obalka.jpg

Mrtví kráčí po zemi Knihy

Podílejte se na vydání románu o nemrtvých, o světě, kde má život tu nejvyšší cenu, i když si to ani neuvědomujeme.

obalka.jpg

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
50 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

„A když není místo v Pekle,“ řekne mi, „tak mrtví musí kráčet po zemi.“

Myslel si, že jako vlk samotář dokáže víc, že samota je recept na to, jak přežít ve světě, kde i život jenom přežívá. Jenže se mýlil a do cesty mu vstoupila dívka. Dokáže moderní kovboj v postapokalyptickém světě přežít? Je jeho nová společnice požehnáním, anebo prokletím? Dokáže najít Stephena Kinga a konečně splnit svůj cíl? A co je sakra to obludné monstrum, které si to po nocích štráduje městem?

Románem "Mrtví kráčí po zemi" jsem si splnil takový menší sen - a že těch literárních snů mám několik. Chtěl jsem napsat příběh, který se bude odehrávat ve světě, kde se potulují zombie a kde život má skutečně cenu zlata. Není snadné si ho udržet. Navíc mě vždycky fascinovaly postavy samotářů. Má ale smysl být samotářem ve světě, kde je tak málo lidí? Člověk je tvor společenský a ani Kovboje to sbližování nemine. Jsme na sobě závislí, jen si neuvědomujeme jak moc. Ale tohle je apokalyptický svět, tam platí jiná pravidla. V takovém světě je těžké žít, najít spojence, věřit... někomu, komukoli. A co když chce člověk rozvíjet v takovém prostředí intimní vztah s budoucností? Co kdyby chtěl dokonce založit rodinu?! To už je vážně trochu moc. Nejen proto, že se všude producírují nemrtví s vnitřnostmi proklatě nízko u pasu, ale proto, že jsou kolem i živí.

 

Jaké to je?

Asi bych vám mohl psát o tom, že mě vždycky na psaní zajímá nejvíce příběh, ten v první řadě (vždycky chci, aby měla kniha zajímavý děj, bez toho nemá moc smysl), mohl bych mluvit o tom, jak se zaměřuji na postavy a jejich psychiku a jak rád používám humor různého ražení a v různých momentech, ale já bych byl raději, kdybyste tohle zhodnotili sami. Nekupujte zajíce v pytli. Tady máte odkaz na první dvě kapitoly románu "Mrtví kráčí po zemi". Udělejte si sami obrázek o tom, co za knihu dostanete a až potom přispějte. Anebo přispějte jen tak, protože chcete, protože se toužíte nechat překvapit. Budu vděčný všem. A můj vděk není pouze slovní nebo iluzorní. Jako díky a jako protihodnotu za vaše peníze dostanete některou z odměn.

V několika základních bodech se dají "Mrtví kráčí po zemi" popsat takto:

Žánr: zombie horor s prvky komedie, sci-fi, westernu, thrilleru, některé pasáže nejsou vhodné pro děti

Formát: A5

Počet stran: 200 stran

Náklad, co do počtu knih, se bude odvíjet podle zájmu na Startovači, ale vytištěno jich v paperbacku bude více, aby byla případně uspokojena i poptávka těch, kteří možnost financovat projekt přes Startovač nevyužijí. Ti, co zvolí Startovač, budou mít knihu samozřejmě za lepší cenu. Všechny odměny, pokud jsou zasílány poštou, již zahrnují i cenu dopravy. Nic navíc platit nebudete.

 

Kdo jsem?

Jmenuji se Martin Štefko a již od svých 15 let píši prózu. Zaměřuji se na fantastiku. Začínal jsem se sci-fi, prošel si fantasy fází a v současné době píši romány, které mají obecně fantastické prvky, hlavně vědecko-fantastické a hororové. Mám toho napsaného docela dost, několik románů, ale nikdy jsem je nenabízel. Chtěl jsem se stát spisovatelem, aniž bych publikoval... Paradoxní, že? Sem tam se dostavil nějaký ten drobnější úspěch v některé z literárních soutěží, co u nás jsou pořádány. V poslední době se mi daří publikovat povídky v různých antologiích. Ať už díky Scarlett Rauschgoldové ("Technokouzla" a "Pěna dějin") anebo díky Ladislavu Kockovi ("2. antologie českého hororu", "3. antologie českého hororu" a také "4. antologie českého hororu"). Rozhodl jsem se však, že bych chtěl zkusit vydat něco z toho, co mám zatím jen v šuplíku a o čem si myslím, že za vydání stojí. "Mrtví kráčí po zemi" je jedním z těchto publikovatelných románů.

Proč jsem si vybral zrovna tuhle variantu vydání? Proč Startovač? Chci vydat román vlastní cestou, ve vlastní režii a přesně tak, jak bych chtěl, aby se dostal k vám, čtenářům. To znamená, že si vyberu vlastní ilustrátory a budu si všechno řídit. Ano, jsem člověk, co má nad věcmi rád kontrolu. Tu bych ve vydavatelství neměl. Ale také jsem člověk, který vám chce nabídnout něco trochu navíc, něco speciálního. A proto v odměnách také najdete i limitovanou edici knihy.

Pokud se o mně chcete dovědět trochu víc, tak zde jsou nějaké odkazy:

Martin Štefko - mé oficiální stránky, kde najdete výběr mé tvorby a hlavně seriál "Cesta", který poskytuji volně ke stažení

Horor-Web - jsem šéfredaktorem stránek a hlavním přispívatelem (denně tam mám minimálně jeden článek)

Comics Blog - projekt, kterému se hodně věnuji a kde prezentuji články, převážně recenze, o komiksu, který vychází v ČR

Filmový deník - filmové recenze, které uveřejňuji nepravidelně

 

Co dostanete?

