímž bude mimo jiné pokračovat další díl mého cestopisu.

Můžu toho pro vás na cestách prozkoumat hodně o indické mytologii a příbězích tak, jak je vnímají skutečně místní obyvatelé – region od regionu. Ráda bych vám přivezla nejrůznější průhledy do života indických žen, indické mytologie, hudby a obecně toho, co si tady vykládáme úplně jinak než lidé, které jsem tam osobně potkala (včetně své bengálské indické rodiny).

V neposlední řadě jedu do Indie prozkoumat specificky ženskou módu dlouhých regionálních ozdobných sukní. A to v rámci svého dalšího velkého indického projektu „Sukně s příběhem – putování za ženstvím a jeho příběhy“. Budu projíždět nejrůznější části Indie, abych tam mohla nalézt ojedinělé dlouhé sukně společně s různorodými příběhy jejich tvůrců.

 Děkuji Vám za podporu těchto vizí!

12405296_1094437890566987_1533042243_o.jpg

Náklady

Náklady na vydání knihy se pohybují kolem  50 000kč.

Letenky běžně stojí mezi 20 000 – 30 000, a to pouze na jednu cestu. Pokud cestujete z jednoho cípu Indie do druhého a nemůžete si dovolit ztratit týden cestováním místními vlaky, letecká vnitrostátní doprava je nutností.

Dalším nákladem jsou víza – 2 050 Kč, náklady na spaní, jídlo a veškeré nepředvídatelné výlohy související s kazící se technikou v natolik horkém a mokrém klimatu.

Další náklady jsou spojené s vedením této kampaně a 9% poplatkem z vybrané částky.

Pokud se vybere cílová částka 70 000 Kč, zaplatí se mi především výlohy spojené s nákladem tohoto cestopisu. Za jakoukoli podporu vám budu nesmírně vděčná. Pokud mě chcete podpořit v mé další cestě, ve které budu filmovat a psát o indické svatbě a dalších nezvyklostech, pomozte mi prosím vybrat částku vyšší.

Pokud se cílová částka nevybere, nebude realizováno vydání knihy ani další směřování indického dobrodružného projektu a vaše dary vám budou bezpečně vráceny v plné výši.

Jakékoliv dotazy prosím směřujete na tereza.holusova@gmail.com

Ráda bych, aby se k vám tato cestopisná kniha dostala do května roku 2016.

Příběhy budu stále doplňovat, protože se opět ocitnu na cestách indických, ale věřím, že o to více se vás mé příběhy dotknou, protože hrdinové příběhu vlastně nikdy úplně netuší, jak to všechno nakonec dopadne :-)

 

 

Vybráno86 180 Kč(123 %)

123 %
70 000 Kčpožadováno
80startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuTereza Ghose

Odměny

150 KčE-book

Získáte mou knihu "Můj velký indický příběh Cesta Zpět a zase Tam" a budete ji moci číst odkudkoliv na světě!

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčKniha

Získáte skutečnou fyzickou knihu "Můj velký indický příběh Cesta Zpět a zase Tam" plnou krásných fotek a příběhů. (cena je včetně poštovného a balného)

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčKniha s podpisem a pohlednicí

Získáte knihu "Můj velký indický příběh Cesta Zpět a zase Tam" s podpisem a fotografickou pohlednicí s motivem mých indických cest, kterou budete moci komukoliv poslat. (cena je včetně poštovného a balného)

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

700 KčKniha + audio nahrávka knihy

Získáte knihu "Můj velký indický příběh Cesta Zpět a zase Tam" s podpisem a fotografickou pohlednicí s motivem mých indických cest, kterou budete moci komukoliv poslat. K tomu získáte celou mou knihu namluvenou ve formátu mp3 a tak si ji budete moci kdekoliv pustit. (cena je včetně poštovného a balného)

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčKniha s věnováním + audio nahrávka

Získáte knihu "Můj velký indický příběh Cesta Zpět a zase Tam" s Podpisem a Věnováním a fotografickou pohlednicí s motivem mých indických cest, kterou budete moci komukoliv poslat. K tomu získáte celou mou knihu namluvenou ve formátu mp3 a tak si ji budete moci kdekoliv pustit. A zašlu ve formátu mp3 záznam pozdravu z cest s autentickým indickým ruchem :-) (cena je včetně poštovného a balného)

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčKniha + audio nahrávka + video pozdrav

Za tuto podporu odemě získáte knihu "Můj velký indický příběh Cesta Zpět a zase Tam" s podpisem a věnováním, pohlednici, knihu namluvenou ve formátu mp3 a k tomu ještě unikátní video pozdrav rovnou z indických ulic. (cena je včetně poštovného a balného)

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčStáváte se součástí mé knihy

Tímto darem se stáváte se součástí mého příběhu a vaše jméno bude s poděkováním vytištěno na stránkách mé knihy . k tomu získáváte všechny další předchozí odměny - knihu s podpisem a věnováním, pohlednici, knihu namluvenou ve formátu mp3 a video pozdrav z indického ruchu. (cena je včetně poštovného a balného)

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčKniha s přednáškou

Získáváte mou knihu "Můj velký indický příběh Cesta Zpět a zase Tam" s podpisem, věnováním, pohlednicí a s audi bookem namluvené knihy. Stejně tak se vaše jméno ocitne s poděkováním na stránkách mé knihy. Dostanete odemě video pozdrav z Indie. Mohu k vám přijet udělat hodinovou přednášku s projekcí fotek z mých cest (včas mě informujte o vašem zájmu). (dorazím k vám, jen prosím počítejte s uhrazením nákladů na dopravu autem či vlakem).

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet dostupných odměn: 3/5

Odměna nedostupná

10 000 KčStaňte se mým mecenášem!

Pokud máte tak velký zájem o podporu mého cestování, psaní, dokumentování a focení, moc ráda se s vámi osobně setkám a s velkou vděčností vám poděkuju za vaše dary a ráda vám osobně předám knihu s věnováním a popíšu své další dobrodružné záměry. Samozřejmě tímto získáváte všechny ostatní zmíněné odměny a k tomu navrch moji neskonalou vděčnost!

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná