MÉMU MIMINKU - průvodce po ztrátě miminka - crowfunding kampaň

Novinky - MÉMU MIMINKU - průvodce po ztrátě miminka

Podpořte vydání tištěného sešitu, kam budete moct psát i kreslit. Najdete v něm podporu, příběhy i praktická doporučení a V SOBĚ SÍLU TO ZVLÁDNOUT.

Knihy
Prosba o vyplnění dotazníku nebo sepsání příběhu či další šíření...

Milí přátelé,
jako zástupkyně rodičů a laických poradců Prázdné kolébky se účastním projektu "Začít znovu" organizace UNIPA a tak zveřejňuji jejich prosbu o vyplnění dotazníku nebo sepsání příběhu či další šíření... Pomůže to v mapování potřeb rodičů po ztrátě miminka a zlepšení celkové péče o ně.

"Výzva rodinám ke sdílení jejich příběhů ztráty děťátka v období těhotenství a kolem porodu. Budeme rádi za další šíření této výzvy ve Vašich sociálních či pracovních kruzích. Rodiny, které by se s námi chtěly o svůj příběh podělit, mohou tak učinit různými způsoby dle jejich osobní preference:1. sepsat svůj příběh s důrazem na to: - jak situaci hodnotí s odstupem času, - co vnímají, že by jim bývalo tehdy pomohlo, - co jim chybělo od jejich blízkých, zdravotníků, od okolí, - co jim nejvíce pomohlo nebo naopak co je nejvíce zranilo.2. spojit se s námi a svůj příběh nám sdělit osobně (nebo online),3. nebo zvolit vyplnění elektronického dotazníku." Kontakt: Andrea Forberger, tel. 774 458 459, forberger@unipa.cz
------------------------------------------
Již tuto neděli 17. 5. večer se koná virtuální online pouť pro rodiče po ztrátě dítěte... Organizuje ji Jihočeské dítě v srdci, z. s. Pozvánka je tady: https://www.youtube.com/watch?v=UZK5t1saom8
Krásný rozhovor s Hankou Doskočilovou z této organizace je v online časopisu Psychologie:https://psychologie.cz/prazdna-kolebka/
------------------------------------------
Moc pěkný rozhovor (podcast) Karolíny Dobrovské s Kristýnou Klímovou o ztrátě ještě nenarozeného miminka najdete na webu Kecání bez vzdělání:https://www.karolinadobrovska.cz/kecani-s-kristynou-klimovou/Na konci Kristýna doporučuje deník Mému miminku, což mě moc potěšilo :-)
------------------------------------------

Taky jsem se potkala s Klárou Antonovou Fischleinovou, která na základě své zkušenosti napsala ebook Jak mě potrat poslal zpátky k sobě:https://vypnihlavu.cz/e-book-a-clenska-sekce/Zároveň nabízí podpůrnou FB skupinu a na webu členskou sekci se spoustou rozhovorů.
------------------------------------------
A co se chystá v červnu:
V červnovém čísle Pravého domácího časopisu vyjde se mnou rozhovor na téma ztráty miminka, už se moc těším. Rozhovor vznikl ještě v době před koronavirem.

------------------------------------------
Režisér Filip Křivánek několik let natáčel s mojí kamarádkou Martinou, výsledkem bude asi půlhodinový dokument s názvem Andělka. Měl by se vysílat na ČT 21. 6. v rámci pořadu Cesty víry a bude pak k dispozici na iVysilani. Martina zažila ztrátu mimnka o necelý rok dříve než já, hodně mi pomohla i inspirovala mě svým přístupem.
------------------------------------------
O jednotlivých akcích budu průběžně psát na FB stránkách: www.facebook.com/ztrata.miminka
Mějte se krásně a přeji vám do života hodně jarních uzdravujícíh sil

Lenka

www.ztratamiminka.cz
podpora | příběhy | naděje

 

Co se i díky vám za poslední dobu posunulo

Milé podporovatelky a podporovatelé,

přeji vám krásný adventní čas a ráda bych vás seznámila s tím, co se za posledních pár měsíců posunulo. Díky vám, že jste můj projekt v začátku podpořili, já uvěřila a uvědomila si, že má smysl a je opravdu potřeba.

