Startovač - financování projektů

MAREK KOVÁŘÍK  NA OLYMPIA AMATEUR - SPAIN - crowfunding kampaň

MAREK KOVÁŘÍK NA OLYMPIA AMATEUR - SPAIN

Marek Kovářík, český závodník v kategorii classic physique míří po startu na prestižním Evls, ještě výš. Podpoříte ho na jeho cestě za svým snem?

Ostatní
MAREK KOVÁŘÍK  NA OLYMPIA AMATEUR - SPAIN

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

‶Mára - MUTANT″

Tuto přezdívku nosím už pár let, kamkoliv jdu, lidé se pootočí a nenápadně sledují rysy mé postavy. Všichni to berou jako fakt, jako samozřejmost, že někdo se prostě tak narodí, ale cesta je dlouhá a každý den ji musíte jít na 100 %, jinak z Vás bude jeden z davu.

Proč závody?

Zhruba po 8 letech cvičení mne oslovil Petr Weinlich, který ve mne viděl spíše závodní potenciál než každodenní cvičení pro radost. Příprava byla krátká a na jaře 2016 už jsem byl jako nováček na mistrovství Čech v Kutné Hoře, v kategorii muži-klasická kulturistika. Zde jsem obsadil 5.místo a o týden později v Čelákovicích na mistrovství republiky 7. místo.

Od té doby se věnuji kulturistice jako takové naplno. V létě 2017 jsem se začal připravovat pod vedením Tomáše Bureše na podzimní sezónu 2018.

Tomáš Bureš mne začal připravovat na tři závody do USA v kategorii classic physique a na prestižní Evls, které probíhalo v Praze.

Z finančních důvodů jsem musel USA měsíc před soutěží zrušit. Zúčastnil jsem se tedy Evls, se soutěžní váhou o deset kilo výš než roku 2016. Což je poměrně progress. Jako nováček na takových sportovních prknech jsem skončil na osmém místě z patnácti závodníků v kategorii classic physique a neskutečně mě to ještě více motivovalo kupředu.

Žádné sny ale cíl

Mým největším snem a něčím, co považuji už dlouhodobě za životní cíl, je účast na Mr. Olympia (kategorie classic physique). Momentálně se ale soustředíme na zisk IFBB profikarty, což je první krůček na mé dlouhé cestě.

Věřím, že s těmi, kteří za mnou stojí, genetickým potenciálem a s tím, že vím, co tomu obětuji a že tomu posledních pár let už přizpůsobuju celý život, je reálné ten svůj sen jednou uskutečnit.

Co mě čeká?

Pod vedením Tomáše Bureše momentálně začínám přípravu na Olympia Amateur Spain v Alicante - 9.6.2019 a pokračovat budu na Czech Virus Open Cup, který se bude konat 22.6. v Plzni.

"Proč bychom si měli vybrat právě Tebe?"

„Find what you love and let it kill you.“- Bukowski

Každý z nás by měl využít svoji chvíli na této planetě a zasloužit si každý nový den, dělat to, co ho naplňuje a snažit se dokázat maximu v tom, v čem se najde. Celý život se něčemu věnuji, ať to byl hokej, bojové sporty, outdoor, kromě této dráhy mne provází i hudba - hraju na pianko, mlátím do baskytary a nebo zpívám s kapelou ve zkušebně a řvu do mikrofonu na koncertech, vše co dělám, dělám každou buňkou ve svém těle.

„Ovšem až závodní dráha v tomto nekonečném drilu za dveřmi fitka mi dala ucelený směr. Při každém kotouči, nedbalém šrámu, při pohledu na poletující magnezium ožívá má podstata.“

Tuhle cestu jsem si vybral a snažím se dřít co to jde každý den, s naprostou disciplínou a odhodláním. Jenže v dnešní době chtít pro něco umřít, už nestačí..

Finanční tíseň jsem poprvé pocítil loni, kdy už nebylo reálné vše utáhnout a byl jsem nucen měsíc před soutěží zrušit závody v USA, zde jsem pocítil finanční limity, které značně brání v rozvoji, jaký bych mohl mít. Dřina ve skladu v Německu, dlouhé noční jako hlídač, individuální tréninky s klienty a ani sestavování jídelníčků mi nedávají dostatečné finanční zázemí pro tento sport. Tělo se před závody dostává do extrémních výkyvů, při kterých je nereálné chodit do tří zaměstnání a na plno trénovat. Já si ovšem vybral, dělám to, co mne naplňuje a budu vděčný za jakoukoliv pomoc a podporu, protože bez ní se tento sport na té úrovni, na které ho chci dělat, dá dělat jen hodně těžko.

 

Co si o tomto projektu myslíte?