Mistrovství ČR v autostopu | crowdfunding kampaň

Mistrovství ČR v autostopu

2. ročník Mistrovství ČR v autostopu na trase Praha - Atény - Praha startuje 15. 6. 2015. Pomozte nám a sledujte 12 posádek vybavených GPS lokátory!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O CO SE JEDNÁ?

Organizujeme stopařský závod dlouhý  6000 km, kde bude 12 posádek bojovat o čas a hlasy publika. A hlasy budete posílat vy, naši fanoušci, kteří budete moci sledovat závodníky ONLINE v reálném čase na vašich počítačích díky GPS lokátorům, které budou mít u sebe, budete si moci přečíst jejich zážitky z cesty a podívat se na jejich fotky a videa. A že to loni byla legrace a ke konci pořádné nervy i pro fanoušky!

Potřebovali bychom vaši pomoc, abychom mohli soutěžícím darovat pěkné ceny, vydat knihu a natočit dokumentární film o závodě. Za váš příspěvek vám kromě dárků uvedených napravo nabízíme především napínavé sledování pohybu 12 posádek mladých cestovatelů po silnicích dobrodružné jihovýchodní Evropy, které i vy svou účastí na tomto projektu umožníte! Pojďte s námi do toho, nebudete litovat! Díky!!!

1.jpg

 

NA CO VYBRANÉ PENÍZE POUŽIJEME?

Vybrané příspěvky poslouží na:

- ceny pro soutěžící
- financování nákladů spojených s přípravou akce
- na vydání knihy o závodě
- honorář pro mladé dokumentaristy, kteří by o závodě natočili film
- úpravu webu
- tisk propagačních materiálů - letáky a vizitky pro závodní dvojice, trika a kšiltovky
- propagaci akce v tiskovinách a rádiíchi

Budeme rádi, když nás podpoříte! DĚKUJEME!!!

 3.jpg

JAK TO VZNIKLO?

Myšlenka uspořádat nějaký závod v autostopu mi ležela v hlavě již několik let. Loni v březnu jsem však při úklidu své cestovatelské knihovničky narazil na knihy Autostopem kolem světa, které napsal velký český stopař a beatník Jirka Svoboda. Někteří z vás si jistě pamatují, jak prodával ve spodní části Václaváku své knihy. Často jsem se u něj tehdy zastavoval a debatovali jsme spolu o stopu a zážitcích na silnicích. V té chvíli jsem si uvědomil, že jsem Jirku dlouho neviděl a záhy zjistil, že zahynul při svém výletě v lednu 2008, což se mě hlubice dotklo. A tak jsem se konečně rozhodl uspořádat 1. ročník mistrovství ČR v autostopu, který jsem věnoval zesnulému Jirkovi Svobodi jako vzpomínku na něj.

6.jpg

PRVNÍ ROČNÍK - POVEDL SE?

Ano, jednoznačně se vydařil. Především se sešla skvělá parta nadšenců do stopování a cestování vůbec - ať už na straně soutěžících nebo přípravného týmu. S přípravou závodu nám pomáhal redaktor Tomáš  Poláček, tehdy z MF DNES, nyní z časopisu Reportéru, který sám dojel stopem až na olympiádu do Pekingu. Nechtěli jsme, aby to byl jen závod v rychlosti, a tak jsme to posádkám trochu zkomplikovali - po cestě musely splnit několik úkolů a hlavně měly z cesty posílat své zážitky a fotky. Právě o to nám šlo - dostat dobrodružné, emotivní příběhy ze silnice k vám, divákům, prostřednictvím webu závodu.

To nám umožnilo vedle kritéria rychlosti dát poloviční váhu i hodnocení posádek publikem. Závodníci bojovali o sympatie diváků a každý jejich hlas tím, že se snažili posílat zajímavé fotky i příběhy z cest. Za to pak dostávaly hlasy od těch, kteří je sledovali online. A těch bylo v některých okamžicích i 10000 najednou, až jsme museli navyšovat kapacitu připojení.

Letos jsme se rozhodli hlasováním přispět na dobrou věc a tak nebude probíhat jako loni přes náš web, ale prostřednictvím DMS. Vybrané prostředky půjdou na Konto bariéry a ve finále se za ně několik postižených pošle na výlet. Kolik jich bude a kam na výlet pojedou, to už záleží jen na vás a na tom, jaká finální částka se pomocí hlasovacích DMS podaří vybrat.

Nejhezčí na celé loňské akci bylo společné shledání posádek a zástupců organizátorů na Gibraltaru. Pavel Zíka a Tomáše Poláček tam na 3 dny přiletěli, vytvořili si základnu v jednom sympatickém baru přímo u brány na Gibraltar  a tam postupně uvítali všechny posádky. Díky GPS lokátorům viděli, jak se postupně závodníci blíží a mohli je postupně "odchytávat". Posádky na Gibraltaru strávili povinných 24 hodin pauzy, než byly vypuštěny na cestu zpět. Celou dobu si předávaly zkušenosti, popisovaly s kým jely, kde měly štěstí a kde to bylo špatné. Všichni si navzájem přáli a fandili a to vydrželo i po příjezdu do Prahy.

