souprava v kopci.jpg

Motor pro lokomotivu Jemnického vláčku Technika

Nastartujme motor unikátní lokomotivy! Aby opět mohla vozit malé i velké malebnou lokálkou jihozápadní Moravy!

Motor pro lokomotivu Jemnického vláčku

Vybráno76 152 Kč(127 %)

127 %
60 000 Kčpožadováno
64startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Co je potřeba? Opravit a NASTARTOVAT motor!

No ten teda vypadá...!

přeprava motoru.jpg

A proč zrovna tento?

Protože pohání jedinečnou lokomotivu. která táhne jedinečný vlak s jedinečným příběhem...

A taky protože tento zvláštní vlak umí dělat zvláštní radost!

IMGP2126u2mk.jpg

Co už jsme dokázali:

Mnoho dětí, ale i dospělých se diví, že na trati do Jemnice jezdí ještě vůbec nějaký vlak. A ke všemu takový neobvyklý! Jak je to možné?

V roce 2011 malebná lokálka z Moravských Budějovic do Jemnice osiřela. České dráhy na ní přestaly vypravovat vlaky a trati, která je kulturní a technická památka, hrozila devastace a zrušení. Několika přátelům se to však nelíbilo a rozhodli se, že trať zachrání a oživí ji vlastním vlakem.

Copak to jde "mít svůj vlak"?

Jde ledacos, když do toho dáte své srdce... A tak parta kamarádů doslova na poslední chvíli zachránila z železného šrotu unikátní motorovou lokomotivu a dva vyřazené vagóny. Dovezli je a pak opravovali a natírali a znovu opravovali a znovu natírali

706_453_budejovice_30-10-09.jpg

 DSC05996.jpg

- takto jsme je zachránili

IMGP0852m.jpg

vozy napůl.jpg

IMGP9822w.jpg

- a takto jsme opravovali a natírali

V létě roku 2014 poprvé vyjel z Jemnice jedinečný červenožlutý Vyhlídkový vláček tažený jedinečnou lokomotivou. Lokomotiva typu 409Da je u nás skutečně unikátní. Byla vyrobena v roce 1976 v Polsku a do Československa bylo dodáno pouze 10 kusů. Z těchto 10 lokomotiv zůstala u nás do dnešních dní v provozu už jen tato jediná.

IMG_20150530_151733.jpg

Výletní vlak dělá radost malým i velkým. V bufetovém voze se můžete občerstvit, ve vyhlídkovém voze se rozhlédnout po krajině. Umí přepravit kočárky i kola zdarma. Vyjede i na Vaše speciální přání. V jakoukoli denní i noční hodinu a zastaví třeba na focení kdekoli si budete přát.

jáfotky 1649.jpg

Tak v čem je problém?

Na jaře roku 2016 při jedné z jízd došlo k těžké havárii motoru lokomotivy a lokomotivu jsme museli odstavit. Nyní vozí Vyhlídkový vlak na Jemnické dráze pronajatá lokomotiva, která už není tak jedinečná a navíc tím rostou náklady na celý provoz. Podařilo se nám sice sehnat motor z již sešrotované lokomotivy, dovezli jsme ho, ale zjistili jsme, že i ten potřebuje odbornou opravu.

ze zdic3.jpg

Na tento typ motoru si u nás nikdo netroufnul. Naštěstí se nám z Polska ozvala firma, která je ochotna provést opravu za rozumnou částku. I tak budeme potřebovat 60 tisíc Kč, které z provozních prostředků nejsme schopni dát dohromady. Pomůžete nám?

Co za to?

Kromě dobrého pocitu ze záchrany technického unikátu máme pro Vás připraveny zajímavé odměny a tešíme se, že Vám je budeme moci splnit. :-)

Například hrneček

hrnicek1.jpg

nebo kalendář

kalendář.jpg

nebo poděkování s originálním obrázkem z naší bohaté fotogalerie http://www.svd-jzm.cz/fotogalerie2/

nebo zážitek s námi - třeba při prohlídce lokomotivy s odborným výkladem

A hlavně uděláte radost - sobě, nám i třeba svým dětem - co vic si přát?

vyrez1.jpg

Vybráno76 152 Kč(127 %)

127 %
60 000 Kčpožadováno
64startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuSVD-JZM

Odměny

150 KčMrknem na to!

I drobná částka nám pomůže! Dostanete od nás děkovný e-mail s tématickým obrázkem v originálním rozlišení od naší spolkové fotografky Lenky

Očekávané doručení odměny: červenec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčMaličkost pro památku!

Za podporu technické památky obdržíte od nás poštou na památku tématickou pohlednici a leták s informacemi o naší lokomotivě a vagónech Výletního vlaku

Očekávané doručení odměny: červenec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčPomůžeme!

Kromě poděkování na pohlednici a letáčku o našem vlaku od nás obdržíte magnetku a hrnek s tématem Jemnícké dráhy - ať to spolu pak můžeme pořádně zapít! :-)

Očekávané doručení odměny: červenec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčSvezeme se!

Vážíme si toho, že Vám skutečně záleží na tom, aby lokomotiva opět jezdila! Proto můžete jet s námi jednu jízdu tam i zpět zdarma jakýmkoli vlakem, který si vyberete. K tomu budeme mít pro Vás na památku hrníček a kalendář o lokomotivě, kterou jste nám pomohli zprovoznit a certifikační list - ozdobné poděkování na formátu A3 s vaším jménem.

Očekávané doručení odměny: červenec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčExtra jízda!

Za takovýto extra dar máte od nás pozvánku mezi VIP společnost - zdarma jízdu speciálním vlakem s rautem, vedeným nově opravenou lokomotivou z Jemnice do Třebelovic a zpět. Vlak bude vypraven v sobotu 14.10.2017. K odměně patří dále 2 zpáteční jízdenky zdarma na jakoukoli naší jízdu, kalendář, hrneček, certifikační list - ozdobné poděkování na formátu A3 s vaším jménem a pamětní mince přejetá tímto VIP vlakem.

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 21/30

Odměna nedostupná

5 000 KčZařídíme to!

Za tento mimořádný dar Vás čeká mimořádná odměna. Nejenom, že budete pozváni na VIP vlak s rautem vypravený z Jemnice do Třebelovic a zpět dne 14.10.2017, ale zároveň Vás svezeme na lokomotivě a budete moci přímo pozorovat řízení vlaku s odborným výkladem strojvedoucího. Kromě kalendáře a hrnečku obdržíte certifikační list - ozdobné poděkování na formátu A3 s vaším jménem a 4 jízdenky na jakýkoli náš vlak s roční platností.

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 3/4

Odměna nedostupná

10 000 KčJe to Vaše!

Ano, tímto se stáváte hlavním sponzorem opravy lokomotivy. Naše vděčnost bude vyjádřena uvedením Vašeho jména, či jména Vaší firmy na gravírované plechové tabulce umístěné viditelně na kapotě opravené lokomotivy. Samozřejmě k této odměně patří všechny výše uvedené odměny nižších kategorií dle Vašeho výběru. Zároveň můžete počítat s našími trvalými sympatiemi ve Váš prospěch i v budoucnu.

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná