MAREK KOVÁŘÍK  NA OLYMPIA AMATEUR - SPAIN - crowfunding kampaň

MAREK KOVÁŘÍK NA OLYMPIA AMATEUR - SPAIN

Marek Kovářík, český závodník v kategorii classic physique míří po startu na prestižním Evls, ještě výš. Podpoříte ho na jeho cestě za svým snem?

Ostatní
MAREK KOVÁŘÍK  NA OLYMPIA AMATEUR - SPAIN

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

‶Mára - MUTANT″

Tuto přezdívku nosím už pár let, kamkoliv jdu, lidé se pootočí a nenápadně sledují rysy mé postavy. Všichni to berou jako fakt, jako samozřejmost, že někdo se prostě tak narodí, ale cesta je dlouhá a každý den ji musíte jít na 100 %, jinak z Vás bude jeden z davu.

Marek Kovářík, Czech competitor in category "Classic Physique" is reaching even higher after his start at the prestigious Evls. Would you be willing to support the journey of his dreams?

Mára the Mutant

I've had this nickname for few years. Wherever I go, people turn around inconspicuously observing my body. They consider it a fact that somebody is simply born that way but it is extremely hard to be at a peak condition, you must put 100% into it every day otherwise you'll be just one of many. at Olympia Amateur-Spain MK, Czech competitor in category "Classic Physique" is reaching even higher after his start at the prestigious Evls. Would you be willing to support the journey of his dreams? Mára the Mutant I've had this nickname for few years. Wherever I go, people turn around inconspicuously observing my body. They consider it a fact that somebody is simply born that way but it is extremely hard to be at a peak condition, you must put 100% into it every day otherwise you'll be just one of many.

 

Proč závody?

Zhruba po 8 letech cvičení mne oslovil Petr Weinlich, který ve mne viděl spíše závodní potenciál než každodenní cvičení pro radost. Příprava byla krátká a na jaře 2016 už jsem byl jako nováček na mistrovství Čech v Kutné Hoře, v kategorii muži-klasická kulturistika. Zde jsem obsadil 5.místo a o týden později v Čelákovicích na mistrovství republiky 7. místo.

Od té doby se věnuji kulturistice jako takové naplno. V létě 2017 jsem se začal připravovat pod vedením Tomáše Bureše na podzimní sezónu 2018.

Tomáš Bureš mne začal připravovat na tři závody do USA v kategorii classic physique a na prestižní Evls, které probíhalo v Praze.

Z finančních důvodů jsem musel USA měsíc před soutěží zrušit. Zúčastnil jsem se tedy Evls, se soutěžní váhou o deset kilo výš než roku 2016. Což je poměrně progress. Jako nováček na takových sportovních prknech jsem skončil na osmém místě z patnácti závodníků v kategorii classic physique a neskutečně mě to ještě více motivovalo kupředu.

Why competing?

Mr. Petr Weinlich approached me about 8 years after I had started working out. At that time I was bodybuilding for fun but he saw a competing potential in me. The preparation for my first competition was short, and in the spring of 2016 I competed as novice in a championship in Kutná Hora in category "Men-Classic Bodybuilding". I placed 5th, and one week later 7th in Čelákovice- the Czech Republic bodybuilding championship.

Since then I've been completely devoted to bodybuilding. In summer of 2017 I started training for the fall season of 2018 with my couch Tomáš Bureš. He also had me training for 3 competitions in the USA in a category "Classic Physique" and for a prestigious competition Evls which was in Prague, the Czech Republic. Unfortunately, one month prior to the competition in the USA I had to cancel for financial reasons.

But I was still able to compete at Evls. I entered the competition 10kg heavier than in 2016 which is quite a progress. Even though I was a novice I placed 8th out of 15 and that motivated me even more.

Žádné sny ale cíl

Mým největším snem a něčím, co považuji už dlouhodobě za životní cíl, je účast na Mr. Olympia (kategorie classic physique). Momentálně se ale soustředíme na zisk IFBB profikarty, což je první krůček na mé dlouhé cestě.

