Maturita - crowfunding kampaň

Maturita

Crazy komedie o partičce maturantů. Co se stane, když se Martin vsadí se spolužáky, že hackne ministerský server a stáhne zadání státních maturit?

Film & Video
Maturita

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Maturita
...jak to vochcat

Scénárista film Gympl točí crazy komedii o státní maturitě. 

Partička studentů se po svém vypořádáváí se školou, se svými učiteli, i se stupidními úředníky nebo místními politiky. 
Obrázek

Je to film, kde nikdo neřeší problémy s identitou ani orientací, není tu ani jeden bývalý estébák nebo nácek. Jenom parta maturantů, která chce odmaturovat bez zbytečného učení.

S vyjímkou pár mrtvých studentů a úředníků nebyl během natáčení nikdo zabit a ani se neublížilo žádnému zvířátku.

ObrázekGeek Martin se vsadí s kamarády, že se nabourá do ministerského serveru a stáhne zadání maturitních otázek. Jeho snahy usměrňuje především přítelkyně Markéta, ovšem i „šéf“ Radek, blondýna Alena a ostatní členové partičky Schola nostra jsou ochotní udělat cokoliv, aby dosáhli svého a státní maturity zvládli.

Představy maturantů dokresluje jejich fantazie, která leckdy nepřekoná absurditu skutečných okolností. Nejsou totiž jediní, kdo se snaží server nabourat. Resort vzdělání pevně ovládá ministr, anebo spíše jeho prodloužená ruka. Třídní Michal při pokusu zjistit víc informací o souvislostech naráží na byrokracií nadřízených orgánů a jeho kritický přístup nejen k postoji ministerstva sdílí i začínající učitelka Kamila, která tak ráda uteče od svých soukromých problémů s povedeným přítelem Láďou.

Film má svébytnou poetiku, humor ve stylu crazy a odkazuje na řadu akčních PC her. Reálné situace se prolínají se sny a představami hlavních hrdinů.

I když to někdy nevypadá, jsou příběhy i postavy Maturity inspirovány životem, jejich hrdinové nejsou plakátově černobílí, dialogy jsou odposlechnuté z reality. Nesnaží se přímo komentovat situaci v naší společnosti, ale bere si z ní obecně platné prvky, které mění v komediální příběh.

---

Jako ochutnávku si můžete pustit úvodní písničku

Příběhy v mp3 ke stažení >>

Web projektu: http://www.scholanostra.cz

Facebook: https://www.facebook.com/ScholaNostra

Vybrané peníze použijeme na distribuci a propagaci filmu

Co si o tomto projektu myslíte?