MŇÁGA A ŽĎORP - TŘECÍ PLOCHY - crowfunding kampaň

MŇÁGA A ŽĎORP - TŘECÍ PLOCHY

Pomozte nám nahrát nové album - TŘECÍ PLOCHY!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

NAŠE NOVÁ DESKA SE BUDE JMENOVAT "TŘECÍ PLOCHY"!!!

Ano, je to tak, dva roky po Třínohém psovi máme připravené nové album - Třecí plochy. Rádi bychom v květnu šli do studia, v  září desku vydali a na podzimní šňůře řádně pokřtili. A u toho všechno můžete být i Vy! :-)

"Plochy" chceme natočit stejně jako "Psa" ve studio Sono na Unhošti. Ve spojení s producentem Milanem Cimfem je to pro mě osobně splněný sen, že si můžu svý hudební bábovičky plácat na stejným pískovišti jako David Bowie nebo Living Colour a s chlapíkem, kterej je stejnej blázen jako já. Furt si ještě pamatuju, jak jsem v osmičce devítce sem tam nešel do školy a poslouchal doma v garáži na plný kule natavený celý alba od Queen, Deep Purple nebo Kiss a nic jinýho jsem nedělal, jenom seděl na nepohodlný židli, poslouchal tu krásu a nechápal, jak je možný, že je to tak krásný. :-) A nemůžu ani říct, že bych snil o tom, že bych mohl něco podobnýho dělat taky, protože taková drzost by mě tehdy nenapadla ani náhodou! Jen se mi to šíleně líbilo: :-)

No, nakonec se z nás některých fanoušků stali hudebníci, po těch letech už to nemá cenu zastírat, jen je dobrý na to nezapomenout a udržet v srdci oheň a nadšení jako v tý garáži. Což není problém, pakliže furt žasnete nad novejma deskama, novejma kapelama a novejma písničkama.

Cílová částka je nastavena tak, aby pokryla všechny přímé náklady na studio, produkci a výrobu nosičů, zbytek jako je PR, klipy nebo promo je na nás. Díky úspěšné kampani můžeme desku natočit v opravdu světovém studiu, byť se nalézá kousek od Kladna, a s producentem, který by se v tom světě taky neztratil.

Mňága a Milan (Nytra) - zkušebna - únor 2019 / telefonní foto: David Macháček        

 

FANOUŠKŮM BLÍŽ!!!

Co se týče odměn, tou hlavní zůstává nové album na cédéčku, vinylu, magnetofonové kazetě či jako download. To je dle nás základ každé kapely, aby měla desky, co se dají poslouchat od začátku do konce. V týhle kultuře jsme vyrostli a takhle se nám to líbí. První strana desky, druhá strana desky. Když už teda, tak na cédéčku. :-)

Oproti předchozím kampaním tentokrát nabízíme i Odměny, které jsme si ještě nabídnout netroufli. Pro mě osobně by byl nejzajímavější Den ve studiu. Kéž bych tak mohl očumovat každou z těch skvělých kapel, co znám! :-) Slibně vypadá taky Třecí párty, to bude asi divoká noc u Tibíka na statku! :-) Postavíme tam pořádný aparát, na kterým si novou desku pár dní před oficiálním vydáním pustíme, na velké zahradě bude ohniště, na kterém se bude ledasco péct, narazíme sud(y) a vy si budete moct na té zahradě klidně postavit stan a přespat. Dýdžejové Fili, Neky, Inža, Marci, Tibi a Jaros se postarají o neustálý tok kvalitní hudby! A až se setmí, tak Vám trochu zahrajeme, když už jsme kapela! :-) Takhle nějak vypadá náš tajný plán.. :-) 

K několika písničkám vznikne klip a Vaše případná účast v něm nebude žádnej kompars (ale ani nic, co byste nezvládli - když už to zvládnou takový dřeva, jako jsme my). Tak si to všechno prohlídněte sami a vyberte si dle svých tužeb, my Vám za to moc děkujeme! :-)

Petr během natáčení "Třínohého psa" - studio SONO leden 2017 / foto: Josef Bosák        

 

JAK TO VLASTNĚ S TĚMA NOVEJMA DESKAMA JE???