 Tak samozřejmě dostanete knihu, román "Mrtví kráčí po zemi". Je jen na vás, jakou verzi si vyberete:

  • Elektronická verze - kniha v elektronickém formátu pro vaše čtečky. Kniha bude v plné verzi, bude i s obálkou, která se objeví na tištěných knihách. V elektronické verzi u odměn můžete také dostat necenzurovanou verzi (po dopsání románu jsem si řekl, že by bylo vhodnější trochu upravit mluvu, protože byla celkem vulgární, a musím se přiznat, že čistší verze se mi samotnému líbila mnohem víc - v tištěné podobně vyjde román jen v čisté verzi).
  • Brožovaná verze - standardní podoba knihy, kdy počet výtisků, které si můžete koupit, v podstatě není omezen. Kniha bude s obálkou, kterou částečně vidíte v jedné z prvních verzí u obrázku k tomuto projektu. Tato verze knihy bude případně obsahovat i reklamy a nebude chybět ani seznam vás, kteří jste se rozhodli knihu podpořit. Ta kniha bude vaše a já bych vás rád všechny v knize zviditelnil alespoň vaším jménem.
  • Limitovaná edice - tahle verze vyjde skutečně jen v malém množství. Předpokládám 25 výtisků, ale pokud by o ni byl zájem, jsem ochoten jít na 50, ale víc ne. Přece jen, má to být speciální edice. Tato verze bude vázaná v pevných deskách a bude ilustrovaná. Již na vnitřní straně desek bude ilustrace a další budou přímo v knize. Postupně budou nějaké ilustrace odtajněny přímo tady na těchto stránkách. Kniha bude skutečně vyvedená co nejluxusněji, takže se můžete těšit na drobnosti jako kapitálek, stužka, ale také vlastní krabička na knihu. Chci, aby se vám tenhle kousek v knihovně pěkně vyjímal.

Kromě samotné knihy ale můžete očekávat ještě další odměny, jako například speciální kapitolu, která nebyla do příběhu zařazena nebo první kapitola mnou připravovaného příběhu "Agentura" (obojí v elektronické verzi). Doufám, že se vám odměny budou líbit, a kdybyste náhodou měli zájem o nějaké další, určitě by nebyl problém - stačí jen napsat a můžeme se domluvit. S dotazy mě kontaktujte přímo tady, anebo na můj email - stefko.martin@gmail.com.

 

Na co jdou peníze?

Tak rozhodně byste měli vědět, do čeho investujete. Kniha, jak jsem s překvapením zjistil, není věc zase tak levná, jak bych chtěl, a proto také volím tuto cestu vydání. Kromě toho, že vím, že budou získány finanční prostředky na zajištění tisku, hlavně vím, že o to má někdo zájem, že to někdo bude číst a třeba mi i dá zpětnou reakci, abych věděl, jak se kniha líbila, proč se líbila, anebo proč se nelíbila. Autor těžko nese kritiku, ale sám dobře vím, že smysluplná kritika mě může posunout o kus dál.

Za co tedy platíte:

  • Úprava knihy pro vytištění a samotné vytištění knihy
  • Náklady spojené s distribucí
  • Náklady na propagaci (nebudou vysoké, ale nějak se o projektu dovědět musíte)
  • Honorář pro ilustrátorky
  • Honorář pro autora (tj. pro mě)
  • Provize Startovači

 

Jsou zde rizika?

Vždycky se mohou nějaká rizika objevit, asi nikdo z nás není schopen pamatovat na všechna, ale už jen tím, že budete do projektu investovat přes Startovač, se ujišťujete, že peníze od vás odejdou jen v případě, že projekt bude celý financován. Pokud nedosáhnu alespoň sto procent, peníze se vám automaticky vrátí. Jakmile ale dosáhnu částky, kterou jsem si stanovil - a za to vám patří můj velký dík - tak udělám vše proto, abyste knihu měli co nejrychleji, ať už elektronickou (tu určitě nejdříve), brožovanou nebo vázanou. Román sám o sobě je dopsaný, ilustrace na obálku je připravena. Tiskárna je také vybrána, takže jakmile bude projekt financován, můžeme se do toho pustit. To, kdy se k vám kniha dostane, záleží jen na rychlosti tiskárny a České pošty. Rizika jsem se snažil minimalizovat, jak jen to šlo.

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
50 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuMartin Štefko

Odměny

50 KčVelké díky

poděkování + případná sleva 20 %, kdybyste později projevili zájem o koupi knihy

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 KčE-book

kompletní elektronická verze knihy s ilustrovanou obálkou

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčKniha

tištěná brožovaná verze knihy s uvedením vašeho jména v seznamu mecenášů přímo v knize

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčKniha + e-book

tištěná brožovaná a elektronická verze knihy s uvedením vašeho jména v seznamu mecenášů přímo v knize

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 Kč2 do páru

dvě knihy v brožované verzi za výhodnější cenu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčE-balíček

elektronická verze knihy ve standardní a necenzurované podobě, nepublikovaná kapitola jako bonus + navíc elektronická verze první povídky z mnou připravovaného cyklu Agentura

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčLimitovaná edice

limitovaná, číslovaná (pouze 25 kusů) edice knihy v pevných deskách s ilustrací na vnitřních deskách, vlastnoručně podepsaná, případně s věnováním (limitovaná edice je bez reklam a bez seznamu ostatních mecenášů), kniha bude mít vlastní krabičku + navíc elektronická verze první povídky z mnou připravovaného cyklu Agentura

Počet dostupných odměn: 25/25

Odměna nedostupná

2 500 KčReklama - logo

uvedení loga vaší společnosti přímo v knize

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčReklama - velká

reklama, podle velikosti příspěvku by se upřesnilo její umístění

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná