Montessori školka Uh.Hradiště | crowdfunding kampaň

Montessori školka Uh.Hradiště

Montessori školka potřebuje nutně modernizaci a rozšíření, aby mohla pojmout nové žáčky a sloužit všem dětem předškolního věku od 1 roku do 7 let.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Montessori školka Uherské Hradiště (známá dosud jako Miniškolka Monte) získala k pronájmu krásné, prostorné místo s nádhernou zahradou. Jsme rádi, že jsme mohli začít v těchto prostorách působit, ale ještě nám něco schází. Montessori školka potřebuje nutně modernizaci a rozšíření, aby mohla pojmout nové žáčky a sloužit všem dětem předškolního věku, nejenom těm nejmenším.

Co je cílem tohoto projektu?

Chceme modernizovat současné, nově pronajaté prostory tak, aby co nejlépe vyhovovaly dětem - udělat nové sociální zařízení, koupit dětskou kuchyňku, ponk, nové šatny. Aby bylo naše centrum se školkou plně vybavené, chceme nakoupit dětem co nejvíce Montessori pomůcek, které jsou velmi kvalitní, ale jejich pořízení je poměrně nákladné. Máme v plánu koupit pomůcky pro smyslovou výchovu a hlavně pro matematické a jazykové vzdělávání.

IMG_1267x.png

V našem centru a školce chceme pomoci vychovávat zdravé, sebevědomé, zodpovědné a samostatné děti, které budou v životě šťastné a úspěšné. Chceme, aby se zásady Montessori pedagogiky a respektujícího stylu výchovy rozšířily mezi co nejvíce lidí.

Máme zájem o rozšíření alternativní pedagogiky a respektujícího stylu výchovy tak, aby z ní mohlo čerpat co nejvíce dětí. Jde nám o rozvoj osobnosti dítěte, jeho zodpovědnosti, samostatnosti a sebevědomí. Dbáme na péči o tělo i duši, sebelásku, sebevědomí, respekt k sobě, ostatním i k životnímu prostředí. Centrum bude poskytovat jednak celodenní provoz školky pro děti od 1 roku do 7 let, jednak půldenní provoz pro děti od 1 roku do 3 let, pak také odpolední kroužky pro děti, dílničky Montessori a semináře a přednášky pro rodiče, vychovatele a přátele Montessori pedagogiky. Centrum/školku zřizuje Vědomý rozvoj, z.s., jehož jsme předsedkyněmi. 

Naše finanční cíle:

Kč 80,000.-

Necháme zřídit nové sociální zařízení a dětskou kuchyňku s tekoucí vodou. Koupíme dětem králíčka a morčátko :)

Kč 150,000.-

Necháme vyrobit dětský ponk a zakoupíme Montessori pomůcky, zejména pak: sequinovy tabulky, smirkové tabulky a pomůcky pro výuku psaní, geometrickou komodu, botanickou komodu nebo velkou desítkovou soustavu. Dovybavíme kuchyň, koupíme pořádnou lednici a také troubu na pečení dětských výtvorů.

Kč 250,000.-

Kromě výše uvedeného budeme mít možnost pořídit další naučné hračky, jako např. sadu modelů zvířátek, duhové dřevěné skládačky, hudební sonix nebo pomůcky pro poznání lidského těla. Zakoupíme dětem úžasný kompletní perlový materiál pro výuku předmatematických schopností. Zřídíme nové šatny. Upravíme zahradu a vytvoříme dětem záhonky se zeleninou, bylinkami a květinami.

Kč 350,000.-

Na zahradu dětem pořídíme pískoviště a venkovní pomůcky. Koupíme dětem do dílničky soukromé skříňky na jejich poklady a výtvory.Do herny pro nejmladší děti necháme vyrobit prolézačku se schody a nástěnné pomůcky. Dětem budeme moci pořídit i unikátní pomůcku - Sadu zvonků - pro výuku hudební výchovy.

 

Proč to děláme?

Protože jsme nezisková organizace, je mnohdy těžké shromáždit dostatek finančních prostředků na to, abychom mohli pořídit to, co bychom pro děti opravdu chtěli. Rádi bychom měli plně vybavené zařízení - školku - které bude sloužit dětem a jejich rodičům a vychovatelům. Rádi bychom zažívali co nejčastěji ty nádherné pocity z toho, když dítě s nadšením objevuje některou z pomůcek, když je plně zapojeno do činnosti a když se naučí něco nového. Rádi bychom pomáhali rodičům s výchovou jejich dětí. Chceme poskytovat profesionální péči a všechny nás to moc baví :)

Děkujeme za Vaši pozornost :) Věříme, že nám pomůžete dosáhnout našeho snu a za každou pomoc předem děkujeme. 

IMG_1252x.png

A pro ty z Vás, kdo se chtějí dozvědět více, máme příběh o tom, jak jsme na to přišly :)

Barča: "O Montessori pedagogice jsem věděla již dříve, ale po narození své neteře Emy jsem si teprve uvědomila, jak může vypadat taková výchova ve skutečnosti. Hned jsem si všimla výhod oproti tradičním přístupům a začala jsem vidět to pozitivní. Líbí se mi, že je všechno založeno na respektu, nikoli na vyvolání strachu. Jsem si stoprocentně jistá, že jak budu mít své děti, budu je vychovávat v souladu s principy Montessori respektující pedagogiky. Proto jsem s nadšením uvítala příležitost vstoupit do projektu Montessori školky a být místopředsedkyní Vědomého rozvoje, a moct tak rozšiřovat tuto ideu do povědomí."