S každým elpíčkem je to zhruba takto: Nejdřív si myslíte, že nemáte nic, jen asi dvě nebo tři písničky nebo několik pokusů o ně. Tak se v těch pokusech vrtáte a zkoušíte, jak by to mohlo být zábavné, a občas shůry přijde nějaká nápověda ve formě kousku textu, akordů, které znějí trochu jinak, nebo klidně i jen v podobě takzvané náhody, kdy špatně opřená kytara padá k zemi, vy ji chytíte, přitom zmáčknete struny a ono to TAK HEZKY zazní, že je třeba pazvuk okamžitě implantovat do vznikajícího arcidíla. :-)

No, zrovna tohle se po pravdě řečeno tak často nestává, ale zastávám teorii, že člověk má být ve správnou chvíli na správném místě, i když tam třebas jen čumí, brnká si od ničeho k ničemu a vlastně jen čeká, až se něco vyvrbí. Přiznávám, že mnohem častěji se vyvrbí nic nebo jen málo, ale to nevadí, Usain Bolt taky neběhá pod deset vteřin každej den. Jenom je třeba přijít druhej den zas a zkusit to znovu. A furt. Což není žádnej problém, pakliže vás to baví nejvíc na světě.

Takže časem pak máte dvanáct písniček (plus nějaké ty nedočkavé náhradnice, kdyby bylo třeba) a můžete začít spřádat plány na nový zářez do diskografie, na nové písničky do koncertního plejlstu, novej obal, na hosty, kteří by mohli přijít do studia a na všechno ostatní, co s tím souvisí.
Je to paráda! :-)

Petr a Milan (Cimfe) - natáčení "Třínohého psa" - leden 2017 / foto: Josef Bosák        

 

PRVNÍ PÍSNIČKA Z NOVÉ DESKY JE HOTOVÁ, POSLECHNĚTE SI JI!!!

Přiznávám, že mi vrtalo hlavou, jestli ten báječný zvuk, celá ta nálada a chemie mezi všema ve studiu, která při nahrávání "Psa" nastala, byla jenom nějaká náhoda nebo momentální konstelace a jakožto kapelník (Jsem Wolf a řeším problémy) jsem si říkal, co asi budu dělat, když to příště bude blbý. Takže mi velmi vhod přišla nabídka kámoše Romana Holého, abychom natočili coververzi některé písně na připravované tributní album skupiny J.A.R.

Samozřejmě Románek zavolal pozdě, byli jsme uprostřed podzimní šňůry, která končila tři dny před Vánocema, ale pustili jsme se do toho hned.  Marcel navrhl písničku Je to nejistý z Eskalace dobra.  Vyrobil jsem novou formu písničky, trošku vykostil vynikající text (Oto, seš borec!), dopsal refrén a na zkoušce den před Silvestrem jsme (bez Tibíka) dali do kupy provizorní demáč nahraný na telefon, se kterým jsme třetího ledna letošního roku vyrazili v dodávce plné hudebního harampádí směr Sono.

Stručně řečeno, začali jsme v pět večer a v pět ráno jsme písničku měli nahranou a smíchanou. Místo pochybností jsem si od začátku užíval jen radost ze vznikajícího songu, z šikovnosti svých spoluhráčů a z bezbřehé fantazie okamžitě převedené do reality, kterou předváděl Cimfáč. Měl jsem radost, že mě napadlo večer před nahrávním napsat jednomu z nejcitlivějších klávesáku, co znám, Milanu Nytrovi stručnou esemesku: Nechceš s náma zítra večer něco nahrát v Sonu? Sice si nejdřív myslel, že je to vtip, ale přijel. :-)  Měl jsem radost, když se Cimfáč otočil od mixu na Marcelovu přítelkyni Alku a řekl jí: Hele, ty si to tady furt prozpěvuješ, šup k mikrofonu! :-) Atakdál.

Celé to proběhlo nenásilně. ve velké srandě a přitom jsme všechno udělali pořádně a poctivě, jak nejlíp to šlo. První písnička z alba Třecí plochy se tedy se jmenuje Je to nejistý a vy si ji můžete poslechnout už teď a tady. Ať se vám líbí! :-)

  

 

DĚKUJEME VÁM!!!

Děkujeme Vám, že jste dočetli a doposlouchali až sem. Pokud se podaří vybrat částku vyšší, máme pár nápadů. jak ještě něco vytvořit. :-)

Děkujeme velice za podporu, za sdílení a šíření. :-)


Petr Fiala, Mňága a žďorp

Co si o tomto projektu myslíte?