MOMENTUM SCI-FA - crowfunding kampaň

MOMENTUM SCI-FA

Pomozte realizovat vydání knihy Momentum. Jedná se o fiktivní válečný příběh z dalekého vesmíru. Vesmírná opera, která se může jen rozrůstat.

Knihy
MOMENTUM SCI-FA

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

MOMENTUM

Kniha je tištěna v měkké vazbě a obsahuje 144 stran fiktivního science-fantasy příběhu. 

Děj knihy se odehrává kdesi v jiné galaxii a pojednává o konfliktu dvou odlišných civilizací a jeho následcích. I malý čin má možnost rozpoutat lavinu problémů.

Původní příběh měl sloužit jako pozadí pro počítačovou hru, odehrávající se kdesi ve vesmíru. Projekt se bohužel nerealizoval, ale mé podklady a nápady k příběhu zůstaly. Utekl nějaký ten pátek a nápadů bylo čím dál tim víc až z nich nakonec vypadla zajímavá kostra příběhu, kterou jsem představil mému blízkému příteli. Po dlouhé rozmluvě a šálku dobrého čaje jsem byl povzbuzen a dal jsem se do psaní.

Zprvu jsem chtěl čerpat z vlastních zkušeností a zážitků, ale zjistil jsem, že by to nebyl zrovna nejzáživnější příběh ke čtení a tak jsem si musel zážitky domyslet.

Vyrůstal jsem na filmech Star Wars a tak je jasné, že Star Wars bude jednou z větších inspirací. Zároveň mám rád fantasy žánr a chtěl jsem své záliby nějak zkombinovat a tak vzniklo něco, čemu říkám Science-Fantasy. Jedná se o žánr, kde je hlavním tahounem technologie, ale zároveň se v příběhu nachází to fantastické nevysvětlitelno. Jako další inspirací byla počítačová hra Mass Effect a antická mytologie našeho světa. 

Knihu vydávám přes nakladatelství Klika.

Přikládám dva listy k nahlédnutí z obou stran konfliktu

úryvek Hórové

úryvek Elmové

Co si o tomto projektu myslíte?