Hanka: "Já sama jsem školku ani školu neměla ráda, hodně jsem se trápila, chodila tam se slzami v  očích a nechápala, proč tam mám chodit. Kupodivu mě to stále ke školství a ke vzdělávání táhlo a vystudovala jsem VŠ pedagogickou. Když jsem měla začít učit, nějak mi to nešlo. Ve škole jsem neměla autoritu, nebavilo mě to, a tak jsem začala učit angličtinu dospěláky.

Když jsem se blížila do "mateřského" věku, tušila jsem, že tradiční metody výchovy pro mě nebudou dostatečné a vhodné. Při hledání alternativ jsem narazila právě na Montessori pedagogiku, která mi učarovala. Poprvé jsme pojem „Montessori“ slyšela před několika lety, ale přiznám se, že mě nejdřív napadlo – jak už je to u té naší české kritičnosti běžné – co to zase je za podivnou novotu? :) Když jsem se blíže seznámila, pochopila jsem, že je to ideální věc pro mě i pro mé dítě. Od té doby, co se mi narodila dcera Emička, se zajímám o výchovné přístupy intenzivněji a zamýšlím se nad jejím současným a budoucím vzděláváním, samozřejmě pro ni chci to nejlepší. Byla jsem si jistá, že pro ni chci Montessori vzdělání. A protože miluji výzvy, jednoho dne jsem se rozhodla, že chci takovou školku mít :) K mé radosti se sestra rozhodla vstoupit do projektu se mnou, tak jsme založily Vědomý rozvoj, z.s. a začaly zařizovat."

IMG_1156x.png

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 16 133 Kč (20 %)
  • 20 %
  • 80 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Vědomý rozvoj, z. s. - obrázek
  • projekt od Vědomý rozvoj, z. s.
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Odměnou Vám bude dobrý pocit :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Montessori dílny

Dvě lekce Montessori dílen pro děti s rodiči v odpoledních hodinách (je nutné se předem objednat a vyčerpat do konce května 2015).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

E-book "Základy Montessori pedagogiky"

Získáte e-book "Základy Montessori pedagogiky" a jmenujeme Vás na webu jako přispěvatele.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Montessori Garden Party

Získáte pozvánku na skvělou Montessori Garden Party - zahradní párty, která bude velkou půldenní akcí pro rodiče s dětmi a přátele Montessori pedagogiky - povídání pro rodiče, hry pro děti, občerstvení pro všechny :)

(z kapacitních důvodů je počet odměn omezen, jeden vstup = 1 dospělý + 1 dítě)

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
1 200 Kč

Kurz o výchově pro rodiče a vychovatele

Kurz o výchově pro rodiče a vychovatele "Vědomý rodič – sebevědomé dítě" v délce 8 hodin (v rámci jednoho dne), zejména o dětech do 7 let.
Náplní kurzu bude to, jak vychovávat děti s radostí a v pohodě, s využitím respektujících metod a tak, aby z nich vyrostly sebevědomé, samostatné a zodpovědné osobnosti.

Probíraná témata budou emoce a emoční inteligence dítěte, motivace dětí, hranice ve výchově, vývojové mezníky ve výchově, vzdor, tresty a pochvaly.

Počet dostupných odměn: 30/30

Nelze podpořit
1 400 Kč

Kurz "Zdravý životní styl pro celou rodinu"

Kurz pro rodiče a vychovatele "Zdravý životní styl pro celou rodinu" v délce 8 hodin, který Vám zodpoví otázky ohledně vyváženého jídelníčku pro děti, zdravého životního stylu a pěstování zdravých návyků u dětí.
Dozvíte se i spoustu dalších praktických informací, jako např. mýty a pověry ve stravování, tipy pro zdravé stravování, jak na snídaně, svačiny, obědy a večeře, vhodná pohybová aktivita, grafy a BMI a jiné.

Budete mít možnost konkrétních dotazů na nutriční specialistku.

Probereme i komunikační techniky, využitelné s dětmi, a výchovné tipy, související se stravováním.

Počet dostupných odměn: 26/26

Nelze podpořit
1 500 Kč

Příměstský tábor Montessori Summer Camp

Příměstský tábor s Montessori a výukou angličtiny pro děti od 3 do 10 let. Děti budou rozčleněny podle věku.

Denní provoz od 7 do 17 hodin.

Termíny: 6. - 10. 7. nebo 10. - 14. 8. 2015.

Program bude připraven v souladu s principy Montessori pedagogiky. Součástí každého dne bude výuka angličtiny. Máme k dispozici i krásnou velkou zahradu :) Součástí ceny je i strava a pitný režim.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
2 000 Kč

Montessori pomůcky + e-book.

Získáte 2 ks tištěných, laminovaných pomůcek podle principů Montessori pedagogiky.
+
Získáte e-book "Základy Montessori pedagogiky".

Jmenujeme Vás na webu jako přispěvatele.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
5 000 Kč

Příspěvek na zahrádku + e-book + poděkování

Zasadíme Vaším jménem v naší nové zahrádce jeden druh rostliny či květiny, získáte e-book o základech Montessori pedagogiky.
Jmenujeme Vás na webu jako přispěvatele.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
5 000 Kč

Spolupráce - propagace

Vaše reklama či logo bude uveřejněna na našem webu a budete mít možnost přispívat na našem profilu na sociálních sítích po dobu jednoho roku (pokud nebude v rozporu s cíli a zájmy spolku).

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
15 000 Kč

Hlavní podporovatel

Vaše reklama či logo bude uveřejněna na našem webu po dobu jednoho roku (pokud nebude v rozporu s cíli a zájmy spolku), budete mít možnost přispívat na našich profilech na sociálních sítích a budete mít možnost umístit Vaši reklamu do naší školky. Navíc zasadíte Vaším jménem v naší nové zahrádce jeden druh rostliny či květiny.

Počet dostupných odměn: 8/8

Nelze podpořit