Mirkuška bez lepku - Bezlepková pekárna - crowfunding kampaň

Mirkuška bez lepku - Bezlepková pekárna

V Karlovarském kraji chybí kompletně bezlepková pekárna. A já to chci změnit. K tomu ale budu potřebovat Vaši pomoc - sesbírat částku na rozjezd.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co je můj cíl?

 

Péct pro Vás ty nejlepší bezlepkové dobroty. Chci získat finanční prostředky na rozjetí pekárny, kterou je potřeba vybavit pekařskými stroji. Nedávno jsem se dostala do bodu, kdy už potřebuji z domácí kuchyně přejít do vlastní výrobny, kde by se mi dobře peklo. Už teď se zákazníci ke mě opakovaně vrací a to je pro mě další důkaz, že to co dělám, dělám správně.

S pekárnou mám i další plány, kromě pečení bezlepkového pečiva chci dělat dorty, zákusky, vánoční cukroví, takže po rozjetí bude brzy i cukrárna.

Pojďte tento sladko slaný sen žít se mnou!

 

IMG_20190512_215859.jpg

Moravské vdolečky

 

Jak peníze použiji?

 

Doteď jsem pekla v domácí troubě u nás doma, ale z kapacitních důvodů není tak dále možné pokračovat. Dostala jsem šanci si pronajímat ideální prostory pro pečení, tak bych ráda využila příležitosti a funkčně si je zařídila.

Pomocí projektu bych ráda získala prostředky na vybavení, tedy pořádnou pekařskou pec, hnětací stroje, váhu, lednici, pracovní stoly, vozík na plechy, plechy, ...

Každá pomoc je pro velkým krokem ke splnění snu.



Skořicový šnek

 

Jak se ke mě dostanete?

 

1.)

Po čichu :-) Bezlepkovou pekárnu najdete v Kynšperku nad Ohří, v lázeňském trojúhelníku, kam snadno sjedete z dálnice D6. Sídlo bude stát na příjemném a dobře zaparkovatelném místě, pokud můj projekt vyjde.

Peču v noci, abyste dostali své pečivo ráno na stůl teplé, proto v pekárně nebudu přítomna 24 hodin denně. Určitě je tedy lepší mě vždy kontaktovat předem ohledně předání zboží. Objednávky a vše s tím spojené najdete na https://www.mirkuska.cz

2.)

Několikrát týdně budeme rozvážet po Karlovarském kraji.

3.)

O bezlepkové pečivo projevily zájem i pekárny, zdravé výživy a restaurace v našem kraji, takže jejich seznam najdete brzy také na webových stránkách https://www.mirkuska.cz

 

Olivový twister

 

... jak moje pečivo chutná?

 

Je výborné a už se nemůžu dočkat, až ho ochutnáte i Vy!

Často od známých slýchám, že jim chutná jako normální pečivo, ba dokonce to moje hodnotí jako mnohem chutnější, protože krásně voní, kůrčička křupe, uvnitř je těsto nadýchané, plné chuti a nedrolí se. A to ani po zamražení a následném rozmražení. Sama jsem se už natolik rozmlsala vlastním pečeným chlebem, že mi nechutná ten trvanlivý balený ze supermarketů.

Vím, že poctivý chléb má být nejen potěšením pro oči, ale také pro chuťové buňky. Zaměřila jsem se tedy na chuť a kvalitní suroviny. To je heslo, kterým se řídím od začátku. Protože život je hned krásnější s dobrým jídlem.

Nabídku druhů pečiva budu postupně rozšiřovat, jak se bude zvyšovat poptávka. Už teď sčítá na 20 druhů, jako například můj jedinečný bezlepkový

 

 • Kmínový chléb

 • Celozrnná bagetka

 • Olivový twister

 • Bílá bagetka

 • Ciabatta

 • Čokoládový muffin

 • Kynutý tlačený koláček

 • Moravské vdolečky

 • Ovocné koláče s drobenkou

 • Makový loupák

 • Skořicový šnek

  a další dobroty

 

Čokoládové muffiny

 

Jak to celé začalo?

