Maraton Izraelských lidových tanců - crowfunding kampaň

Maraton Izraelských lidových tanců

Maraton Izraelských lidových tanců v Praze s předním izraelským choreografem Michaelem Barzelaiem.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Vzrušující, živá, nevšední, exotická událost konečně dorazila do Prahy! Protancujme celý den pod vedením předního učitele tance a choreografa z Izraele!


 

Nevíte, co izraelské tance jsou a co si pod tímto názvem představit? Tak se přijďte podívat 3. března 2018 od 12:00 na Maraton izraelských tanců přímo do centra Prahy a spatříte úchvatnou podívanou! Maraton izraelských tanců je akce určená jednak tanečníkům izraelských tanců, kteří se na akci sjedou kvůli aktivnímu tancování, jednak dalším zájemcům, kteří izraelské tance sice netancují, ale chtějí se o nich něco dozvědět nebo se na ně přijít podívat. Užijme si společně veselou atmosféru, na které se budou podílet hosté a tanečníci z Česka, Izraele, Francie, Polska, Německa, Rumunska, případně dalších zemí. K dispozici bude i izraelské občerstvení!

 

projekt4.jpgPROČ POTŘEBUJEME VAŠI POMOC?

Především musíme odměnit našeho významného hosta – Michaele Barzelaie. Je třeba zaplatit všechny výlohy spojené s jeho působením na Maratonu v Praze, které zahrnují především výuku, zpáteční letenku a ubytování.

Dalšími výdaji jsou pronájem tanečního sálu a prostorů s ním spojených, zvukový aparát s další technikou a výzdoba prostor, kde se událost koná. Dále chceme zajistit kvalitní občerstvení a zaplatit ostatní provozní náklady. Odměnu si zaslouží i organizátoři, kteří vynaložili velké úsilí k tomu, aby se taková akce mohla vůbec uskutečnit.

 

projekt.jpg


POPIS AKCE

Maraton izraelských tanců spočívá v tom, že se intenzivně tancuje několik hodin až půl dne, čímž se tato událost liší od pravidelných týdenních tanečních hodin, které trvají zhruba dvě až tři hodiny a na kterých se schází v drtivé většině pouze lokální tanečníci. Oproti tomu maratony mají za cíl nalákat tanečníky ze všech koutů světa. I to přispívá ke skutečnosti, že maratony jsou mnohem nákladnější, protože hostem bývá zpravidla známý učitel a choreograf ať už z Izraele nebo jiné země, takže je třeba zaplatit výlohy s tím spojené.

Jak už bylo zmíněno výše, událost začíná ve 12:00. Na programu je opakování známých tanců, které tanečníci znají z pravidelných týdenních hodin nebo seminářů. Dále je čas vyhrazen i pro nové tance, neboť izraelské tance jsou i dnes stále živé a nadále se vyvíjejí, v Izraeli vznikají nové takřka každý den (na rozdíl od lidových tanců jiných národů). Sekce tancování jsou prokládány krátkými přestávkami na občerstvení a oddech. Delší přestávka je vyhrazena na večeři. Maraton končí ve 22:00.

NÁŠ LETOŠNÍ HOST

Michael Barzelai začal tancovat v oblasti města Haifa, ve kterém se narodil, když mu bylo deset let. Taneční hodiny začal vést v roce 2010. Pracuje s mnoha různými učiteli tance a rovněž edituje hudbu k tancům. Poprvé se objevil jako učitel tance a choreograf vně Izraele na semináři “Gvanim” v roce 2015. Od té doby vytvořil několik tanců a učil je v Izraeli i mimo něj. Michael se živí jako elektroinženýr a pracuje v Hi-Tech.

 

projekt5.jpgTanec Michaela Barzelaie, který se v Izraeli umístil na 1. místě za rok 2017!


 

 

IZRAELSKÉ TANCE V MODERNÍ DOBĚ A JEJICH VLIVY

V průběhu 20. století přicházelo na území Palestiny větší množství židovských přistěhovalců pocházejících z různých koutů světa, kteří přinesli s sebou specifické zvyky, vkus, hudbu a kulturní prvky. Izraelské lidové tance jsou tedy kombinací prvků různých tanečních kultur: rumunské, východoevropské, jemenské, beduínské. Další minoritní židovskou skupinou, která ovlivnila izraelské lidové tance, byli Kurdové z pahorkatých hranic Sýrie, Turecka, Iráku, Íránu a sovětské Arménie, kteří sdíleli se svými muslimskými sousedy společné hudební a taneční tradice. Tance byly prostředkem vtáhnutí lidí z různých zemí světa zpět k jejich společnému dědictví a přispěly k tomu, aby se noví imigranti začlenili do života v nové zemi.

V některých tancích se projevuje jediný vliv. V jiných tancích se mísí prvky mnoha tanečních tradic a některé jsou směsicí lidových a nelidových tanenčních prvků, např. baletu či modernífo jazzu. Hlavně v novějších tancích se objevuje málo jestli vůbec nějaký lidový prvek. 

 

projekt1.jpg
NAŠE PŘÁNÍ A VIZE

"Cítíme, že hlavně nadšence izraelských tanců v Česku trápí nedostatek akcí zaměřených
na izraelské tance. Přáli bychom si, aby četnost podobných akcí v České republice byla častější. Tím se navíc izraelské tance dostanou do podvědomí ostatních lidí. Mnoho Čechů zná Izrael,
ale málokdo ví, co si má představit 
pod pojmem izraelský tanec. Sdílením a propagací akce chceme nalákat jak tancující a netancující Čechy, tak i Izraelce a občany jiných států, kteří v České republice momentálně pobývají a nevědí, že i mimo svoji zemi mají příležitost přijít si zatancovat izraelské tance a užít si atmosféru, kterou znají ze svých domovských tanečních lekcí."


projekt2.jpg
ODKAZY

Besamim

Maraton izraelských tanců, událost na Facebooku

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?