Debutové album kapely Molotow Moloch - crowfunding kampaň

Debutové album kapely Molotow Moloch

Molotow Moloch Quartet dokončuje debutové album Enter the Avoid. Pomozte nám dotáhnout jeho realizaci do konce.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

     Hrůza objímá tohle finále! Ale kdo se bojí, musí se vyhýbat. Molotow Moloch Quartet však dospěl k nevyhnutelnému: po dvou a půl letech existence, tj. usilovného skládání, zkoušení a koncertování natočit první desku. Nezbylo než vzít pevně za kliku a vstoupit. A tak vstoupil Molotow Moloch na jaře roku 2018 do studia Wombat, kde se jal natočit devět nejhezčích ze svých písní - zrodilo se album Enter the Avoid.

     Práce byla náročná, ale udělalo se jí spousta a při tom se odehrály jedny z nejpěknějších hudebních okamžiků v existenci MMQ; věříme, že mnohé z nich se otiskly i do nahrávek. Po nahrávání ve studiu následovalo dlouhé období mixování a zvukových uprav, které bylo před nedávnem zdárně dovedeno do konce - ale co dál? Jak natočený materiál dostat na světlo veřejnosti? Molotow Moloch zkouší oslovit známé vydavatelství subkulturní a experimentální hudby Polí5 a stává se neuvěřitelné: Polí5 na to kývne! Příležitost jak blázen. A co víc - otevírá se možnost nechat si udělat mastering od věhlasného zvukového divotvůrce Ondřeje Ježka. Má to ale jeden háček: uhradit náklady s vylisováním a masteringem spojené. A tak s největším štěstím přichází největší hrůza. Jak teď rychle zafinancovat tohle finále? Jak neminout hozené laso?

     Až dosud si MMQ dokázal hradit veškeré výdaje na nahrávání z vlastních úspor za odehrané koncerty; ty však těsně před finálem došly ke svému vyčerpání. A protože MMQ tvoří jen chronicky hladovějící muzikanti a ze dne na den přežívající studenti (obojí je zkrátka synonymem pro permanentní mamutí ďouru v kapse, která není ani tak metaforou, rozhodně však žádným módním doplňkem), zbývá možnost jediná: poprosit o pomoc Vás, naše příznivce či dobrodějné podporovatele kultury. To ale vůbec neznamená, že bychom Vás jen tak chtěli „stáhnout“ o prašule. Každý Váš příspěvek Vám totiž splatíme tím, co je nám vlastní. Vybrat si můžete z pestré palety odměn: od prostého objednání CD přes účast na jam session u nás ve zkušebně, lekci s kýmkoli z nás nebo fyzioterapeutickou konzultaci s Gabrielou až po jedinečný osobní zážitek „noci nad Mrákotínem“.

Dvě malé ochutnávky z naší hudby najdete zde:

 

O Enter the Avoid

     Devět instrumentálních písní, které shrnují a uzavírají první období kapely. Výhradně autorské kompozice s významným podílem improvizace. V souladu s ideou improvizace většina hudby natočena v reálném čase bez dodatečných oprav („naživo“). Od jemných balad po expresivní free plochy, od hloubavých vážných písní vyrovnávajících se s životními úděly po groteskní momenty v kolektivní improvizaci. Od Mrákotína po Egypt, od Gabriely přes Josefa po Amálku. Od východu ke vstupu. From the reconciliation into the avoid.

Co si o tomto projektu myslíte?