 

Celý projekt Mirkuška bez lepku jsem založila já Miruška, když jsem ještě byla na mateřské. Pečení se stalo mým koníčkem už od mala, ale nenapadlo mne, že se jím jednou budu živit. Zamilovala jsem si na pečení hlavně pocit smysluplné aktivity, že něco vytvořím a někdo druhý je díky mě šťastný, pochutná si na něčem dobrém a hlavně odpíraném, co kvůli lepku nesměl jíst.

Při diagnostice celiakie jste jistě jako já zažili zprvu pocit zoufalství. Co mám jako jíst?! Dobrá, navštívím pár supermarketů a pekařství a hned budu fungovat dál. Jenže ouha! V našém Karlovarském kraji prostě neexistuje žádná bezlepková pekárna. Balené bezlepkové trvanlivé pečivo, když už naštěstí v regálu nějaké zbyde, nechutná vůbec tak, jako jsme byli zvyklí u lepkového, že? A pak taky ty ceny...

Tak jsem se rozhodla péct nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní lidičky čerstvé kvalitní cenově dostupné bezlepkové pečivo.

Mým snem je mít vlastní bezlepkovou pekárnu, kde budu vlastníma rukama a s láskou tvořit to nejlepší pečivo.

 

Kdo jsem?

 

Jsem Miruška, 30 letá maminka 2 malých chlapců, která už 6 let trpí celiakií a nevzdala se po prvních nezdarech s pečením si vlastního pečiva, i když první výrobky většinou skončily v koši. Zúčastnila jsem se vánoční charitativní akce pro podporu onkologicky nemocných dětí, kde jsem jako prodejce bezlepku věnovala výtěžek na jejich účet.

Baví mě tvořit nové receptury, abych Vám mohla nabídnout, co Vám v bezlepkovém sortimentu chybí. Třeba teď už pár týdnů zdokonaluji recepturu na croissanty, které bych ráda zařadila do stálé nabídky.

Mám ráda děti, lidi a pracuji hlavně srdcem.

 

Na vánočním charitativním jarmarku 2017

 

 

Proč to dělám?

 

Postižení se stalo příležitostí a příležitost posláním. Moc ráda bych nasytila Vás všechny (nejen místní celiaky) prahnoucí po dobrém pečivu, protože v Karlovarském kraji stále přibývá bezlepkářů, kteří si nemají kde koupit čerstvé bezlepkové pečivo. Bez startovních finančních prostředků mám malou šanci pekárnu rozjet. Je to můj velký sen už několik let a teď je na dosah. 

S vaší pomocí to můžu úspěšně zvládnout, pojďte se mnou do toho!

 

IMG_20190810_184512.jpg

Kynuté tlačené koláčky

 

Odměny:

 

20191002_131713-COLLAGE.jpg

Ochutnávková krabička (zasíláme po celé ČR přes PPL - cena již zahrnuta)

Váží 400 g a obsahuje:
3x Moravský vdoleček
1x borůvkový koláč (průměr 9 cm)

1x Linecký rohlíček
1x Čokoládový muffin
1x Skořicový šnek
1x Kynutý koláček

 

IMG_20190927_134854_2.jpg

Mrkvový dort s mascarpone

hrnek.jpg

Studený hrnek pro bezlepkáře (250ml)

 

IMG_20190828_164133.jpg

Pekařský zážitek II.

 

IMG_20190820_104224.jpg

Perníkové bezlepkové srdce (10cm)

 

IMG_20181201_225326.jpg

Vánoční cukroví

 

Jméno KAŽDÉHO, kdo přispějete na projekt Mirkuška bez lepku, napíšu na čestné místo na zdi v mojí pekárně, abych Vám mohla poděkovat pokaždé, když budu péct bezlepkové dobroty. Na FB pak zveřejním fotky z umisťování jmen.

Co si o tomto projektu myslíte?