Marie Lebedová : V NAHOTĚ - crowfunding kampaň

Marie Lebedová : V NAHOTĚ

Jmenuji se Marie Lebedová a má kniha V NAHOTĚ patří všem, kteří mi přišli do života. A teď to jste i VY <3

Knihy
Marie Lebedová : V NAHOTĚ

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

??? FINÁLNÍ ČÁSTKU JSME VYBRALI ZA 2 (!!) DNY!!!

Jste naprosto neuvěřitelní, strašně moc vám děkuji, že mi pomáháte zhmotnit jeden velký sen... Ale máme před sebou ještě 27 dní.. A já si pro vás připravila jedno PŘEKVAPENÍ a další výzvu v jednom:

Pokud zvládneme vybrat do konce projektu 70 000 Kč , natočím ještě k jedné autorské skladbě, která má přímou souvislost s knihou V NAHOTĚ, videoklip. Kruh se uzavře. Propojím vše, co miluji - psaní, sdílení, hudbu, hru, zpěv. A to díky VÁM! <3 Děkuji ještě jednou, nečekala jsem až takovou podporu.. a tak rychle. Jste opravdu jedineční a úžasní!

*************************************

Ahoj a dobrý den,

jmenuji se Marie Lebedová a rozhodla jsem se s vámi podělit o můj celoživotní sen - vydat svou PRVNÍ (a třeba ne poslední) autobiografickou knihu a díky ní předat, co cítím, že mám předat dál. Knihu jsem sepsala na základě osobních životních zkušeností od svého vlastního početí až do dnešních dnů - ukázku z knihy jsem umístila níže.

Budu vám z celého srdce vděčná za pomoc zhmotnit mou knihu a děkuji Vám, že jste se dostali sem, určitě to není náhoda :-)

FOTO: Monika Simonová

 

Ukázka z knihy:

".... Z miminka je děvčátko. Tedy jsem malé, dvouleté, hodné a bezproblémové děvčátko. Miluju zvířata, televizní zpívánky a ráda si hraju s o rok mladší sestrou Rozálkou. Žijeme na vesnici a máme doma spoustu zvířat. Ráda proháním kočky, dojíme s maminkou krávu, máme pejska a slepice mě zobou a čepýří se, protože se jim nelíbí, že jim nekompromisně kradu vajíčka, která stíhám házet rovnou na zem. Maminka se stará ještě o jednoho pána, který bydlí v domečku pod námi, toho ale moc neznám. A táta? Zdá se mi, že ho znám jen, když přijde po delší době domů. Hodně se s mámou hádají. On pokaždé zavře dveře, abychom nic se sestrou neviděly a já se bojím, že ji ubližuje a nemůžu nic dělat. Nemůžu mámu ochránit. On je silnější a hlasitější než já, nemám žádnou šanci ji pomoci. Vždy, když se táta vrací, ležím v posteli a nespím. Mám pokaždé tušení, že se stane něco zlého, ale nemůžu se hýbat,  jsem paralyzovaná strachem a nemůžu dělat absolutně nic. Jen nehybně poslouchám a mé tušení se plní. Bije mámu. Je opilý. Slyším rány. Musím to jít zaspat, nechci to poslouchat, srdce mi buší jako o závod. Rozálka se dívá na tátu škaredě, i ona to ví. Je jí rok a ví, že táta je zlý a nechce se k němu přibližovat, drží si odstup. Táta nás doma zamyká, žárlí a nechce, abychom chodily ven a sem tam nás taky udeří za naprostou banalitu. Babička s dědou o všem ví, ale nemůžou s tím nic udělat, nejspíš se ho bojí. A tak mě a sestru hlídají, aby maminka mohla pracovat nebo si někam zajít, aby taky na chvíli vypnula. Děda si s námi hraje, má nás moc rád a strejda Mirek, který je v pubertě, nás rád vyhání hrozivým syčením z jeho pokoje. Z toho zvuku mám strach. Jednou nás babička zavřela do koupelny a zhasla, já moc plakala a od té doby jsem mívala hrůzu ze tmy. Nevím, jestli to maminka věděla. Taky jsme se obě se sestrou počůrávaly a to nejspíš z toho všeho, co se dělo doma a mimo něj. Zajímavé, že jako dítě si pamatuji jen pár hezkých vzpomínek.  Ty zraňující se ale velmi dobře zaryly pod kůži a doprovázely mě až do dospělosti. Jako kdyby něco chtělo, ať se trápím a ještě si to pěkně zapamatuju. Vím, že nás tenkrát z toho všeho zachránil děda, tatínek maminky. Nevím, jak se dozvěděl, že nás táta bije, ale co vím, tak maminka k němu utekla do auta a už se nevrátila ani pro věci. My byly zrovna v tentýž den na hlídání u babičky a dědy z tátovy strany a ani jsme se nestačily rozkoukat, bydlely jsme na jiném místě.... "

