Mandaly tvořivosti - crowfunding kampaň

Mandaly tvořivosti

Pomozte mi vydat Mandaly tvořivosti – vzory k vymalování a reprodukce mandal pro radost, relaxaci a sebepoznání.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Mým přáním je vydat Mandaly tvořivosti, jichž jsem autorkou, a rozšířit je mezi děti i dospělé, kterým udělají radost. Právě s tímto mi můžete pomoci, pokud se rozhodnete tento projekt podpořit.

Část sešitů plánuji distribuovat/darovat dětem do školek, škol, nemocnic a dalších dětských zařízení (300 ks). Některé z nich je tak dostanou už letos pod stromeček.

startuj1.jpg

Čím vás mohou mandaly obohatit?

Vám nebo vašim blízkým mohou mandaly přinést chvíle radosti, relaxace a sebepoznání. Mandaly se mohou stát vaším prostředkem ke zklidnění a meditaci. Časem se lépe naučíte vypnout mysl a jen být, stát se pozorovatelem svého nitra i okolního světa.

Mandaly pomáhají rozvinout tvořivost a fantazii.

Mohou vás inspirovat, a dokonce i léčit!

Uvnitř omalovánek je uvedena jednoduchá technika využití mandal při řešení nejrůznějších životních situací.

Startuj4.jpg

Jak to celé vypadá?

Omalovánky obsahují deset originálních vzorů mandal určených k vybarvení a čtyři reprodukce již vymalovaných mandal. Uveden je stručný popis toho, jak jednoduše můžete s mandalami sami pracovat a jak vám mohou pomoci při řešení nejrůznějších životních situací: Omalovánky budou vyhotoveny na papír čtvercového formátu 21 x 21 cm a svázány do sešitu o 17 potištěných stranách. Mandaly určené k vybarvení budou tištěny jednostranně.

vzory6ks.jpg

_MG_20191.jpg

Kdo může mandaly kreslit?

Mandalu může tvořit kdokoliv, není třeba žádných speciálních schopností a zkušeností. Vše je řízeno naším vlastním prožíváním.

Při vybarvování se nechejte vést svou intuicí. Vybírejte barvy podle momentálního pocitu. Nepřemýšlejte. Jen pozorujte, co se ve vás děje.

_MG_20501.jpg

Jak to celé vzniklo?

Když jsem asi před rokem vymalovala svoji první mandalu, tak mě to chytlo. Koupila jsem si několikeré omalovánky a vymalovávala. Moji radost přirozeně sdílely i děti. Syn jednou projevil přání, abych mu vytvořila mandalu s kosočtverci. Vytvořila jsem tak první vlastní mandalu a tvorba mě tak zaujala, že postupně vznikaly další. Od té doby daleko pozorněji naslouchám přáním svých dětí. Často s sebou beru mandaly i s pastelkami na různé akce a s radostí pozoruji, jak malování přitahuje děti i dospělé.

Startuj2.jpg

IMG_46591.jpg

Co jsou mandaly?

Mandala existuje odpradávna ve všech dobách i kulturách, ve věcech i objektech, se kterými se denně setkáváme. Každá květina, oko, Slunce, chrámové okno nebo rozříznutý citrón jsou mandalou. Dnes je mandala využívána ponejvíce jako prostředek k relaxaci a sebepoznání. V naší západní kultuře ji inovativně v psychoterapii využíval C. G. Jung. Nejprve k léčení sebe samého a později pro své klienty. V mandale se setkává jing a jang, ženská a mužská energie, barva a tvar. Obrácením pozornosti do svého nitra během tvoření dochází k léčení na všech úrovních a harmonie ukrytá v mandale se přenáší do nitra tvořícího.

Startuj3.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?