 

Můj článek na webu Psychologie.cz

Jako téma dne byl právě dnes uveřejněný můj článek na Psychologie.cz. Na těchto stránkách toto téma vůbec poprvé... Dokonce i v audio verzi!

https://psychologie.cz/ztrata-miminka/

-------------------------------------

Zapalme svíčku

Již tuto neděli 8. 12. pořádají dobrovolníci z Dlouhá cesta, z.s. po celé republice setkání Zapalme svíčku. Jedna z možností, jak si láskyplně připomenout naše děti...

Na této adrese jsou všechna místa a časy: http://www.dlouhacesta.cz/zapalme-svicku/

Pro tento den a pro všechny rodiče složil a nazpíval píseň Toník Dušan Vitázek. Poslechněte si...

-------------------------------------

Mému miminku u nás

Jako dar jsem poslala ukázkové deníky s letáčky do nemocnic v Praze na Bulovce a Podolí, Brně, Teplicích, M. Boleslavi, Chebu, Hořovicích, Ústí n. L., Mostu, Jičíně, Nymburku, Rakovníku, Ostravě, Uherském Hradišti, Břeclavi.

Děkuji úžasné organizaci Dítě v srdci, která šíří deníky v Pardubickém, Královéhradeckém a Jihočeském kraji a přidává je do “memory boxů”.

Děkuji také nemocnicím, které si deníky zakoupili a dávají je rodičům v Praze Motole a u Apolináře, v Olomouci, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě, Zlíně, Plzni a Písku.

Mockrát děkuji také paní Janě Slavíčkové, pořadatelce K smrti dobrého festivalu za zakoupení deníků, které bude šířit na Ostravsku.

Zatím je možné si deník zakoupit na mém webu www.ztratamiminka.cz, ale i v knihkupectví U Džoudyho a v Acentru v Praze, pak v úžasném obchůdku Bona Fide v Litoměřicích.

Příští rok bych ho chtěla také dát i do běžné distribuce, do knihkupectví.

 

Ráda bych ukázkové deníky a letáčky šířila i dále do porodnic a ordinací. Pokud by vás napadlo, kam je zaslat, donést, klidně mi dejte vědět.

A taky budu do budoucna hledat sponzory na dotisk nebo možnost darování výtisků, tam kde bude potřeba.

Za případné nápady a tipy vám budu vděčná.

-------------------------------------

Z různých stran přichází krásné ohlasy a silné příběhy

Příběhy uveřejňuji zde:

https://ztratamiminka.cz/pribehy/

Moc děkuji mamince Monice za dar 15 sešitů, které věnovala jako poděkování porodnici Milosrdných bratří v Brně. A za její příběh a krásný obrázek...

https://ztratamiminka.cz/beatka/

Moc si vážím i ohlasu jednoho tatínka. Díky i za jeho příběh:

https://ztratamiminka.cz/text-pro-ferduv-den-11-5-2019/

"Díky za kreativní sešit, pořídil jsem ho ženě a už ho plní písmenkama.
Díky za to sdílení tím celým webem a i vaším příběhem, sdílení je léčivé a jsem moc rád, že je a že jsou cesty a lidi sdílející...
Musím říct, že i díky vám mi došlo pár věcí takovým tím jasným způsobem, obyčejně, nicméně kdybych to neviděl napsané..."

-------------------------------------

UNIPA startuje projekt na podporu rodin, které prošly ztrátou dítěte v období kolem porodu
Součástí je vytvoření expertního týmu zdravotníků, porodních asistentek, organizací... Jsem moc ráda, že budu součástí jako zástupkyně rodičů.

https://medium.com/za%C4%8D%C3%ADt-znovu/unipa-startuje-projekt-na-podporu-rodin-kter%C3%A9-pro%C5%A1ly-ztr%C3%A1tou-d%C3%ADt%C4%9Bte-v-obdob%C3%AD-kolem-porodu-2594b1e8918f

-------------------------------------

Deník v zahraničí?

