Motor pro lokomotivu Jemnického vláčku - crowfunding kampaň

Novinky - Motor pro lokomotivu Jemnického vláčku

Nastartujme motor unikátní lokomotivy! Aby opět mohla vozit malé i velké malebnou lokálkou jihozápadní Moravy!

Technika
Třetina cílové částky je námi! Seriál o historii lokomotivy pokračuje - dnes o tom, co je to "hříž" :-) Den třetí - neuvěřitelné! Obrázek

Z rychlosti, s jakou se podařilo shromáždit během tří dnů více než třetinu cílové částky se doslova tají dech! Obrovská rodost trvá a zároveň přináší pocit velkého závazku.

Ano, cíttit tak silnou podporu je dechberoucí a přináší nové myšlenky. Totiž - udržet v provozu Jemnickou dráhu pouze na bázi dobrovolné činnosti je nesmírně náročné a někdy přitom už docházejí síly. Vědomí, že tolik lidí, přátel známých i neznámých je ochotno jít s námi do toho, nám tyto síly vrací. A tak dnes už víme, že tato sbírka svým významem daleko předčí původní cíl - opravu motoru lokomotivy. Stává se morální podporou pro udržení života jemnické dráhy. I díky Vám máme na to!

Jako poděkování dáme nahlednout do další části našeho archivu, který mapuje pořízení a opravu lokomotivy Zastal. Tentokrát se podíváme lokomotivě "pod sukně" - když jsme zakoupenou lokomotivu odtáhli ke kontrole pojezdu do depa České Budějovice. S díky vzpomínáme na vstřícnost party z opravny DKV. Píše se listopad 2012 a Zastal se připravuje na na vyvázání náprav na "hříži"

dkv1.jpg

Tzv. "hříž" je výtah - lépe řečeno "propadliště", na kterém se náprava pohříží dolů a stranou lokomotivy je vyzvednuta do úrovně. Lokomotivu je třeba nejprve podepřít

dkv2.jpg

vyvázání nápravy na "hříži"

dkv3.jpg

vedlejší kolej hříže na kterou byla vyzvednuta vyvázaná náprava

dkv4.jpg

rozebírání nápravového ložiska

dkv5.jpg

pohled "pod sukně" Zastala Nápravy jsou již zavázány, ložiska mají nové polštářky a knoty mazání, včetně bočních ucpávek. Zbývá kompletace brzdových táhel.

dkv6.jpg

Dííííky! - aneb "tak tohle jsme nečekali!" :-) Den první - obrovská radost! Obrázek

Milí přátelé!

První den sbírky na motor lokomotivy Jemnického vláčku vybráno 22 procent cílové částky! Tak takový start možná na Startovači ještě nezažili :-)

Skutečně velké díky za pomoc všem - vážíme si každé koruny a každého dárce, který nám věnoval nejen peníze, ale to nejcennější co má - svůj čas a svoji myšlenku!

A hned padla meta nejvyšší! Díky panu Rudolfu Johnovi bude mít lokomotiva nejen opravený motor, ale i tabulku se jménem dárce!

Jako poděkování zde budeme zveřejňovat náhled do našeho archivu mapujícího pořízení a zprovoznění lokomotivy Zastal 409Da.

Na fotografii pořízené 19.11.2012 ze stanoviště lokomotivy opouští Zastal vlečku EGE v Českých Budějovicích a zároveň opouští i prvních 35 let svého života na těchto dvou rezavých kolejích, v závěsu za lokomotivou ČD Cargo řady 742.

odtah2.jpg

Na točně depa v Českých Budějovicích - sem byla lokomotiva převezena k vyvázání náprav a kontrole technického stavu ložisek. Pod sukně nahlédneme lokomotivě příště :-)

na tocne1.jpg