Montessori školka Uh.Hradiště - crowfunding kampaň

Montessori školka Uh.Hradiště

Montessori školka potřebuje nutně modernizaci a rozšíření, aby mohla pojmout nové žáčky a sloužit všem dětem předškolního věku od 1 roku do 7 let.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Montessori školka Uherské Hradiště (známá dosud jako Miniškolka Monte) získala k pronájmu krásné, prostorné místo s nádhernou zahradou. Jsme rádi, že jsme mohli začít v těchto prostorách působit, ale ještě nám něco schází. Montessori školka potřebuje nutně modernizaci a rozšíření, aby mohla pojmout nové žáčky a sloužit všem dětem předškolního věku, nejenom těm nejmenším.

Co je cílem tohoto projektu?

Chceme modernizovat současné, nově pronajaté prostory tak, aby co nejlépe vyhovovaly dětem - udělat nové sociální zařízení, koupit dětskou kuchyňku, ponk, nové šatny. Aby bylo naše centrum se školkou plně vybavené, chceme nakoupit dětem co nejvíce Montessori pomůcek, které jsou velmi kvalitní, ale jejich pořízení je poměrně nákladné. Máme v plánu koupit pomůcky pro smyslovou výchovu a hlavně pro matematické a jazykové vzdělávání.

IMG_1267x.png

V našem centru a školce chceme pomoci vychovávat zdravé, sebevědomé, zodpovědné a samostatné děti, které budou v životě šťastné a úspěšné. Chceme, aby se zásady Montessori pedagogiky a respektujícího stylu výchovy rozšířily mezi co nejvíce lidí.

Máme zájem o rozšíření alternativní pedagogiky a respektujícího stylu výchovy tak, aby z ní mohlo čerpat co nejvíce dětí. Jde nám o rozvoj osobnosti dítěte, jeho zodpovědnosti, samostatnosti a sebevědomí. Dbáme na péči o tělo i duši, sebelásku, sebevědomí, respekt k sobě, ostatním i k životnímu prostředí. Centrum bude poskytovat jednak celodenní provoz školky pro děti od 1 roku do 7 let, jednak půldenní provoz pro děti od 1 roku do 3 let, pak také odpolední kroužky pro děti, dílničky Montessori a semináře a přednášky pro rodiče, vychovatele a přátele Montessori pedagogiky. Centrum/školku zřizuje Vědomý rozvoj, z.s., jehož jsme předsedkyněmi. 

Naše finanční cíle:

Kč 80,000.-

Necháme zřídit nové sociální zařízení a dětskou kuchyňku s tekoucí vodou. Koupíme dětem králíčka a morčátko :)

Kč 150,000.-

Necháme vyrobit dětský ponk a zakoupíme Montessori pomůcky, zejména pak: sequinovy tabulky, smirkové tabulky a pomůcky pro výuku psaní, geometrickou komodu, botanickou komodu nebo velkou desítkovou soustavu. Dovybavíme kuchyň, koupíme pořádnou lednici a také troubu na pečení dětských výtvorů.

Kč 250,000.-

Kromě výše uvedeného budeme mít možnost pořídit další naučné hračky, jako např. sadu modelů zvířátek, duhové dřevěné skládačky, hudební sonix nebo pomůcky pro poznání lidského těla. Zakoupíme dětem úžasný kompletní perlový materiál pro výuku předmatematických schopností. Zřídíme nové šatny. Upravíme zahradu a vytvoříme dětem záhonky se zeleninou, bylinkami a květinami.

Kč 350,000.-

Na zahradu dětem pořídíme pískoviště a venkovní pomůcky. Koupíme dětem do dílničky soukromé skříňky na jejich poklady a výtvory.Do herny pro nejmladší děti necháme vyrobit prolézačku se schody a nástěnné pomůcky. Dětem budeme moci pořídit i unikátní pomůcku - Sadu zvonků - pro výuku hudební výchovy.

 

Proč to děláme?

Protože jsme nezisková organizace, je mnohdy těžké shromáždit dostatek finančních prostředků na to, abychom mohli pořídit to, co bychom pro děti opravdu chtěli. Rádi bychom měli plně vybavené zařízení - školku - které bude sloužit dětem a jejich rodičům a vychovatelům. Rádi bychom zažívali co nejčastěji ty nádherné pocity z toho, když dítě s nadšením objevuje některou z pomůcek, když je plně zapojeno do činnosti a když se naučí něco nového. Rádi bychom pomáhali rodičům s výchovou jejich dětí. Chceme poskytovat profesionální péči a všechny nás to moc baví :)

Děkujeme za Vaši pozornost :) Věříme, že nám pomůžete dosáhnout našeho snu a za každou pomoc předem děkujeme. 

IMG_1252x.png

A pro ty z Vás, kdo se chtějí dozvědět více, máme příběh o tom, jak jsme na to přišly :)

Barča: "O Montessori pedagogice jsem věděla již dříve, ale po narození své neteře Emy jsem si teprve uvědomila, jak může vypadat taková výchova ve skutečnosti. Hned jsem si všimla výhod oproti tradičním přístupům a začala jsem vidět to pozitivní. Líbí se mi, že je všechno založeno na respektu, nikoli na vyvolání strachu. Jsem si stoprocentně jistá, že jak budu mít své děti, budu je vychovávat v souladu s principy Montessori respektující pedagogiky. Proto jsem s nadšením uvítala příležitost vstoupit do projektu Montessori školky a být místopředsedkyní Vědomého rozvoje, a moct tak rozšiřovat tuto ideu do povědomí."

Hanka: "Já sama jsem školku ani školu neměla ráda, hodně jsem se trápila, chodila tam se slzami v  očích a nechápala, proč tam mám chodit. Kupodivu mě to stále ke školství a ke vzdělávání táhlo a vystudovala jsem VŠ pedagogickou. Když jsem měla začít učit, nějak mi to nešlo. Ve škole jsem neměla autoritu, nebavilo mě to, a tak jsem začala učit angličtinu dospěláky.

Když jsem se blížila do "mateřského" věku, tušila jsem, že tradiční metody výchovy pro mě nebudou dostatečné a vhodné. Při hledání alternativ jsem narazila právě na Montessori pedagogiku, která mi učarovala. Poprvé jsme pojem „Montessori“ slyšela před několika lety, ale přiznám se, že mě nejdřív napadlo – jak už je to u té naší české kritičnosti běžné – co to zase je za podivnou novotu? :) Když jsem se blíže seznámila, pochopila jsem, že je to ideální věc pro mě i pro mé dítě. Od té doby, co se mi narodila dcera Emička, se zajímám o výchovné přístupy intenzivněji a zamýšlím se nad jejím současným a budoucím vzděláváním, samozřejmě pro ni chci to nejlepší. Byla jsem si jistá, že pro ni chci Montessori vzdělání. A protože miluji výzvy, jednoho dne jsem se rozhodla, že chci takovou školku mít :) K mé radosti se sestra rozhodla vstoupit do projektu se mnou, tak jsme založily Vědomý rozvoj, z.s. a začaly zařizovat."

IMG_1156x.png

Co si o tomto projektu myslíte?