Můj podivuhodný život s iPadem - crowfunding kampaň

Můj podivuhodný život s iPadem

iPad je počítač budoucnosti tvrdí Apple. A jaká je realita dneška? V knize najdete upřímnou zpověď a zkušenosti dvojice Apple trenérů.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Apple již roky hlásá, že iPad je váš příští počítač. Že éra počítačů končí a tablety jsou ta jedniná, správná budoucnost. Jaká je ale realita? Rádi bychom se s vámi podělili o naše mnohaleté zkušenosti s iPadu jak z pohledu každodenních uživatelů, tak i z pohledu Apple trenérů a lidí, kteří pomáhají hledat řešení pro potřeby našich klientů. Sepsali jsme "iPad bibli", ve které najdete naše zkušenosti, tipy, triky, radosti i strasti s iPadem.

 

Kdo jsme?

Vytvořit takto rozsáhlý projekt bylo příliš mnoho práce pro jednoho. A tak jsem spojil svoje síly s kolegou Filipem Brožem. Pokud se zajímáte o Apple produkty, patrně nás znáte z našich YouTube kanálů, sociálních sítích, magazínu iPure, serveru Macforum.cz či Apple workshopů Ilumio.

iPad a Apple produkty jsou pro nás doslova našim životem. Každý den s nimi pracujeme, každý den o nich píšeme či natáčíme a každý týden školíme začínající i pokročilé Apple uživatele. Naše hobby se stalo naší prací a našim životem. Za dlouhé roky jsme nasbírali obrovské množství zkušeností, o které bychom se s vámi rádi podělili.

Tento projekt navazuje na úspěšné projekty Jak na Apple Fotky, Jak na iMovie, Jak na zuk s Applem a samozřejmě i na náš Apple magazín iPure.cz.

 

Proč iPad Bible?

Tuhle kouzelnou placičku oba používáme od první generace. Ze zařízení na konzumaci obsahu a hraní her se stala naším primárním pracovním zařízením. Na iPadu umíme to samé, co na počítači. iPad nám však dává větší prostor pro kreativitu, minimalismus či soustředění. Naučili jsme se myslet a přistupovat k práci trochu jinak a díky naší knize se to můžete naučít i vy.

 

Nemá smysl popisovat, jak iPad funguje a jednotlivé funkce. Místo toho pro vás máme praktické příběhy plné workflow a osobních tipů/triků. Je jedno zda iPad používáte jen na sledování filmů, psaní emailů, internet či jako jediné zařízení. V našich příbězích se najde každý. Popsali jsme všechna zákoutí, která s iPadem lze objevit. A opravdu nezáleží na tom, zda používáte nejdražší iPad Pro či základní iPad.

10 let zkušeností

iPad nám nabízí svobodu. Má řadu limitů? Ano má a my o nich otevřeně mluvíme. Ale má i své nesporné výhody. Proto bychom vás rádi pomocí této knihy inspirovali. Kde jsme našli rovnováhu mezi světem počítačů a tabletů my? Kde a jak nám iPad pomáhá v práci, cestování, kreativitě i zábavě?

V knize naleznete 10 let našich zkušeností. Díky tomu se možná iPad stane vaším dalším počítačem. Pomozte nám celý projekt rozjet a dokončit!

 

Co v e-knize naleznete?

Kniha je rozdělena na osm částí a dohromady má skoro 400 stran. V každé z nich se věnujeme jinému tématu, přičemž se vzájemně doplňují. V první části probíráme pro koho je a pro koho není vhodný život pouze s iPadem. Nechybí ani příslušenství či volba vhodného iPadu.

Následuje zábava – od všelijaké konzumace multimediálního obsahu až po nastavení dětského iPadu či rodinného sdílení. Následuje iPad a cestování. Ultimátní tipy/triky, jak se stát digitálním iPad nomádem.

Ve světě iPadu nesmí chybět ani kancelář od A do Z a samozřejmě kreativita. Jaké jsou nejlepší aplikace pro poznámky, myšlenkové mapy, skicy či plnohodnotné obrazy? V další kapitole jsme mysleli i na pokročilé uživatele, takže nesmí chybět povídání o Zkratkách a pokročilých úkonech. V závěru přidáváme další porci užitečných návodů.

Jednoduše řečeno – každý si najde to, co aktuálně potřebuje. Většina nabízených postupů a workflow bude platit ještě mnoho let. V každé kapitole naleznete ProTipy, tedy ještě více konkrétních rad a postupů. Však se sami podívejte na ukázkovou kapitolu.

Kniha bude podporovatelům k dispozici ve formátech PDF, ePUB a Mobi!

e-knihou to nekončí!

Kromě ebooku chceme knihu o iPadu vydat i v Audio podobě. To abyste si mohli jednotlivé kapitoly poslouchat třeba při práci, během řízení či sportu.

V plánu je také videokurz, kde vám představíme novinky z iPadOS 15, které Apple oficiálně představí na podzim. Během prázdnin budeme poctivě testovat chystaný systém a připravíme pro vás ucelený kurz s našimi dalšími tipy a triky, jak iPad používat ještě efektivněji.

 

V jakém stavu je kniha teď?

Kniha je napsaná a probíhají poslední korektury. Na e-knihu se můžete těšit již 24. června 2021. Audio podoba knihy vznikne v průběhu července a na konci července bude k dispozici. 

Hned jak Apple vypustí vývojářské verze nového iPadOS 15, pustíme se společně do testování a během července připravíme výuková videa s tím, co nás čeká v nových systémech. Video kurz bude k dispozici v průbehu srpna.

Těšit se také můžete na tematické workshopy, kde se společně můžeme potkat a pomoct vám vyladit vaše osobní workflow. Každý jsme jiný a iPad používáme jiným způsobem. Je však škoda skončit jen u Safari a Netflixu. Změňte to s naší eknihou.

 

Co si o tomto projektu myslíte?