Mořičvíl (kniha první) - limitovaná edice | crowdfunding kampaň

Mořičvíl (kniha první) - limitovaná edice

Poslední vydání humorného fantasy románu v počtu 333 kusů s podpisem autora a číslovanými výtisky.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Přátelé, kamarádi, fanoušci,

v poslední době jste se mě ptali, kde se dá sehnat první díl Mořičvílu a já musel bohužel odpovídat, že nikde. Byť vyšel v roce 2004 v nákladu 5000 výtisků, dnes už se nikde objednat nedá, neb je beznadějně vyprodán. Snažil jsem se vám posílat alespoň elektronickou verzi, ale to jaksi není úplně ono. Až jednoho nedávného dne přišel Bobr s nápadem, že “to vydáme znovu a sami”. Zavolal jsem tedy mému prvnímu vydavateli, jak je to s autorskými právy a dozvěděl jsem se, že už jsou nějaký ten rok zase v mém vlastnictví.

moricvil_old.jpg

(to je on, vydání z roku 2004)

Proto vám s Bobrem předkládáme následující návrh - předplaťte si u nás jeden, či více výtisků a my Mořičvíl skutečně znovu vydáme, aby vám nechyběl v knihovničkách. A kdo ví, když se to povede, třeba znovu vydáme ještě i druhý a třetí díl - ty už taky začíná být obtížné sehnat - a když se to hodně povede, třeba  bude i čtvrtý, už je skoro dopsaný...

Máme představu o opravdu hezkém zpracování, obohaceném ještě o pár věcí, které v prvních třech vydáních nebyly. Udělali jsme si seznam a ten vypadá takhle:

 • Vydáme jen omezenou sérii 333 kusů. Ani o jeden více, ani o jeden méně. V době, kdy je dostupné všechno, kdykoliv a komukoliv, budete mít možnost podílet se na něčem, co tak snadno dostupné není.

 • Každý výtisk bude mít svoje číslo a podpis autora (tedy můj, už jsem si koupil svůj oblíbený černý Centropen 0,5 a ještě dva náhradní).

 • Připíšu několik úplně nových delších povídek, které původní příběh doplní a rozvinou. Jak se dozvíte dále, budeme je do různých variant různě dávkovat.

 • Uděláme tři varianty: klasickou, limitovanou a ultralimitovanou. Klasická bude obsahovat jednu kapitolu navíc, podpis a číslo výtisku (300 kusů). Limitovaná bude mít, k před chvílí jmenovanému, ještě dvě další kapitoly navíc a bude mít jinou obálku (33 kusů). Ultralimitovaná bude v pevné vazbě, opět s jinou obálkou a bude obsahovat navíc jednu velmi speciální kapitolu o Sestře Broskvové (3 kusy).

 • Kniha bude k dostání výhradně a jen tak, že vám knihu pošleme poštou, nebo si ji u nás osobně vyzvednete.

 • V knize nebude jediná reklama, reklamy jsou fuj.

 • Pokud vydáme další díly, budou v identické grafické úpravě a bude se na ně v knihovně dobře koukat.

A to je všechno. Budeme moc rádi, když nám s vydáním pomůžete a těšíme se, že se zase všichni setkáme na čtení, které bude vydání samozřejmě provázet (a možná tím, kdo čte, bude Simona Babčáková, které zpráva o znovuvydání udělala velkou radost).


Denny (autor) a Bobr (vydavatel)

 

Uložit

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 38 641 Kč (154 %)
 • 154 %
 • 25 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 54 Startérů

Autor projektu

Dennysak - obrázek
 • projekt od Dennysak
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

333 Kč

Mořičvíl (kniha první) - klasická varianta

Mořičvíl (kniha první) s podpisem autora, číslovaný výtisk, oproti předchozím vydáním obsahuje novou kapitolu navíc (Hrabě Stoker u přijímacího pohovoru do bankovního domu).

Počet dostupných odměn: 269/300

Nelze podpořit
666 Kč

Mořičvíl (kniha první) - limitovaná varianta

Mořičvíl (kniha první) s podpisem autora, číslovaný výtisk, oproti předchozím vydáním obsahuje 3 nové kapitoly navíc (Hrabě Stoker u přijímacího pohovoru do bankovního domu; Myrtilův večer v muzeu; Mládí Stařenky Vyprášilové) a má jinou obálku než klasická varianta.

Počet dostupných odměn: 13/30

Nelze podpořit
999 Kč

Mořičvíl (kniha první) - ultralimitovaná varianta

Mořičvíl (kniha první) s podpisem autora, číslovaný výtisk, oproti předchozím vydáním obsahuje 4 nové kapitoly navíc (Hrabě Stoker u přijímacího pohovoru do bankovního domu; Myrtilův večer v muzeu; Mládí Stařenky Vyprášilové; Sestra Broskvová) a je v pevné vazbě (+ jiná obálka, než předchozí dvě varianty).

Odměna vyprodána: 0/3

Nelze podpořit
3 333 Kč

Vaše vlastní postava ve čtvrtém Mořičvílu

Definujte svou vlastní postavu a ta se objeví ve čtvrtém dílu Mořičvílu Kvák! Popište sami sebe, souseda, co vás štve, slečnu, kterou chcete sbalit... Máme jen jedinou podmínku, postava nesmí nikoho přímo urážet, legraci si ovšem tropit může. :) Výtěžek z této odměny věnujeme sdružení Domaslav, neboť nebýt fary v Domaslavi, nebylo by některých kapitol. :)

A samozřejmě dostanete knihu. :)

Počet dostupných odměn: 1/3

Nelze podpořit
6 666 Kč

Autorské čtení u vás doma

Odměna pro fajnšmekry, nadšence a hlavně asi pro naše přátele, kterým se daří vydělávat hodně peněz. Přijedeme kamkoliv si určíte (v rámci ČR, samozřejmě, je nám jasné, že jste schopní se zorganizovat, odměnu koupit a pak nás pozvat do Karibiku) a uděláme autorské čtení Mořičvílu pro vás a vaše kamarády. Tuto odměnu sem dáváme čistě pro úplnost. :)

A samozřejmě dostanete knihu. :)

Počet dostupných odměn: 5/6

Nelze podpořit