Startovač - financování projektů

Mind Sports Academy - crowfunding kampaň

Mind Sports Academy

Akademie duševních sportů - možnost rozvíjet myšlení přístupná pro všechny. Šachy nabízí kdekdo, my umožňujeme seznámit se i s dalšími logickými hrami

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co je Mind Sports Academy

Dvojce studentů zakládá novou organizaci zabývající se výukou a šířením méně známých duševních sportů – tedy strategických her dostatečně složitých na to, aby v nich bylo možné soutěžit na vrcholové úrovni a rozvíjet své duševní schopnosti po celý život.

Nabízíme výuku logických deskových her, pořádání turnajů, propagačních akcí, teambuildingů pro organizace. Vedeme kroužky dětí, sportovní kluby dospělých, ale i rehabilitační tréninky pro seniory a pro duševně nemocné. Zatím v malém měřítku, ale právě to chceme s pomocí Startovače změnit. Chceme nabídnout své služby širší veřejnosti a vytvořit fungující sociální podnik (firma působící ve společensky prospěšném oboru a zaměstnávající hendikepované občany).

K čemu jsou duševní sporty dobré?

Tak jako sporty fyzické pomáhají rozvíjet tělesnou kondici, obratnost a pružnost, dovedou sporty duševní totéž s naší myslí. Učí nás kreativitě, flexibilitě a racionálnímu rozhodování, zlepšují paměť, soustředění a schopnost plánovat. Také rozvíjejí pozitivní rysy osobnosti jako je zdravá soutěživost, smysl pro fair play, týmovou soudržnost, odvahu a vytrvalost. Je prokázáno, že zpomalují degeneraci mozku u starších lidí a pomáhají rozvoji inteligence dětí. A hlavně, je to zábava!

Jaké hry budeme vyučovat?

Když se řekne duševní sporty nebo strategické hry, většina z nás si vybaví šachy. Málokdo však ví, že královská hra má po světě mnoho rovnocenných protějšků. A právě na tyto méně známé hry, které patří k našim koníčkům, se chceme zaměřit. Jedná se o dámové hry, soutěžní piškvorky, africké matematické hry mancala, jednu z nejsložitějších her na světě – go, „japonské šachy“ shogi a mnoho dalších.

Kdo je cílovou skupinou projektu?

Na jedné straně se zaměříme na firmy a organizace, jimž nabízíme teambuildingové aktivity a školení v oblasti osobního rozvoje. Na straně druhé využijeme část takto získaných peněz k financování méně výnosných projektů, jako jsou akce pro školní mládež, podpora hendikepovaných sportovců, rozvoj kognitivních schopností seniorů a financování českých soutěží a propagačních akcí. Mind Sports Academy si klade za cíl splňovat kritéria pro označení sociální podnik. Nadlimitní zisky budou věnovány na rozvoj duševních sportů v ČR.

Pro jaké investice žádáme podporu z projektu?

K propagaci naší činnosti potřebujeme dostatečně viditelné webové stránky s nabídkou našich služeb, s informacemi o logichých hrách, s úlohami k luštění a s e-shopem s herním materiálem a knihami. Půjde o první web tohoto druhu v češtině. Finanční pomoc potřebujeme zejména na nákup šablony a hostingu (šablonu je levnější koupit, než vzít freewarovou a nechat ji upravit programátorem) a na tvorbu atraktivního designu a webových aplikací (k řešení úloh online, k přehrávání partií, multimediální podpora). Všichni, kteří nám přispějí, budpu uvedeni na našem nově vzniklém webu. 

Dále chceme investovat do výroby cenově dostupného hracího materiálu. Herní sady se totiž prodávají často až za tisíce korun, což si většina domácností nemůže dovolit. Výrobní cena při větších objemech je přitom desetinová. Máme zajištěný odbyt u organizací, které se danými hrami v ČR zabývají, chystáme se prodávat na propagačních akcích a přes internet.

Abychom mohli cenu sad snížit cca na méně než pětinu "značkových", potřebujeme nechat vyrobit speciální formy na plastové odlitky. Formy tohoto typu se zatím v žádné plastařské dílně nevyskytují a výroba je tedy podmíněna nákupem těchto forem. Máme dohodnuté, že po jejich zakoupení bude možné produkty vyrábět v jedné z menších firem na plasty, přičemž formy (a tedy i vliv na cenu zboží) zůstanou v našem vlastnictví. Další kroky výroby (barvení, lepení, kompletování) budou zadávány jako přivýdělek pro osoby se sníženou pracovní schopností. Žádáme o příspěvek na dvě formy na kameny na DÁMU A GO. Každá forma vyjde na 17 tis. + příslušenství.

Kdo jsme?

Skupina mladých lidí, kteří jsou ve svém oboru skutečnými experty. Každý z nás se věnuje vrcholovým soutěžím v některém z odvětví duševních sportů. Trénujeme již mnoho let, věnujeme se reprezentaci a někteří z nás vedou i své vlastní kroužky. Jelikož nám další vývoj našich sportů není lhostejný, rozhodli jsme se zůstat v oboru a pracovat jako lektoři a trenéři. Máme kdykoli možnost poradit se se zkušenými organizátory a sportovci, kteří se stali našimi patrony. Spolupracujeme s neziskovými organizacemi pro jednotlivé sporty a pomáháme jim jejich odvětví rozvíjet.

Michal Timko – specialista na hru go, ovládá ale mnoho dalších sportů jako jsou dámové varianty (6. místo na ME), klasické nebo japonské šachy. Michal je vynikající organizátor a opora celého týmu. Rád pracuje s dětmi a s lidmi obecně, je vynikající trenér s velkou empatií ke svým svěřencům. Pracoval mimo jiné jako lektor příměstských táborů pro nadané děti a vedoucí kroužků logiky pod hlavičkou Mensy ČR.

Petra Dušková – vicemistryně Evropy v mezinárodní dámě 10x10, bývalá PR manažerka České federace dámy, mnoho let působí v oblasti volnočasové a zážitkové pedagogiky, věnuje se zejména výuce dospělých. Dobře se orientuje v sociálně prospěšném působení rozličných strategických her, které využívá ve své práci se seniory a s hendikepovanými dětmi. Absolvovala množství kurzů osobního rozvoje, za asi nejdůležitější považuje zážitkový kurz OHB na hlavní vedoucí zotavovacích akcí. 

Další informace najdete na FB stránce, kde nás můžete i kontaktovat: https://www.facebook.com/MindSportsAcademytimko.michal@centrum.cz

 

Co si o tomto projektu myslíte?