Proč píšu knihu a o čem je?

Knihu jsem se rozhodla psát po jednom intenzivním prožitku mimo tuto realitu, kde mi bylo řečeno někým..nebo spíše něčím: "Napiš knihu ... a napiš tam vše."

Od té chvíle jsem si zapisovala poznámky o mé proměně, díky které mohu předat svůj (zatím alespoň pro mě) neuvěřitelný životní příběh dál a to právě Vám. Kniha V NAHOTĚ popisuje můj přílet sem na planetu Zemi, mé dětství, které rozhodně nebylo pohádkové, mé bouřlivé dospívání a život s muži, se kterými jsem od malička měla příšerné vztahy. Vše se postupně mění a rozhodnutí mého muže na poslední chvíli zachraňuje náš vztah a já díky němu získávám inspiraci k nahlédnutí do mého nitra. To odstartovává několikaletý zájezd sebepoznání. Ceremonie, terapie, hledání až po prožitky smrti. V knize odkrývám své temné stránky, své slabiny, díky kterým mám tu čest poznávat svou božskou podstatu.

Díky e-bookové ukázce, která denně putuje k zájemcům o knihu (a o kterou si můžete napsat na mail srdcemmarielebedova@gmail.com) , zažívám a čtu krásné, upřímné a srdečné reakce, což je pro mě potvrzením toho, že psát co nejupřímněji a ze sebe MÁ SMYSL.

Kdy kniha vychází?

Mým záměrem je vydat knihu již toto léto. Kniha je dopsaná a pokud se projekt povede a vybere se finální částka 45 000 Kč, splní se tím veškeré finanční pokrytí včetně grafických úprav, tisku a pevné vazby. Za jakékoliv přispění prostřednictvím odměn vpravo vám budu vděčná. Děkuji!!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pokud Vás můj projekt zaujal, mám pro vás za Vaše přispění různé odměny ode mě. Napíši vám do knihy vlastnoruční děkovný dopis s věnováním či vám vlastnoručně uháčkuji záložku do knihy, s kterou už nebudete muset zohýbat rožky. Nebo máte rádi překvapení? V odměnách je také tajemný balíček (neboli "Mystery box") či osobní setkání u nás v chaloupce v horách.

Pokud nejste zrovna "čtenářský typ" a radši byste se zaposlouchali, mám pro Vás připravenou i AUDIO VERZI knihy V NAHOTĚ, kterou sama namluvím a která bude také obsahovat pár mých autorských písní. I to je možné získat v tomto projektu.

Předem děkuji všem, kteří se rozhodnou mi pomoci s mým velkým snem - vydat svou první knihu a i těm, kteří se rozhodnou pro sdílení tohoto projektu. Děkuji vám!


Marie Lebedová

P.S. (nejen) novinky ohledně knihy můžete sledovat na mém INSTAGRAMOVÉM PROFILU:

@srdcemmarielebedova

FOTO: Kamil Klekar

 

Kdybyste se chtěli na cokoliv poptat, pište prosím na můj mail: srdcemmarielebedova@gmail.com budu na přijmu a připravená vám zodpovědět vše, co vím :-)

 

Co si o tomto projektu myslíte?