Mantaban EP - crowfunding kampaň

Mantaban EP

Po albu Neonový folk, které vyšlo na jaře 2018, bychom rádi natočili EP s novými písničkami, s tanečností lidové hudby a dynamikou jazzu.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O CO NÁM JDE

S kapelou Mantaban jdeme koncem dubna 2019 do studia 3bees natočit nové EP. Rádi bychom tak navázali na hudební principy prvního CD Neonový folk. Jako hosta jsme přizvali skvělého houslistu, primária kvarteta Pavla Bořkovce, Alexeye Aslamase. Čekají nás tři dny práce na šesti nových písničkách, přes dvacet minut muziky. Zpracováváme tradiční materiál, který pod vlivem jazzu a vážné hudby posouváme do oblasti progresivního jazzu, který jsme nazvali jako "neonový folk".

 

Studio 3bees známe opravdu důvěrně a vůbec se tam nezastavíme ... 

Občas si musíme i odfrknout ...

No a postprodukce je úplná pohoda ... kluci jsou výborní sluchaři ...

V ateliéru už je to opravdová radost ...

 

NĚCO MÁLO O AKTUÁLNÍM ALBU

Základní linií alba je text. Tedy nevyzpívávat písničky quasi operním hlasem, ale přirozeně vyprávět texty, jako to můžeme slyšet například u interpretů raně barokní hudby. Dramaturgicky vycházíme z ohlédnutí, retrospektivy života našich předků, abychom dospěli k vlastnímu pohledu a odrazili se k vlastní tvorbě. Desku paradoxně otvírá rozloučení se svobodou, jejíž milé i trpké obrázky se pak míhají celou deskou. Podbarvuje je neustále přítomná nostalgická připomínka osudové podmíněnosti v podobě krátkých improvizovaných meziher. Hudba se hravě převaluje mezi tanečností folklóru a dynamikou jazzové hudby. Propojení městské a venkovské hudby jsme  pojmenovali jako "Neonový folk".

Link na Spotify:

https://open.spotify.com/album/3LKpAi6FYMfzRa6i6xb5Bg

JEDNA PÍSNIČKA Z NAŠÍ DESKY JE I NA VIDEU

 

MILAN TESAŘ MĚ POZVAL DO POŘADU JAZZ NA DRUHOU

TADY JE CELÝ ROZHOVOR

https://jazz.rozhlas.cz/neonovy-folk-jiriho-hodiny-7716228

 

MALÁ RETROSPEKTIVA

Jak to začalo

Myšlenka hrát spolu se neobjevila mávnutím kouzelného proutku. Na počátku byl projekt Mantaban Jiřího Hodiny a jeho hudebních přátel (Jiří Stivín, Ondřej a Štěpán Škochovi, Jan Mikušek, Tadeáš Mesany a další). Spojení Jiří Hodina, Jan Jirucha a Petr Kalfus se vylouplo počátkem roku 2017, kdy jsme se sešli nad dobrým pivkem a rozhodli se dát své nástroje a nápady dohromady. A tohle jazzovo-folkové pivko nám tak zachutnalo, že jsme se rozhodli vytvořit vlastní značku. A to je Mantaban.

Co je náš cíl?

Oslovit posluchače neotřelou a spontánní muzikou. Tu nám pomáhá vytvořit vynikající studio 3bees. Cílová částka je nastavena tak, aby pokryla všechny přímé náklady spojené s natáčením - nahrání, mix a mastering hudby. S vaší pomocí je reálné to zvládnout. Podívejte se na naše odměny, věříme, že si vyberete.

Kdo jsme?

Mantaban je moderní projekt folkového houslisty a dvou jazzových dechařů, které spojuje nadšení z lidového muzicírování, kteří ale zároveň neopouští své bluesové kořeny. Mantaban je kapela, která nabízí zvukově originální vyprávění inspirované lidovou tvorbou. Jiří Hodina (housle, zpěv), Jan Jirucha (pozoun, eufonium) a Petr Kalfus (soprán saxofon, klarinet), natočili nedávno debutové CD Neonový folk. Tři ostřílení, odlišně založení hudebníci z města, na něm propůjčují písňovému folkloru Čech a Moravy i vlastním skladbám zcela svébytný charakter a staví tak úspěšně mosty mezi tradičním a moderním.

Mantaban těžko vsunete do nějaké stylové krabičky. Jsme prostě skupina zapálených a kreativních lidí, kteří se rozhodli podívat se na lidovou písničku trochu jinak. Můžete si nás představit v lecjakém prostředí, na folkovém festivalu, na jazzovém happeningu v Lucerna Baru, nebo třeba i na vaší svatbě či pohřbu :-)

Proč to děláme?

Protože nás to ohromně baví. Hudba je asi to, co nejvíc utváří náš život. A taky proto, že si své písničky nechceme nechat jen pro sebe, ale jít s nimi ven mezi vás. Podpořte nás na Startovači a naše muzika se tak dostane k vám posluchačům.

DĚKUJEME VÁM!!!

Děkujeme Vám, že jste dočetli a doposlouchali až sem. Pokud se podaří vybrat částku vyšší, domluvíme hned další termíny na dotočení celého CD :-)

Prosíme, podpořte nás, sdílejte nás a šiřte nás !!!

Jiří Hodina, Jan Jirucha, Petr Kalfus  

Co si o tomto projektu myslíte?