Věřím, že s těmi, kteří za mnou stojí, genetickým potenciálem a s tím, že vím, co tomu obětuji a že tomu posledních pár let už přizpůsobuju celý život, je reálné ten svůj sen jednou uskutečnit.

Not a dream but a goal My biggest dream which is my ultimate goal is to enter Mr. Olympia ("Classic Physique" category). I am currently focusing on obtaining a IFBB pro-card, the first step on my long journey. I believe that with the help of my supporters, with my genetic material and with my wholehearted devotion my dream can become reality one day.

Co mě čeká?

Pod vedením Tomáše Bureše momentálně začínám přípravu na Olympia Amateur Spain v Alicante - 9.6.2019 a pokračovat budu na Czech Virus Open Cup, který se bude konat 22.6. v Plzni.

"Proč bychom si měli vybrat právě Tebe?"

„Find what you love and let it kill you.“- Bukowski

Každý z nás by měl využít svoji chvíli na této planetě a zasloužit si každý nový den, dělat to, co ho naplňuje a snažit se dokázat maximu v tom, v čem se najde. Celý život se něčemu věnuji, ať to byl hokej, bojové sporty, outdoor, kromě této dráhy mne provází i hudba - hraju na pianko, mlátím do baskytary a nebo zpívám s kapelou ve zkušebně a řvu do mikrofonu na koncertech, vše co dělám, dělám každou buňkou ve svém těle.

„Ovšem až závodní dráha v tomto nekonečném drilu za dveřmi fitka mi dala ucelený směr. Při každém kotouči, nedbalém šrámu, při pohledu na poletující magnezium ožívá má podstata.“

Tuhle cestu jsem si vybral a snažím se dřít co to jde každý den, s naprostou disciplínou a odhodláním. Jenže v dnešní době chtít pro něco umřít, už nestačí..

Finanční tíseň jsem poprvé pocítil loni, kdy už nebylo reálné vše utáhnout a byl jsem nucen měsíc před soutěží zrušit závody v USA, zde jsem pocítil finanční limity, které značně brání v rozvoji, jaký bych mohl mít. Dřina ve skladu v Německu, dlouhé noční jako hlídač, individuální tréninky s klienty a ani sestavování jídelníčků mi nedávají dostatečné finanční zázemí pro tento sport. Tělo se před závody dostává do extrémních výkyvů, při kterých je nereálné chodit do tří zaměstnání a na plno trénovat. Já si ovšem vybral, dělám to, co mne naplňuje a budu vděčný za jakoukoliv pomoc a podporu, protože bez ní se tento sport na té úrovni, na které ho chci dělat, dá dělat jen hodně těžko.

 

"Why should we pick you, exactly?"

Find what you love and let it kill you- Bukowski

Every one of us should seize the moment on this planet and earn every new day. Do what fulfills you and try to be the best at it. All my life I've been involved in something, if it was hockey, martial arts, outdoor activities, or music. I play the piano, bass guitar, and sing with a band, I yell into the microphone at concerts...

Everything I do, I do with all my heart and soul. It was competition that gave me purpose in this endless drill behind gym's door. With every plate lift, reckless scratch, magnesium powder puff in the air, my real me comes alive. I've chosen this path and I grind away day after day, with a full commitment and devotion. But just loving something to death is not enough, especially in these days.

I've experienced financial troubles last year for the first time. It wasn't realistic to cover all my expenses and I had to cancel a competition in the USA only one month prior to it. I've felt how limited finances can significantly slow my growth down, possibly even bring it to the end. I work hard trying to earn all I need myself; My jobs include working as a stocker in Germany, long night shifts as a security guard, personal trainings with clients, and nutrition and diet consultations. But it is still not enough. Before competitions my body is exposed to the extreme, and working 3 jobs at that time is impossible. I know I chose this path, it is what fulfills me, and I am doing all I can to support myself but I would be eternally grateful for any help and support I can get. Please help me to reach my goal, to make my dream come true.

 

Co si o tomto projektu myslíte?