model autobusu  Karosa ŠM 11 v měřítku 1:43 - crowfunding kampaň

model autobusu Karosa ŠM 11 v měřítku 1:43

Pomozte nám vydat kolekci legendárních autobusů značky Karosa a připomenout si tak jejich slávu. První model, který budeme vyrábět, je Karosa ŠM 11

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

logo-karosa.png

Sběratelé modelů jistě vědí, že v České republice není k dispozici kolekce českých modelů autobusů. Proto je našim cílem vytvořit ucelenou Retro Bus Kolekci. 

Z důvodu vysoké ceny za formu, která je základ pro výrobu a která se pohybuje kolem 750 tisíc Kč, jsme se rozhodli Vás požádat o pomoc a splnit si tak menší sen vyrobit modely přesně tak, jak tehdy na československých silnicích jezdily a krášlily naši krajinu.

Projekt Retro Bus Kolekce jsme předložili ve firmě Iveco, kde byl podpořen a obdrželi jsme svolení použít loga a názvy. Díky vstřícnosti vedení společnosti bude model plně licencován, doplněn certifikátem.

 

sm-p.png

 První model jsme zvolili Karosu ŠM 11.

Model vyrobí v Číně pečlivě vybraný výrobce, o kvalitu vyhotovení 3D modelu a formy se postaráme my v zastupení české společnosti v součinnosti s Iveco.

Model bude připravován měsíc, samotná výroba zabere 2 měsíce.

 

karosa-planek.png

 

postup výroby.png

1. fáze

 3D model bude zakreslen na základě fotodokumentace, výkresů dodaných z Vysokého Mýta, první fázi nákresu budeme diskutovat a kontrolovat v IVECO BUS, poté se návrhy a podněty vrátí zpracovateli. Následně proběhne konečná kontrola, doladění k "dokonalosti" :-) . Tento postup se bude opakovat tak dlouho, dokud nedojde ke schválení. Samozřejmě jak naší tak snahou výrobce je, aby byl model schválen do výroby co nejdříve.

 ( Doba této akce potrvá 1 měsíc )

 

2. fáze

3D model je tedy hotový, přistoupíme k výrobě prvního funkčního vzorku.  Model překontrolujeme, dohodneme případné úpravy, doladíme dokud nesplní požadavky námi určené.

 ( Doba trvání 1 měsíc )

 

3. fáze

Jakmile je vše schváleno, nastupuje výroba a následně jsou modely poslány na místo určení v ČR

Výroba a přeprava celé zásilky bude trvat 2 měsíce).

 

 

odměny.png

 Fotky nám poskytl legendární šotouš Robert Kubica alias "robokubo" za což mu velmi děkujeme.

odmena-1.png

odmena-2.png

odmena-3.png

odmena-4.png

odmena-5.png

odmena-6.png

odmena-7.png

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud se nám projekt podaří zdárně zakončit, rádi bychom pokračovali

a dotáhli celou kolekci do konce :-) 

 

Za jakoukoliv podporu všem moc děkujeme !!

 

Co si o tomto projektu myslíte?