Letos v září jsem měla přednášku na mezinárodním setkání dul v Praze. Deník zaujal hlavně duly z Ukrajiny a Ruska a rády by ho tam vydaly. Tak uvidíme : )

Ráda bych do budoucna rozšířila deník i do jiných zemí. Kdybyste měli nějaké tipy na organizace, vydavatelství apod., koho by to mohlo zajímat, budu vám vděčná...

-------------------------------------

A pokud chcete zůstat v častějším kontaktu, novinky uveřejňuji na: https://www.facebook.com/ztrata.miminka/

 

Ještě jednou vám všem děkuji za podporu a přeji krásný zbytek roku

Lenka

lenka@blazejova.cz

Srdečně vás zvu na dvě setkání. První pořádám spolu s úžasnou ženou Lusi, která také přispěla svým příběhem do sešitu Mému miminku. Druhé pořádá každoročně spolek Ke kořenům v Praze Ďáblicích. Jde o slavnost za zemřelé a nenarozené děti. Další osobní setkání 4.8. na Levém Hradci v Roztokách u Prahy a Den naděje v Lese vzpomínek 18. 8. Obrázek

Milé podporovatelky a podporovatelé,
děkuji vám za podporu projektu Mému miminku, že se mohl rozběhnout a pořád pokračuje.

Pořád si uvědomuji, jak je potřebné o opomíjeném tématu ztráty miminka mluvit a sdílet ho. Jak moc je to léčivé a úlevné. Může to být nezvyk, protože ve společnosti se o tom nemluví, ale z vlastní zkušenosti vím, jak moc je to ozdravné.

Kdybyste měly zájem se se mnou osobně setkat, budu se moc těšit -  v neděli 4. 8. : )))
Srdečně vás zvu na toto společné setkání a léčivé sdílení na krásném místě - Levém Hradci. Je to kousek od Prahy 6. Pojďme se společně podpořit a posílit v přírodě... Už jen to vědomí, že v tom nejsme samy, hodně pomáhá. Navíc ještě v náruči přírody...
Setkání spolupořádá Lusi, úžasná inspirativní žena, která přispěla svým příběhem do sešitu.

V neděli 4. 8. v 15 h se setkáme v krásném prostředí zahradního altánku Medové kavárny (Levohradecká 1119, Roztoky), kde se můžeme seznámit a posdílet, co bude potřeba. Tak jak to bude kdo cítit...
Pak se přesuneme o kousek dál na Levý Hradec, kde můžeme napsat vzkaz miminku a něco drobného vytvořit. Nechte se překvapit : )
Potom dojdeme procházkou dolů k Vltavě a tam vzkazy spolu s květy pustíme po vodě.
Nakonec půjdeme podél Vltavy k nádraží Roztoky-Žalov. Tam se rozloučíme s těmi, kdo by chtěl odjet vlakem (jezdí 1x za půl hodiny). Nebo ještě půjdeme směrem nahoru k zastávce busu.
Všechny aktivity i sdílení je dobrovolné.

SRAZ: 14:30 na výstupní zastávce BUSU Roztoky, Levý Hradec nebo v 15 h v Medové kavárně
DOPRAVA:20 min BUSEM 340 z Dejvické (jede ve 14:05)
nebo VLAKEM z Masaryčky (jede ve 14:05), přes Holešovice (14:13) do zastávky Roztoky-Žalov, pak nahoru do kopce
AUTEM to trvá 15 min z Dejvické k Medové kavárně
www.ztratamiminka.cz
www.medovakavarna.cz


Když byste chtěli dorazit, budu ráda, když mi dáte vědět na: lenka@blazejova.cz
Budu vděčná, když dáte vědět vašim přátelům a blízkým
Těšíme se na vás
Lenka a Lusi

https://www.facebook.com/events/949565262054897/
www.ztratamiminka.cz
podpora | příběhy | sdílení | naděje

-----------------------------------------------------------------------------
A o dva týdny později - 19. 8. pořádá spolek Ke kořenům tuhle nádhernou akci...

 

https://www.facebook.com/events/375408909780076

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::