10.jpg

JAK TO BUDE LETOS?

Po úspěšném prvním ročníku, kdy se stopovalo na trase Praha - Gibraltar - Praha, připravujeme letošní 2. ročník. Tentokrát se 12 posádek utká o titul nejlepších českých stopařů na trase z Prahy do Athén a zpět. Cestou tam budou muset projet Rumunskem a Bulharskem, cestou zpět Albánií nebo trajektem do Itálie. Loni se jelo hlavně po dálnicích a tak bychom letos rádi přiměli soutěžící k tomu, aby jeli i po menších silnicích, kde se dostanou do bližšího kontaktu s místními.

Hlavním trhákem akce jsou GPS lokátory, které budou mít posádky neustále při sobě a díky nimž bude možné online sledovat, kde se právě která posádka nachází, jakou jede rychlostí či jak dlouho čeká na další auto. Díky možnosti přepnutí na satelitní pohledy uvidíte, kde přesně kdo stojí nebo třeba nocuje.

Z cesty budou závodníci stejně jako loni posílat na web závodu www.jedu.cz/stop své zážitky, fotky i videa, pro které budete moci hlasovat pomocí DMS.

Na posádky bude opět čekat 5 úkolů. Loni museli vylézt na kopec, navštívit hrad, vykoupat se v moři, seznámit se se staroustou obce po cestě a vyfotit se před fotbalovým stadionem. Letošní úkoly můžete vymyslet i vy! Musí být reálné, trvat max. hodinu či dvě a ideální by bylo, aby jim s plněním mohl pomoci např. řidič.

Jestli vás zajímá, jak bude celý projekt vypadat, podívejte se, jak proběhl loňský ročník na webu www.jedu.cz/stop.

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 3 800 Kč (3 %)
  • 3 %
  • 120 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Pavel Zíka - stopař, zakladatel MČR v autostopu - obrázek
  • projekt od Pavel Zíka - stopař, zakladatel MČR v autostopu
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

300 Kč

Pohled z Atén s podpisy přítomných posádek

Dostanete hezkou pohlednici s podpisy všech, kteří se budou právě nacházet na obrátce v Aténách.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Pohled z Atén + tričko soutěže

K pohledu přidáme i triko soutěže s mapou Evropy a trasou závodu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 000 Kč

Pohled + triko + čepice + fotokniha s podpisy

Za tuto velkou pomoc přidáme k pohledu, triku a čepici i fotoknihu o závodě, kde budou popsány zážitky všech závodníků, jejich fotky a fotky z přípravy a ukončení akce. Uvedeme vás či vaši firmu mezi podporovatele na webu závodu.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
10 000 Kč

Pozvání na start a závěrečnou párty!

Jako významný startovač dostanete 2 trika závodu + čepici, 2 pohlednice přímo z cesty, samozřejmě i fotoknihu. Uvedeme vás na webu soutěže a v případě zájmu můžete poslat nějaký drobný dárek i některému z řidičů. Předání bude zdokumentováno a objeví se i v knize o závodě. Rádi vás uvítáme i na startu závodu a hlavně na závěrečné party při předávání cen.

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
20 000 Kč

Co třeba adoptovat některou z posádek?

Vedle triček a čepice závodu, vedle 2 pohledů z cesty a fotoknihy bude vaše jméno či logo firmy uvedeno na všech tištěných materiálech vč. fotoknihy jako sponzor akce. Budete se moci zúčastnit startu závodu a závěrečné party. Navíc můžete některou z posádek adoptovat. Co to znamená? Stejně jako v ZOO bude u posádky uvedeno, že jste ji adoptovali. Můžete posádce dát logo své firmy a závodníci se s ním vyfotí na zajímavých místech. Samozřejmě dostanete od "své" posádky několik pohledů z cesty a dárek, který vám přivezou ve svém baťohu až z Athén.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
50 000 Kč

Hlavní sponzor s logem na tričkách a čepicích!

Budete naším hlavním partnerem akce, který může umístit své logo na tričkách a čepicích, které budou mít povinně závodníci po celou dobu závodu na sobě a to i v českých médiích po dojezdu. Logo bude uvedeno i na titulní straně webu závodu a na všech letácích a vizitkách jednotlivých posádek.
Dále máte jisté setkání s posádkami po dojezdu do Prahy a můžete poslat do závodu svoji posádku. Samozřejmě dostanete od každé dvojice pohled z cesty, dvě trika, čepici a fotoknihu.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit