Motor pro lokomotivu Jemnického vláčku - crowfunding kampaň

Motor pro lokomotivu Jemnického vláčku

Nastartujme motor unikátní lokomotivy! Aby opět mohla vozit malé i velké malebnou lokálkou jihozápadní Moravy!

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co je potřeba? Opravit a NASTARTOVAT motor!

No ten teda vypadá...!

přeprava motoru.jpg

A proč zrovna tento?

Protože pohání jedinečnou lokomotivu. která táhne jedinečný vlak s jedinečným příběhem...

A taky protože tento zvláštní vlak umí dělat zvláštní radost!

IMGP2126u2mk.jpg

Co už jsme dokázali:

Mnoho dětí, ale i dospělých se diví, že na trati do Jemnice jezdí ještě vůbec nějaký vlak. A ke všemu takový neobvyklý! Jak je to možné?

V roce 2011 malebná lokálka z Moravských Budějovic do Jemnice osiřela. České dráhy na ní přestaly vypravovat vlaky a trati, která je kulturní a technická památka, hrozila devastace a zrušení. Několika přátelům se to však nelíbilo a rozhodli se, že trať zachrání a oživí ji vlastním vlakem.

Copak to jde "mít svůj vlak"?

Jde ledacos, když do toho dáte své srdce... A tak parta kamarádů doslova na poslední chvíli zachránila z železného šrotu unikátní motorovou lokomotivu a dva vyřazené vagóny. Dovezli je a pak opravovali a natírali a znovu opravovali a znovu natírali

706_453_budejovice_30-10-09.jpg

 DSC05996.jpg

- takto jsme je zachránili

IMGP0852m.jpg

vozy napůl.jpg

IMGP9822w.jpg

- a takto jsme opravovali a natírali

V létě roku 2014 poprvé vyjel z Jemnice jedinečný červenožlutý Vyhlídkový vláček tažený jedinečnou lokomotivou. Lokomotiva typu 409Da je u nás skutečně unikátní. Byla vyrobena v roce 1976 v Polsku a do Československa bylo dodáno pouze 10 kusů. Z těchto 10 lokomotiv zůstala u nás do dnešních dní v provozu už jen tato jediná.

IMG_20150530_151733.jpg

Výletní vlak dělá radost malým i velkým. V bufetovém voze se můžete občerstvit, ve vyhlídkovém voze se rozhlédnout po krajině. Umí přepravit kočárky i kola zdarma. Vyjede i na Vaše speciální přání. V jakoukoli denní i noční hodinu a zastaví třeba na focení kdekoli si budete přát.

jáfotky 1649.jpg

Tak v čem je problém?

Na jaře roku 2016 při jedné z jízd došlo k těžké havárii motoru lokomotivy a lokomotivu jsme museli odstavit. Nyní vozí Vyhlídkový vlak na Jemnické dráze pronajatá lokomotiva, která už není tak jedinečná a navíc tím rostou náklady na celý provoz. Podařilo se nám sice sehnat motor z již sešrotované lokomotivy, dovezli jsme ho, ale zjistili jsme, že i ten potřebuje odbornou opravu.

ze zdic3.jpg

Na tento typ motoru si u nás nikdo netroufnul. Naštěstí se nám z Polska ozvala firma, která je ochotna provést opravu za rozumnou částku. I tak budeme potřebovat 60 tisíc Kč, které z provozních prostředků nejsme schopni dát dohromady. Pomůžete nám?

Co za to?

Kromě dobrého pocitu ze záchrany technického unikátu máme pro Vás připraveny zajímavé odměny a tešíme se, že Vám je budeme moci splnit. :-)

Například hrneček

hrnicek1.jpg

nebo kalendář

kalendář.jpg

nebo poděkování s originálním obrázkem z naší bohaté fotogalerie http://www.svd-jzm.cz/fotogalerie2/

nebo zážitek s námi - třeba při prohlídce lokomotivy s odborným výkladem

A hlavně uděláte radost - sobě, nám i třeba svým dětem - co vic si přát?

vyrez1.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?